Beladen overwinning NieMo OPEN HUIS Wederom meeste Nederlandse titels voor Unity99 Rolling'90 klaar voor NK Brons voor Laury Vogelzang in Parijs Slip- en bandexamens CKV pakt broodnodige zege Just Dance laat Swanla swingen AutOTerlouwl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 JANUARI 2013 39 Waterpolo U komt toch ook naar ons Zaterdag 26 januari van 10.00-16.00 uur Grote Esch 915 GouwePark Moordrecht Karate Rolschaatsen Karate Judo Korfbal Gymnastiek tATION FRANCAISE D&JCAf [CIPLINES ASSOCIEE Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpoloërs van Nie- Mo-Van Vliet zijn het nieuwe jaar met een dubbel gevoel begonnen. De ploeg werd zaterdag tot in de vierde periode op de hielen geze ten door de bezoekers van SG WZC, maar knokten zich in de slotfase knap naar een 8-5 overwinning. Vanaf het eerste fluitsignaal waren de ploegen aan elkaar gewaagd. De Zoetermeerders kozen voor een hardere speelstijl maar kregen daarvoor nul op rekest van de ar bitrage. Het verloop van de tweede periode was niet anders. De derde periode kende een dieptepunt van het spelniveau aan beide kanten. NieMo deed zichzelf vooral tekort door een slechte passing en het gehaast opbouwen van de aanval waardoor er snel balverlies werd geleden. In de slotfase kwamen de bezoekers nog tot 5-5 terug na een overtalsituatie, maar daarna werd de inhaalslag ingezet. Voor coach Meivin Blokland en zijn team was de winstpartij in het Polderbad extra beladen door het slechte nieuws afgelopen week over de broer van Blokland en hun clubgenoot. "Mijn broer is ongeneeslijk ziek," legt Meivin Blokland geëmotioneerd uit. "Dat nieuws kwam keihard aan en we zijn er kapot van. Het was vandaag voor mij dan ook extra bijzonder dat we wonnen en de jongens mij en mijn familie zo steunen. Het is een moeilijke tijd, maar die steun doet ons goed." De overwinning werd door de spelers opgedragen aan de familie Blokland om ze een hart onder de riem te steken. De waterpolosters van WSG Nie- Mo-Van Vliet konden weinig te genstand bieden tegen De Linge/ PCG (1-13). Svetlana Wolters red de de eer voor NieMo. jaar de meeste titels in de wacht heeft gesleept tijdens de NK's en de grote buitenlandse toernooien met als uitschieter de Europese titel van Nick Gerrese. Tijdensdeonlangsgehouden nieuw jaarsreceptie van de Karate Bond Nederland werden alle kampioenen in het zonnetje gezet. www.unity99.nl. Voor de jongste groep was de examendag een spannende aangelegenheid. Moordrecht - Bij Zin van Bewegen stonden vrijdag 18 januari de slip- en bandexamens op het programma. In de Buitelgroep groep wisten De- rek Beutener, Storm Gouw, Skyler Peters, Jari Bosma, Tristan Vermeij, Yessin Guenoun en Quint van den Berg het slipexamen te behalen. In groep 1 waren Wessel Swart, Storm Verzijlenberg, Mike van Ga meren, Thijn van Haaften, Thijmen Nieuwenhuijse, Kyle Hammond, Vic tor Aalders, Ryan Hammond, Joep de Meijer, Russel Jackson, Tristan Paalvast en Ties Jongsma succesvol. In groep 2 brachten Lonne van Til burg, Roy Spoor, Yannick Tuijnder, Max Dul, Lionne Gorrissen, Joppe in 't Veld en Kaya Hacquebard het examen tot een goed einde. In groep 3 brachten Max van Vuu- ren, Joris van Rijswoud, Scott Ot- tingh, Vera Dijkman, Alex Kouwen- berg, Paul Post, Bas Ketting, Ryan Langie, Liam Harreman en Artur van der Bas hun examen tot een goed einde. De Nederlands kampioenen van Unity99 Rotterdam werden door de KBN in het zonnetje gezet. Nesselande - Voor de tweede keer zen tot beste topsportschool van het op rij is Unity99 Rotterdam verko- jaar. Dit betekent dat Unity99 vorig Laury Vogelzang, tweede van rechts op het podium, schrijft geschiedenis voor Unity99. league medaille uit de clubhistorie. De karatel league omvat een reeks toernooien over de hele wereld. Er wordt een ranking bijgehouden en in december vindt de grote finale plaats. Deze A-toernooien fungeren tevens als kwalificatie voor de EK. Voor meer informatie: www.unity99.nl. Parijs/Nesselande - Voor het eerst sinds de oprichting van de Karatel League is het een karateka van Unity99 Rotterdam gelukt om het erepodium te betreden. Laury Vo gelzang (18), die bij de junioren al diverse internationale titels ver overde en medailles heeft gewon nen tijdens de EK en WK lost loste afgelopen weekend haar status van talent volledig in. Rotterdam/Moerkapelle - in Top sportcentrum Rotterdam worden zaterdag 26 januari vanaf 13.30 uur de Nederlandse kampioenschappen Showrijden verreden. De rolschaat sersvan Rolling'90 zijn er na maan den van voorbereiding klaar voor. Rolling'90 gaat voor het kampioen schap in alle zes disciplines. De toegang bedraagt 10 euro; kinderen tot en met elf jaar mo gen gratis naar binnen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Topsportcentrum aan het Zandvlietplein 20 te Rotterdam. Voor meer informatie: www.rolling90.nl. Met winstpartijen tegen opponen ten uit San Marino, USA en Frank rijk werd haar weg naar de finale gestopt door een stugge Russin. Met een nipte nederlaag van één punt verschil miste Laury de finale, maar in de strijd om het brons wist zij zich volledig te revancheren. Met een zege van 5-1 tegen een Noor se behaalde zij de eerste Karatel Nieuwerkerk kwam slecht uit de startblokken, speelde slap en was verdedigend niet scherp waardoor Excelsior een voorsprong kon pak ken. Nieuwerkerk herstelde zich en speelde de laatste twintig minuten van de eerste helft goed. Ruststand 15-14 in het voordeel van Excelsior. De tweede helft speelde Nieuwer kerk ijzersterk en de verdediging stond als een huis. Excelsior kwam maar zes keer tot scoren, Nieuwer kerk deed dat dertien keer. Een 21- 27 overwinning was het gevolg. De dansers van O.S.5. Befit bezorgden het publiek een geweldige avond. ■Zevenhuizen - Na maanden oefenen mochten de drie Just Dance dans groepen van O.S.S. Befit woensdag 16 januari eindelijk het podium van een uitverkocht Swanla op. De groep van ruim veertig meiden staan onder leiding van Lisanne van der Wilt, die iedere maandagavond dansles geeft in de gymzaal. De spetterende dans- show 'DayEtNight' werd geopend door de drie groepen. Vervolgens vertoonde iedere groep een aantal eigen dansen waarna de show op spetterende wijze werd beëindigd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk/Feenstra Et ProfiLease is dit jaar nog ongeslagen. Na het 25-25 gelijkspel vorige week tegen Tjoba won Nieu werkerk zaterdag 19 januari met 21-27 bij Excelsior. Een knappe overwin ning op de degradant uit de Hoofdklasse, maar ook een broodnodige zege.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 39