i t 4 School en gymzaal bijna verkocht Gedichten van leerlingen klinken als muziek in de oren Bomans en Carmiggelt in bibliotheek Ledenbijeenkomst PCOB Passagevrouwen blikken terug Cupcake boekêt maken Themadienst voor jongeren Vossenjacht Boulers in topvorm Boekenmarkt in Reigerhof HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 6 FEBRUARI 2013 15 Jeu de boules Bingo bij Zonnebloem Nieuwerkerk aan den IJssel - Een schoolgebouw en gymzaal van de gemeen te Zuidpias in Nieuwerkerk aan den IJssel zijn onder voorbehoud verkocht. Wie de kandidaat-koperszijn en welke bestemming de panden krijgen, is nog niet bekend gemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Rijmen kan iedereen wel, maar echte dichters vriendelijk verzoek: "Blijf alsjeblieft bezorgen je kippenvel. Tijdens de Nationale Gedichtendag, vorige week don- schrijven, want jullie hebben ta- derdag, liet een tiental leerlingen van het Comenius College in Nieuwerkerk lent", verzekerde de oud-leerkracht aan den IJssel hun bekwaamheid in het schrijven van een rijm zien. In de van de school. lokale bibliotheek werd het publiek getrakteerd op mooie gedichten. De jury, bestaand uit oud-medewerkers van de school, was lovend over de stijl van de geschreven teksten. Winnende gedichten: Door Bas Pieper Het thema van dit jaar was mu ziek en daar wisten de leerlingen wel raad mee. Iedere klas van het Comenius College had een win naar geselecteerd die zijn of haar gedicht mocht voordragen voor een volle zaal. De avond begon met een muzikale opwarmer van de percus siegroep X-act en daarna mochten de gespannen leerlingen hun ge dicht voordragen. De stijl en inhoud van de gedichten varieerden enorm. Zo werd er over liefde geschreven, zaten er komische gedichten tus sen, maar werd het hart ook geraakt door emotionele bewoordingen. Nadat alle gedichten waren voor gelezen trok de driekoppige jury zich even terug om ruggespraak te houden. Zowel de onderbouw als de bovenbouw van de school kende een winnaar. Uit de tweede klas mocht Lotte Lokker zich de winnaar noe men, terwijl vierdejaars Shanisa Hooi de beste dichter van de boven bouw werd. De jury was vooral verrast over de woordenschat van de jonge poëten. "Alle gedichten waren mooi, maar dat die kinderen nu al zulke rake woorden over het leven op papier krijgen, vind ik verbazingwekkend", aldus jurylid Andries van der Wal. Tot slot deed hij de leerlingen een Muziek in mij Muziek in mijn benen In mijn voeten In mijn armen In mijn handen Het voert zich door mijn aderen heen Ik voel de bewegingen in mijn ziel Ik hoor de muziek overal Niemand die me kan storen Ik ben helemaal alleen Maar toch ook weer niet De mensen om me heen kijken naar me Ik heb de muziek in mij Shanisa Hooi Muziek Als ik muziek hoor Maak ik mijn hoofd leeg Even voel ik me fijn Ik ben alles vergeten Ik doe mijn oren open En mijn ogen dicht Ik voel het ritme Leef me in De noten dansen Ze dansen in mijn lichaam Ik geniet Ik laat me gaan Mijn lichaam beweegt Het gaat vanzelf Het lijkt wel of ik zweef Mijn voeten gaan Over de dansvloer Ik ga helemaal los Als de muziek stopt Sta ik in de kamer Opeens is het stil Lotte Lokker De gemeente gaat met de potentiële kopers in gesprek over een voorlopig koopcontract en eventuele noodza kelijke aanvullende maatregelen. Het gaat om de gymzaal aan het Goudmos en een school aan de Ir. Vos vertelt over het leven van God fried Bomans in het kader van het Bomansjaar (honderdste geboorte jaar 1913) en draagt voor uit diens werk. Ook het werk van Carmiggelt komt aan bod. Beide schrijvers zijn lang geleden overleden maar hun werk wordt de laatste tijd weer voor het voetlicht gehaald. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke afdeling van de oude renbond PCOB belegt een ledenbij eenkomst op woensdag 13 februari. De bijeenkomst wordt voorafgegaan door de jaarvergadering. Na het for mele gedeelte volgt een informatief programma, waarbij de film 'Stenen uit slib' over het werken in de voor malige steenovens wordt vertoond. Adrie de Boer van de historische Lelystraat. Voor de peuterspeelzaal aan het Slangenkruid is nog geen koper gevonden. Vanaf eind oktober 2011 konden geïnteresseerden ge durende anderhalve maand een bod doen op de gemeentelijke panden. Bomans schreef ironische verhalen; een mix van ironie, overdrijving en fijnzinnige humor. Carmiggelt heeft een ander soort grappigheid, hij re lativeerde menselijk leed op milde toon. De avond begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt 3 euro in de voor verkoop, 4 euro aan de zaal. vereniging vertelt over dit stukje plaatselijke geschiedenis. Na de pauze is er ruimte voor een luchtige invulling van het program ma in de vorm van een paar rond jes Bingo, een gezellig spel met een paar leuke prijzen. De bijeenkomst vindt plaats in het Hervormd Kerke lijk Centrum aan de J.A. Beijerink- straat in Nieuwerkerk en begint om 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. De winnende dichters Lotte en Shanisa. Nieuwerkerk aan den IJssel - Theoloog en oud-programmamaker voor de VPRO Klaas Vos vertelt op de literaire avond van de bibliotheek op dinsdag 19 februari over Godfried Bomans en Simon Carmiggelt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'Speel jij open kaart?' wordt zondag 10 februari een the madienst voor jongeren gehouden in de Nieuwe Kerk aan de J.A. Bey- erinkstraat 53. Het thema gaat over de manier waarop mensen over hun geloof spreken. De dienst begint om 17.00 uur. Er is oppas aanwezig. Nieuwerkerk aan den IJssel - Scou ting Nieuwerkerk houdt zaterdag 16 februari een vossenjacht voor jongeren van vijf tot en met zes tien jaar. De tocht start om 14.00 uur bij Scouting Nieuwerkerk aan de Schielandweg 98 en duurt tot 16.00 uur. Deelname is gratis. Voor meer informatie en aanmel den: webmaster-scouting@live.nl en www.scoutingnieuwerkerk.net. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias houdt woensdag 13 februari van 18.30 tot 20.00 uur een y/orkshop Cup- Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee teams van Jeu de Boules Club Nieu werkerk nestelden zich zaterdag 2 februari in de top van hun poule. Daarmee zijn ze serieuze kampi oenskandidaten geworden. Team Nieuwerkerk aan den IJssel - Alle kramen voor de boekenmarkt die op zaterdag 2 maart in winkelcen trum Reigerhof wordt gehouden zijn verhuurd. Ook de wachtlijst is overvol. Het is nog wel mogelijk om overtollige, in goede staat zijnde cake boeket maken in 't Blok aan het IJsermanpad 1. Opgeven kan via debbie@jeugdwerkzuidplas.nl. De kosten bedragen 7,50 euro. 1 vermorzelde tegenstander Les Francophiles 1 uit Rotterdam met 7-0. Team 2 blijft ongeslagen en won van Gouda 4 met 5-2. Team 3 had een mindere dag en verloor van Gouda 5 met 2-5. boeken ter beschikking te stellen. Hiervoor kan contact opgenomen worden via 0180-314818. De op brengst van de boekenmarkt wordt voor een deel geschonken aan een goed doel: boeken voor weeskinde ren in Mexico. Nieuwerkerk aan den IJssel - De samenkomst van de leden van christelijk-maatsehappelijke vrou wenbeweging Passage van donder dag 14 februari bestaat uit twee delen. Het eerste gedeelte is een huishoudelijk gedeelte waarin de dames terugblikken op een seizoen Passageavonden. In het tweede ge deelte gaan de dames creatief aan de slag. Leden hebben gratis toegang, niet- leden betalen 2,50 euro. De avond wordt gehouden in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstraat 53 en begint om 20.00 uur. Zaal open 19.45 uur. Voor vervoer A kan men bellen naar 312402. X. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cir ca vijftig gasten van de afdeling Nieuwerkerk van de Zonnebloem bezochten zaterdag 2 februari de bingomiddag in wooncentrum Dianthus. Met de hulp van enkele vrijwilligers werd het een geslaagde middag. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel ikn Tel. (0180131 41 12 info@arbéco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15