"Vertrek Pluim interne aan gelegenheid" Quota werken niet Gemeente waarschuwt voor onterechte automatische incasso Afsluiting af- en toerit Zuidpias wil 'dun en duur' ontwikkelen in de polder AUTOBEDRIJF VAN REEUWUK HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 JANUARI 2013 9 Alzheimercafé Zuidpias Informatieavond Zuidplaspolderontwikkeling Fiat Punto 1.2 Young Fiat Croma 2.2 Bussines Connect Fiat Punto Evo 1.4 Racing Fiat Panda 1.2 Ed.Cool Vervolg van voorpagina Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. In mijn woordvoerderschap over de langdurige zorg had ik niet veel te maken met Europa. Veel wet- en regelgeving over zorg is nationaal geregeld. Natuurlijk, als het gaat over nieuwe genees middelen, of over onderzoek naar zeldzame ziekten, of de speur tocht naar een remedie tegen Alzheimer, dan wordt er over de grenzen heen gewerkt. Waar no dig wordt er op Europees niveau beleid afgestemd, en soms worden er wetten of afspraken gemaakt. We herinneren ons allemaal de dreiging rondom SARS, een ziekte die zich niets aan grenzen gele gen liet, onder andere doordat zoveel mensen zich per vliegtuig verplaatsen. Dan moetje ook over die grenzen heen werken aan een oplossing en een gezamenlijke aanpak. De regel dat Europa al leen regelt wat de landen alleen samen kunnen doen, (en de an dere kant daarvan: dat de lidsta ten zelf regelen waar zij zelf toe in staat zijn) heet het subsidiari teitsbeginsel. En hoe we omgaan met zorg voor ouderen of men sen met een beperking, is onderwerp van nationale wet geving. Maar bij andere beleids terreinen bemoeit Europa zich veel nadrukkelijker met wet- en regelgeving. Soms terecht, soms zeer onterecht. Zo had de Euro pese Commissie het plan opgevat om een quotum in te stellen voor vrouwen in raden van toezicht van beursgenoteerde bedrijven. Officieel gaat het om quota voor het ondervertegenwoordigde ge slacht, maar meestal zitten er meer mannen in die raden van toezicht dan vrouwen. Als er niet 40 procent verdeling is, krijgt zo' bedrijf een boete. Nou ben ik een groot voorstander van een evenredige vertegenwoordiging. Maar tot in mijn tenen vind ik dit een onderwerp waar Europa verre van moet blijven. Daarnaast werken quota niet. Wie wil de excuustruus zijn? Bovendien is er in dit voorstel sprake van be moeienis met private bedrijven. Daar werkt het zo dat als klanten het niet eens zijn met je beleid, dat ze ergens anders naar toe gaan. Daar hebben we geen EU voor nodig. We heb ben geprobeerd dit voorstel te gen te houden als Nederland. Je kunt een gele kaart trekken en als er genoeg landen zijn die dat doen, moet Europa het voor stel heroverwegen. Helaas is dit niet gelukt. Terwijl iedereen in Nederland en in Europa zijn ui terste best moet doen het hoofd boven water te houden, gooit de Europese Commissie er hier nog maar eens een schepje bovenop. Deze week hebben we er een de bat over met de minister. Ik ben voor alles democraat en weet dus ook wanneer we in de minderheid zijn, maar dat zal me er niet van weerhouden de argumenten over de bühne te blijven brengen dat dit een voorstel is dat de doelen die het nastreeft in essentie al leen maar tegenwerkt. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via twitter tamara_venrooy Zuidpias - Een bedrijf dat zich World Wide Administrators noemt, schrijft in opdracht van Hopmans Holding bv via automatische incasso onte recht 49,95 euro af van rekeningen van inwoners van gemeenten in Nederland. De afschrijving wordt omschreven als 'Gemeentelijke hef fingen 2013'. De gemeente Zuidpias laat op de gemeentelijke website weten heeft hier géén opdracht voor te hebben gegeven en benadrukt dat het geld niét op een bankrekening van de gemeente Zuidpias terecht komt. De gemeente wijst haar inwoners erop dat een ieder binnen 56 (ka lender) dagen het bedrag altijd via de eigen bank kan laten terugboe ken als onterechte incasso. Zuidpias is niet de enige gemeente die voor de onterechte automatische incasso waarschuwt, ook andere gemeenten doen dit. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft eveneens een waarschuwing uit laten gaan. De vereniging advi seert gedupeerden ook om melding te doen bij de zogenoemde fraude helpdesk. kunnen met gepaste snelheid ge bruik blijven maken van de afrit. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuidholland@rws. nl. Zuidpias - Wethouder Arjen Hazele- bach onthoudt zich van inhoudelijk commentaar op het opstappen van Wilfried Pluim als voorzitter van de Fietsersbond afdeling Zuidpias. Diens vertrek noemt hij 'een interne aange legenheid van de Fietsersbond'. De Fietsersbond heeft de gemeente niet formeel bericht over het neer leggen van de voorzittersfunctie door Pluim. Wel komt er binnenkort een gesprek tussen wethouder Haze- lebach en bestuurslid Jos Kroon van de Fietsersbond, waarin zij volgens de gemeente 'nader kennis maken en werkafspraken maken'. Gemeente Zuidpias stelt dat zij 'bijzonder veel prijs stelt op de ge vraagde en ongevraagde adviezen van maatschappelijke organisaties. De gemeente hoopt ook in de toe komst te kunnen samenwerken met de fietsersbond. Overigens zijn er meerdere voorbeelden waarin de gemeente Zuidpias op een construc tieve wijze heeft samengewerkt met de fietsersbond.' Gevraagd om een concreet voorbeeld haalt Hazele- bach het kruispunt Burgemeester Klinkhamerweg/De Opril in Zeven huizen aan. Pluim was tweeënhalf jaar voorzitter van de Fietsersbond Zuidpias die is voortgekomen uit de afdeling Capel- le aan den IJssel toen de gemeente Zuidpias werd opgericht. Zijn rol in het bestuur wordt tijdelijk waarge nomen door Frans Peelen. Zevenhuizen - In zorgcentrum De Zevenster aan de Leliestraat 3 wordt op donderdag 31 januari van 19.30 tot 21.30 uur een Alzheimer Café gehouden. De avond staat in het teken van 'Bewindvoering en mentorschap'; wat te doen als ie mand niet meer zelf zijn zaken kan regelen. Voor meer informatie: 0180-310050. Via dit nummer kan ook vervoer naar het Alzheimercafé gereserveerd worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - In verband met het uitvoeren van stabilisatiemetingen op lichtmas ten worden de af- en toerit Nieu werkerk aan den IJssel (17) van de A20 richting Rotterdam voor alle verkeer afgesloten van maandag 28 januari 21.00 uur tot dinsdag 29 ja nuari 05.00 uur. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Hulpdiensten Regio - Mede door de financiële cri sis gaat er voorlopig geen schep de grond in. Toch stond de ontwikkeling van de Zuidplaspolder op de politie ke agenda van dinsdag 15 januari. In de raadzaal lichtte wethouder Rinus Bosman (portefeuille Zuidplaspol der) raadsleden en geïnteresseerde burgers in over de stand van zaken. Door Pepijn de Groot Aanleiding voor de informatieavond zijn de ontwerpversies van de kaders voor de ontwikkeling van de Zuid plaspolder. Deze worden binnenkort in de gemeenteraad besproken en zijn opgesteld door de Regionale Ontwikkelingsorganisatie Zuidpias (ROZ). Dat samenwerkingsverband, waar Zuidpias deel van uitmaakt samen met onder andere Waddinx- veen en Gouda, werd opgericht ter bevordering van de ontwikkeling in de polder. Met de mogelijkheid tot het reali seren van dertigduizend woningen tot 2030 waren de plannen voor die ontwikkeling groots. Plannen van tien jaar geleden die nu utopisch aandoen. De financiële crisis gooide roet in het eten: de geplande ont wikkeling reikt nu niet verder dan de bouw van 1340 woningen tot 2020. Wethouder Bosman koestert echter de hoop dat de markt ooit weer zal aantrekken. "Als de vraag naar wo ningen stijgt moeten er plannen zijn om een inhaalslag te kunnen ma ken." Bosman sprak de wens uit om 'dun en duur' te ontwikkelen in de polder. "Als Zuidpias willen we geen binnenstedelijke bouw, maar dorpse en landelijke ontwikkeling. Dan con curreren we ook minder met de om geving, waarin vooral verdikt wordt ontwikkeld." Grondspaarpot De vooruitzichten op korte ter mijn zijn niet rooskleurig. Van de aangekochte grond verpietert de waarde. De voor ontwikkeling be stemde gronden zijn aangeschaft door de Grondbank, opgericht als grondspaarpot van ROZ-gemeenten. Door de crisis is niet alle grond uit de Grondbank overgedragen. Die grondspaarpot wordt nu openge broken; de grond die niet nodig is voor primaire ontwikkeling wordt vermarkt. Bosman spreekt van een 'kavelwinkel om deelontwikkelingen in de lanen en linten te bevorderen'. "Let wel, de ROZ-gemeenten heb ben het recht van eerste koop. Als er een bod wordt uitgebracht, zal de Grondbank dat eerst naar ons terug koppelen voordat het daadwerkelijk verkocht wordt aan derden." Op de door ROZ gestelde ontwerp- kaders kunnen de komende tijd zienswijzen worden ingediend. De behandeling ervan in de gemeente raad staat op de agenda voor april. 53.707 km, september 2005 71.663 km, januari 2007 16 inch lm velgen, 47.000 km, november 2009 airco, 53.000 km, november 2006 Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9