Zuidpias Werken aan de weg i Evaluatie subsidiebeleid van start Inloopavond bestemmingsplannen 'Moordrecht Buiten' en 'Moordrecht Oost' Inloopavond wijzigingsplan 'Oostpolder Erf' te Moordrecht gemeente WEEK Afsluiting op- en afrit afslag Nieuwerkerk aan den IJssel HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 23 JANUARI 2013 Nieuwerkerk aan den IJssel De gemeente Zuidpias is gestart met een evaluatie van het proces tot invoering van een nieuwe subsidiesystematiek en de werking van het beleid en verordening. Om goed te kunnen evalueren is gekozen voor een enquête onder de 'gebruikers'. Vorige week is naar alle maatschappelijke organisaties die in de gemeente Zuidpias actief zijn en waarvan het adres bij de gemeente bekend is, een vragenlijst toegestuurd met het verzoek deze ingevuld terug te sturen. Met de input vanuit de organisaties hoopt de gemeente het subsidiebeleid te kunnen verbeteren. Planning De organisaties hebben tot 1 februari de tijd om de vragenlijst in te sturen. Organisaties die geen vragenlijst hebben ontvangen, maar wél willen deelnemen aan de enquête, kunnen een exemplaar downloaden via www.zuidplas.nl -> Zorg Welzijn -> Subsidies. Zij kunnen de ingevulde vragenlijsten mailen naar Berthilde Borreman (b.borreman0zuidplas.nl], of Charlie ter Reegen (c,terreegen0zuidplas. nl). Naar verwachting spreekt de raad zich op 26 maart 2013 uit over de resultaten van de evaluatie. Proces In 2010 werd het proces om nieuw subsidiebeleid te formuleren in gang gezet. Dit proces heeft er uiteindelijk toe geleid dat op 1 mei 2011 een Algemene Subsidieverordening Zuidpias 2012 werd .ingevoerd, met daarbij Uitvoeringsregels Subsidies voor de beleidsvelden op het gebied van maatschappelijke ontwikkeling. Op het moment van vaststelling zegde het college toe dat het zijn beleid na een volledig subsidiejaar (2012) zou evalueren. Van maandagavond 28 januari tot dinsdagochtend 29 januari worden de op- en afrit van afslag Nieuwerkerk aan den IJssel (A20 richting Rotterdam) afgesloten voor al het verkeer. De afsluiting vindt plaats van 21.00 tot 05.00 uur en is nodig in verband met stabilisatieme tingen op de aanwezige lichtmasten. Omleidingen Het verkeer uit Gouda richting Nieuwerkerk aan den IJssel wordt omgeleid via de op- en afrit Capelle aan den IJssel (afslag 16, omleidingsroute N). Het verkeer uit Nieuwerkerk aan den IJssel richting Rotterdam wordt omgeleid via de op- en afrit Moordrecht (afslag 18, omleidingsroute R). Bijzonderheden Hulpdiensten kunnen met gepaste snelheid gebruik blijven maken van de afrit. Bij slechte weersomstandigheden bestaat de kans dat het werk wordt uitgesteld. De gemeente Zuidpias organiseert op woensdag 30 januari a.s. een informele inloopavond voor het wijzigingsplan 'Oostpolder Erf'. De inloopavond vindt plaats tussen 19.30 en 21.00 uur in 'De Zespunt', Molenlaan 1 te Moordrecht. U bent van harte welkom om het wijzi gingsplan in te zien en er met ons over in gesprek te gaan. Plangebied Het plangebied van het wijzigingsplan is gelegen aan de noordoostzijde van de bebouwde kom van Moordrecht, tussen het bedrijventerrein aan de Oostpolderweg en de woonbebouwing aan de Tulpstraat en begrensd door de Ringvaart en het Oosteinde. Wijzigingsplan In het vigerende bestemmingsplan Oosteinde 1995 en de Aanpassing 2000 is een wijzigingsbevoegdheid opgenomen. Deze wijzigingsbevoegdheid maakt het mogelijk om de gronden met de bestemming Agrarisch om te zetten in de bestemming Bedrijf en Groen. Het wijzigingsplan voorziet in die bestemmingen. Inmiddels is het ontwerp van het wijzi gingsplan klaar en wordt het per 31 januari 2013 ter inzage gelegd. Graag bieden wij u de gelegenheid om het plan te komen inzien. Tijdens de inloopavond zijn mede werkers van de gemeente aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Wanneer u belanghebbende bent en u wilt reageren op het ontwerpwijzigingsptan, dan kunt u vanaf 31 januari 2013 gedu rende zes weken een reactie indienen bij het college van burgemeester en wethou ders. De publicatie van de ter inzageleg ging wordt op 30 januari 2013 in Hart van Holland geplaatst. Daarin staat precies hoé u zienswijzen kunt indienen. Aanmelden Indien u zich wilt aanmelden voor de inloopavond, dan kan dit per email via secretariaatvrom0zuidplas.nl. Telefonisch aanmelden kan bij het secretariaat van de afdeling VROM via telefoonnummer (0180) 637 711. Aanmelden kan tot en met maan dag 28 januari tot 16.00 uur. Wanneer u niet in de gelegenheid bent om op de informele inloopavond aanwezig te zijn, kunt u voor eventuele vragen in con tact treden met mevrouw R. Ordelman. Zij is te bereiken via telefoonnummer (0180) 637 711 (afdeling VROM). De gemeente Zuidpias organiseert op woensdag 30 januari a.s. een informele inloopavond voor de bestemmingsplan nen 'Moordrecht Buiten' en 'Moordrecht Oost'. De inloop avond vindt plaats tussen 19.30 en 21.00 uur in 'De Zespunt', Molenlaan 1 te Moordrecht. U bent van harte welkom de geactualiseerde bestemmingsplannen in te zien en er met ons over in gesprek te gaan. Plangebied bestemmingsplan 'MoordrechtiJuiten' Het plangebied van het bestemmingsplan 'Moordrecht Buiten' is gelegen aan de noordoostzijde van Moordrecht. Het omvat de gronden van het bedrijventerrein 't Ambacht en het aan grenzende bedrijventerrein en de gronden en recreatieparken buiten de bebouwde kom. De begrenzingen van het gebied worden bepaald door de Ringvaart, de Hollandse IJssel, de gemeentegrens van Gouda aan de noordoostzijde en de woon bebouwing aan de Tulpstraat. Plangebied bestemmingsplan 'Moordrecht Oost' Het plangebied voor het bestemmingsplan 'Moordrecht Oost' betreft een gebied bestaande uit woningen en maatschappe lijke voorzieningen. Het gebied wordt globaal begrensd door de Wethouder Visweg aan de noordzijde, de Middelweg, de Kerklaan en de Burgemeester Brandtstraat aan de zuidwest- zijde, de Hollandse IJssel aan de zuidoostzijde en de eindgrens van de woonbebouwing aan de noordoostzijde. Bestemmingsplannen De bestemmingsplannen moeten vóór 1 juli 2013 geactualiseerd zijn. De bestemmingsplannen zullen voornamelijk conserverend van aard zijn. Dit betekent dat de bestaande situatie wordt vastgelegd voor zover deze legaal gerealiseerd is. Inmiddels zijn de concepten van de bestemmingsplannen klaar. Voordat we de plannen verder gaan uitwerken tot definitieve versies voor de officiële procedure, leggen we deze concepten graag voor aan u als bewoner van Moordrecht. Tijdens de inloopavond zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Ook kunt u uw op- of aanmerkingen achterlaten op een formulier. Aanmelden Indien u zich wilt aanmelden voor de inloopavond, dan kan dit per e-mail via secretariaatvrom0zuidplas.nl. Telefonisch aanmelden kan bij het secretariaat van de afdeling VROM via telefoonnummer (0180) 637 711. Aanmelden kan tot en met maandag 28 januari tot 16.00 uur. Wanneer u niet in de gelegenheid bent om op de informele inloopavond aanwezig te zijn, kunt u voor eventuele vragen in contact treden met mevrouw L. Fassotte-Bams voor het bestemmingsplan 'Moordrecht Buiten' en met mevrouw H. Fawzi voor het bestemmingsplan 'Moordrecht Oost'. Zij zijn te bereiken via telefoonnummer (0180) 637 711 (afdeling VROM).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5