Wiltuhet lekkerste malse vlees? Voorspeelavond pianoleerlingen Parencompetitie IJsselbridge Nieuw aanbod computer cursussen Sterabonnement komt misschien terug Exposanten voor Meander gezocht Vals gasalarm bij Elimschool Valentijn bij Wereldwinkel HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 6 FEBRUARI 2013 Open avond jongerenkoor Carnaval Kidsdisco DJ in Cultuurcafé TAAF Koffieochtend Vrouwen van Nu Live avond in 't Blok Hallo J JJj VJ_L> Ld 17 Nieuwerkerk aan den IJssel/Zeven- huizen - Pianoleerlingen van Ingrid Ranftl speelden vrijdag 1 februari een gevarieerd programma tijdens hun voorspeelavond. De toehoor ders genoten onder andere van mu ziek van Ludovico Einaudi en een wals van Chopin. Zaterdag 16 februari zijn de rollen omgedraaid, dan treden docenten op voor hun leerlingen en voor andere belangstellenden. Dit docentencon cert van MOZ-Art vindt plaats in de Ontmoetingskerk in Zevenhuizen en begint om 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssei - De eerste speelavond van de vierde competitie ronde bij BC IJsselbridge, gespeeld op maandag 4 februari, is in de A-lijn met een percentage van 59,23 gewonnen door Leo de Hoog en Gerda Goedhart. Op de tweede plaats eindigden Karl Husmeijer en Ciska Bohm met 56,85 en derde werden Laila en Roel Bakker met 56,55. B-lijn: 1. Jaap Zeedijk en Herman Holleboom 72,57; 2. Jac en Loes Spekman 55,90; 3. Tonnie van Ger- wen en Joke Vermeulen 55,56. C-lijn: 1. Ria Hilkhuysen en Joke Ca- pitein 59,53; 2. Nettie Kremers en Riet Scheele 58,70; 3. Ans Scheider en Joke Hensema 56,88. Nieuwerkerk aan den IJssei - Belang stellenden voor een computercursus of workshop kunnen zich opgeven voor de eerstvolgende cursussen die na de voorjaarsvakantie worden gegeven in het PCOB Leercentrum aan de Vijf Boeken. Het leslokaal is voorzien van moderne laptops en er worden cursussen en workshops ge geven op verschillende niveaus. De startcursus van zes lessen wordt gegeven op de donderdag van 9.30 tot 12.00 uur en begint op 14 maart. De vervolgcursus gaat op dinsdag 12 maart van start van 9.30 tot 12.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-312783 of ans.joopverhave@ telfort.nl. Regio - Woensdagmiddag moet Arriva met een oplossing komen voor de grote prijsstijgingen in het openbaar vervoer sinds 9 december. Nadat de vervoerder eerder twee keer onjuiste informatie heeft verstrekt, is voor de provincie Zuid-Holland de maat vol. De provincie overweegt nu het ster abonnement opnieuw in te voeren. Sinds de overgang naar het betalen per gereisde kilometer op 9 decem ber betalen veel vaste openbaar- vervoerklanten als scholieren en forensen veel meer voor hun reis. De provincie was hierover door vervoer der Arriva vooraf niet geïnformeerd. Half januari ging de provincie ak koord met een voorstel van Arriva om scholieren in Zuid-Holland Zuid te compenseren. Dit voorstel bleek afgelopen vrijdag fouten te bevat ten. De gedupeerden worden er niet echt beter van. Gedeputeerde Ingrid de Bondt: "Vanzelfsprekend worden reizigers kwaad en drijft het degenen met een smalle beurs tot wanhoop. Tegen Arriva heb ik gezegd dat de maat vol is." De Bondt wil dat er deze week een oplossing ligt, gebaseerd op de juiste feiten en cijfers. Dat kan de terugkomst van het sterabonnement zijn, of een goede compensatierege- üng voor de reizigers. In de staten commissie verkeer en milieu wordt Nieuwerkerk aan den IJssei - De werkgroep Stichting Beeldende Kunst Zuidpias verzorgt wederom de exposities in Woonzorgcentrum de Meander. Dit jaar wordt een aantal wisselexposities gerealiseerd en de werkgroep is op zoek naar kunste naars uit Zuidpias die willen partici peren in een van de groepsexposities; met name kunstenaars die ruimtelijk werk maken als beeldhouwwerken, keramiek en objecten. Aanmeldin gen, voorzien van afbeeldingen van het werk, zijn welkom via sbkzuid- plas@gmail.com onder vermelding van 'exposeren Meander'. Leerlingen van de Elimschool staan aan de overkant te wachten tot ze weer naar binnen mogen. Nieuwerkerk aan den IJssei - Vals alarm dinsdagmiddag op de Nieuwer- kerkse Elimschool. De brandweer ruk te even voor enen uit, na een melding van gasontsnapping in de gymzaal van de school. De melding viel midden in de middag pauze. "De kinderen die thuis hadden geluncht kwamen juist terug van huis naar school", vertelt ouder Caroline Pietersen, die namens de school het woord voert. "Omdat ze van alle kan ten kwamen, was het even de vraag hoe ze het best konden worden op gevangen. De bedrijfshulpverlening heeft dat uiteindelijk goed gedaan. Veel kleuters reageerden geschrok ken en huilerig, terwijl de oudere kinderen juist erg uitgelaten waren. Ouders van leerlingen van groep acht waren in ieder geval blij dat de eerste ochtend van de Cito-toets er op dat moment al op zat." Het vals alarm kwam enkele dagen nadat de brandweer landelijk be kend maakte het grote aantal loze meldingen te willen terugdringen. De brandweer rukt tienduizenden keren per jaar uit, terwijl er niets aan de hand is. Vaak is dat het geval bij au tomatische meldingen. De brandweer liet dinsdag bij de Elimschool volgens Pietersen rela tief lang op zich wachten. Oorzaak daarvan was dat de wagen om orga nisatorische redenen uitZevenhuizen moest komen. er woensdagmiddag over gespro ken. OV-chipkaart Nergens in het land lijkt de overgang naar de invoering van de OV-chip- kaart en het betalen per gereisde kilometer voorspoedig te gaan. Dat er negentien regionale openbaar- vervoeraanbieders zijn, maakt het niet makkelijker. In de aan Zuid- Holland grenzende gebieden moet met negen andere aanbieders wor den samengewerkt. Reizigers die door verschillende gebieden reizen, kunnen te maken krijgen met ver schillende tarieven, kaartsoorten en abonnementen. Gedeputeerde De Bondt doet een oproep om dit landelijk op te lossen: "Met de openbaar-vervoerbedrijven en de staatssecretaris wil ik het ge sprek voeren over goed en betaal baar openbaar vervoer met optimaal gemak en duidelijkheid voor de rei zigers." Nieuwerkerk aan den IJssei - De Wereldwinkel heeft voor Valen tijnsdag, donderdag 14 februari, een scala aan kleine cadeautjes in huis. De cadeautjes hebben als ex tra dat ze producenten in ontwikke lingslanden helpen om een fairtrade loon te verdienen waarmee ze een beter bestaan kunnen opbouwen. De Wereldwinkel is gevestigd aan Nieuwerkerk aan den IJssei - Het christelijk jongerenkoor Anthem kan nog wel wat 'stemmen' gebruiken. De enthousiaste koorleden houden een open avond om iedereen die van zingen en gezelligheid houdt te laten zien hoe het er op een repeti tie-avond aan toe gaat. Belangstel lenden zijn welkom op zondag 10 februari van 19.30 tot 21.00 uur aan de Bospolderstraat 10. Voor meer in formatie: www.jongerenkooranthem. nl ofinfo@jongerenkooranthem.nl de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssei - In 't Blok wordt vrijdag 8 februari een kidsdisco gehouden die in het teken staat van carnaval dus kom verkleed! De avond begint om 19.00 uur, er is toe zicht en er wordt geen energy- drink geschonken. De kidsdisco is voor alle kinderen van de basisschoolleeftijd. DJ Daniel zorgt voor vrolijke muziek. De toegang is vrij. 't Blok is geves tigd aan het IJsermanpad 1. Nieuwerkerk aan den IJssei - DJ Haras komt donderdag 7 febru ari naar Cultuurcafé TAAF. le dereen die een bijdrage wil le veren door het voordragen van poëzie, verhaal, performance, dans, beeldmateriaal of iets anders kan contact opnemen via info@taaf-c.nl. Aanvang 19.00 uur; de toegang bedraagt 3 euro. Voor meer informatie: www.taaf-c.nl. Nieuwerkerk aan den IJssei - Vrouwen van Nu organiseert voor donderdag 7 februari om 10.00 uur een koffieochtend in dorpshuis De Batavier aan de Batavierlaan 4. Conny Biesheu vel geeft dan door middel van een quiz inzicht in de herkomst van voor- en achternamen. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.vrouwenvannu. Nieuwerkerk aan den IJssei - Reggae, Ska, Live-Dub en ga rage Punk zaterdag 9 februari in de grote zaal van 't Blok. Een dampend muziek- en dansfeest met Zink, een garage punk rock band uit Zeeland, De Skaggerz maakt een pompende mix van reggae, ska, hiphop, punk en funk en Rainbow City brengt een geheel eigen mix van Live Dub en Raggae. Aanvang 20.30 uur; de toegang bedraagt 5 euro. Vanaf 20 februari ook bij Jumbo in winkelcentrum Nesselande aan de Sicillieboulevard 402 in Rotterdam. jumbosupermarkten.nl/rotterdam

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17