Wilt ii nooit meer onnodig wachten bij de kassa "-"•JJJjvJ lil; Schaatsfamilie bedwingt 'hel van Weissensee' Einde actie gratis energieadvies Collecte Hersenstichting "Heel veel mensen krijgen hun verjaardag terug" Beeldende kunst ofcaoM WSaRAVENR00V'NDENHAA6 H Muziek www.scnz.nl - info@scnz.nl HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 6 FEBRUARI 2013 11 Troonswisseling INFOR/V ATiOUE [INFORM ATIOI HVOVi*1 iMFOB>lAT'OUf] In de maand februari Expositie schilderijen Jannie en Janny Veninga Bibliotheek, Raadhuisplein, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 9 februari - 19.30 uur Open Podium Concert Moordrecht Klassiek Harmoniegebouw, Sportlaan 5, Moordrecht Zaterdag 9 februari - 20.00 uur Shantykoor de MoordtZangers De Zespunt, Molenlaan, Moordrecht Info en aanmelden: www.demoordtzangers.nl Bovenste rij van links naar rechts Ike de Graaff, Liana Verweij, Aris Molenaar en Karin Kastart. Vooraan van links naar rechts Peter Verweij, Luna Verweij, Ricardo Kastart en Dwight Verweij. Zuidpias - Schaatsfamilie De Graaff nam onlangs deel aan de Alternatieve Elfstedentocht op de Oostenrijkse Weis- sensee. Sommigen deden zelfs al voor de vijftiende keer mee. Afstanden tussen de honderd en tweehonderd kilome ter werden afgelegd, waarbij de slechte conditie van het ijs de grootste uitdaging vormde voor de deelnemers. Vanaf 20 februari ook bij Jumbo in winkelcentrum Nesselande aan de Sicillieboulevard 402 in Rotterdam. jumbosupermarkten.nl/rotterdam Zuidpias - Collectanten gaan tot en met zaterdag 9 februari langs de deur om geld in te zamelen voor de Hersenstichting. Deze stichting zet zich in voor de ruim vier miljoen mensen met een hersenaandoening als dementie, autisme of de ziekte van Parkinson. Wie de collectant gemist heeft kan een bijdrage stor ten op girorekening 860 ten name van Hersenstichting Nederland te Den Haag. Voor meer informatie: www.hersenstichting.nl. Zuidpias - Na aanmelding van de tweehonderdste deelnemer, is de gemeen telijke energie-adviesactie per 4 februari gesloten. De resultaten van alle adviesgesprekken leiden in maart tot de publicatie van algemene tips voor iedereen. Vanaf november konden inwoners van Zuidpias gebruikmaken van het aanbod voor een gratis gesprek met een energieadviseur en een energiebox met hulpmiddelen. In eerste instantie was er plaats voor honderd huishoudens. In de cember werd de actie wegens suc ces uitgebreid naar tweehonderd huishoudens. Volgens wethouder Duurzaam heid, Arjen Hazelebach, konden de deelnemers op jaarbasis gemid deld tussen de 200 en 300 euro besparen, met uitschieters naar 500 euro. een inhuldiging, zoals het hoort. Zeker is ook dat alle aanwezige leden van zowel de Eerste als de Tweede Kamer in de Nieuwe Kerk wederom de eed of de belofte af zullen leggen. De filmpjes op you- tube van de vorige inhuldiging worden hier zeer goed bekeken en er wordt wat afgespeculeerd over het geldende protocol kan ik u verzekeren. Dat het bijzonder wordt, zal zeker zo zijn en dat het niet de laatste column is die ik dit jaar aan 30 april wijd, mag u ook van mij aannemen. Achteraf kan ik u melden dat ik wel op 2013 had gegokt maar ik dacht meer aan 30 november, aangezien dat de datum was dat Willem Frede- rik in 1813 Nederlandse grond be trad alwaar hij tot soeverein vorst werd ingehuldigd. Aan symboliek geen gebrek, er kunnen nog vele programma's en kranten mee ge vuld worden tot aan 30 april en ver daarna. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via twitter tamara_venrooy Woensdag 13 februari 12.15 -13.00 uur Snuffelles harp Rehobothschool, Raadhuisstraat 38, Moerkapelle Vrijdag 8 februari Cabaretduo Rob en Emiel met 'Geknipt en geschoren' Theater Swanla, Zevenhuizen Entree: 17,50 euro Info en reserveren: 0180-631989, info@theaterswanla.nl of www.theaterswanla.nl Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Het schrijven van een tweeweke lijkse column heeft voordelen en nadelen. Een heel praktisch voor deel is dat ik het meest bijzonde re, het meest opzienbarende, het meest frustrerende of het meest vervelende onderwerp kan kiezen uit alles wat er in twee weken ge beurd is. En aangezien er hier in Den Haag altijd genoeg gebeurt, I is dat een luxeprobleem. Een van de nadelen is echter dat ik altijd moet schipperen rondom het mo ment van uitkomen van de krant. Deze column staat in een week- blad en dat betekent per definitie dat voor al te actuele zaken de column niet geschikt is. Ik kan en wil natuurlijk niet vermijden te schrijven over het onderwerp dat de afgelopen week de kranten en alle tijdschriften vulde. Hoewel zeer actueel, is het ook een lan- ge-termijnthema, want het komt maar één, twee, hooguit drie keer in de eeuw voor dat er sprake is van een troonswisseling. En op het gevaar af dat u er inmiddels genoeg over heeft gezien op tv of f: over gelezen heeft in de kranten, wil ik in deze column toch ook stilstaan bij de aankondiging van de koningin dat zij afstand gaat doen van de troon ten gunste van haar zoon. Het was een week waarin opvallend veel collega's een oranje das of een oranje kle- dingaccent droegen, waar veel camera's draaiden en waar veel lofbetuigingen werden geuit. En het was ook een week waarin al druk gespeculeerd werd over hoe het dan precies zou gaan, daar in Amsterdam, op 30 april, (overigens bedacht ik mij, omdat een goede vriendin op 30 april jarig is en wij dit inmiddels vervlochten hadden met de koninginnedagactiviteiten in de buurt, dat heel veel men sen 'hun verjaardag terugkrijgen'. Dat moet een gek idee zijn, datje ineens een hele andere invulling aan je verjaardag gaat geven. En voor anderen zal een verjaardag nooit meer hetzelfde zijn...). Hoe het precies zal verlopen, daarover worden wij op korte termijn geïn formeerd. Inmiddels wennen we aan het idee en spreekt niemand meer van een kroning, maar van Woensdag 13 februari 19.30 uur Popavond met zang, gitaar en popband: leerlingen MOZ-Art Aula MOZ-Art, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11