A ANBO Dwergen op zoek naar licht in Zevenhuizen Goede voeding, gezond gewicht Recycling bij Wereldwinkel Spreekuur PvdA Geknipt en geschoren in Swanla ACTIVITEITEN ANBO Snij- cn Potanthuriums HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 6 FEBRUARI 2013 19 Expositie Angelique Breevoort Particuliere verkoop Openingstijden van 8.oo tot 17.00 uur Op zondag gesloten Zaaipad 13 - Zevenhuizen afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle Sneeuwwitje met haar zeven dwergen en de boze heks. ling was van de optocht. Uitgeleid door slagwerkgroep Afslag 9 begon de lange stoet van lampi onnen en fakkels vol goede moed aan de tocht. Ondanks de kou zat de stemming er goed in en werd er luidkeels gezongen. Onderweg moesten de kinderen hun ogen openhouden voor Sneeuwwitje. Zij moest aan het einde van de tocht helpen het licht van de dwergen te maken. Weer terug in het dorpshuis kon ie dereen onder het genot van warme chocolademelk zien hoe Brocky met de hulp van Sneeuwwitje het dwaallicht repareerde. Dwergen koningin Fabiola en haar vriend Brocky waren blij en dankbaar dat ze de weg terug naar hun dwergen- land konden hervatten. Als blijk van waardering deelden ze prijsjes uit aan de kinderen die zich het mooist verkleed hadden. Dwerg Yente en Deborah in een mooie gouden jurk waren de gelukkigen. Ook een heuse dwergenfamilie viel in de prijzen. De organisatie en de dwergen zien terug op een geslaagde optocht. Zevenhuizen - Koningin Beatrix vierde op 31 januari haar 75e verjaardag en dat hebben ze in Zevenhuizen niet zomaar voorbij laten gaan. Ter ere van de majesteit was er op zaterdag 2 februari een lampionnenoptoeht. Door Harriëtte Boone De verjaardag van de koningin was echter niet de enige aanleiding van de optocht. Nee, er was meer aan de hand. Dwergenkoningin Fabiola en haar goede vriend Brocky waren na een ongeluk in Zevenhuizen aan gekomen om daar hulp te vragen. Dwergen staan bekend om hun slechte manieren, daarom was hun koningin naar onze koningin Beatrix gegaan om daar etiquette te leren. Onderweg terug naar het dwer- genland is het dwaallicht waarmee Fabiola en Brocky de weg moesten vinden kapot gevallen. Omdat het zonder het licht onmogelijk is om de terugweg te vinden, vluchtten zij naar Zevenhuizen. Ze hadden gehoord dat in Zevenhuizen de meeste lichtjes van Nederland zijn en hoopten daar genoeg licht te kunnen verzamelen om het dwaal licht te repareren. Hun oproep werd gehoord. De gym zaal in dorpshuis Swanla stond bomvol met verklede kinderen die met hun lampionnen wilden helpen. De organisatie vertelde het verhaal van de dwergen en wat de bedoe- (foto: Stichting Oranje Zevenhuizen) Zevenhuizen - Gewichtsconsulente Anniek van Baal geeft dinsdag 12 februari een lezing over goede voe ding en een gezond gewicht in de bibliotheek. Met behulp van de Schijf van Vijf (en de daarbij behorende regels) wordt informatie gegeven over goe de voeding. Daarnaast wordt aan dacht besteed aan het belang van een gezond gewicht. Aanvang 10.00 uur, de toegang bedraagt 5 euro, met biebpas 3,50 euro. Voor meer informatie en aanmelden: www.bibliotheekdegroenevenen.nl, of in de vestiging. Zuidpias - Mensen met vragen over bijvoorbeeld de zorg of over hun leefomgeving, dan wel met andere problemen of vragen kunnen don derdag 7 februari terecht op het spreekuur van de PvdA Zuidpias, dat gehouden wordt in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klink- hamerweg 86 te Zevenhuizen. Aan vang 19.30 uur. Zevenhuizen - Het cabaretduo Rob en Emiel staat vrijdag 8 februari op de planken van theater Swanla. Tijdens de voorstelling 'Geknipt Et geschoren' valt het publiek van de ene verbazing in de andere en kan men genieten van cabaret, thea ter, visuele acts, stand-up comedy, mentalisme en magic in een hila risch jasje. De toegang bedraagt 17,50 euro. Voor meer informatie en reserveren: 0180-631989, info@theaterswan la.nl of www.theaterswanla.nl Zevenhuizen - Recycling past bij Wereldwinkels; het is milieuvriendelijk, duurzaam en verkleint de afvalberg. Bovendien worden er vaak goede doelen mee gesteund. Een mooi voorbeeld hiervan is de dopper, een drinkflesje, ook als bidon te gebruiken, in vijfverschiiiende kleuren. Het is vaatwasbestendig, want het bevat geen schadelijke weekmakers en het flesje kan dus steeds opnieuw gevuld worden met kraanwater.dat even schoon is als bronwater en bovendien goedkoper en calorievrij. Zevenhuizen - Werk van Angelique Breevoort is tot en met vrijdag 15 maart te zien in bibliotheek de Groene Venen. Aan de onderwerpen van haar acrylverfschilderijen, heeft de kunstenaar nog een kleurige twist toegevoegd. De expositie is te bezichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. Voor meer info: www.dekunstenaar.com en www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Het maakt de aankoop van steeds weer nieuwe petflesjes bronwater overbodig. Met de aankoop van een dopper worden drinkwaterprojecten van Simavi in de allerarmste landen gesteund. Duurzaam zijn ook de toilettasjes, gemaakt van autogordels en de sleutelhangers, waarvoor repen van autobanden gebruikt zijn. Recycle glaswerk vertoont, ook na jaren ge wassen te zijn in de vaatwasser, nog geen spoortje van glascorrosie. De producenten in de ontwikkelings landen zijn vindingrijk en maken heel mooie producten van recycle materiaal. Voor mandjes uit de Fi lippijnen worden repen papier van nu vrij kranten en tijdschriften gebruikt. Het oude papier wordt speciaal voor vrouwenwerkplaatsen ingezameld. Naast mandjes maken de vrouwen er kettingen en zelfs bloemenvazen van. Omdat de producten afgelakt worden zijn ze duurzaam en water bestendig. De Wereldwinkel is te vinden aan Dorpsstraat 202D is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. SPELLENMIDDAG maandag 11 februari in de Zeven ster; vanaf 14.00 uur: skip-bo, klaverjassen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen. Info: 0180-632263. BINGOMIDDAG woensdag 13 februari vanaf 14.00 uur in de Zevenster Info: 0180-632501 Overige activiteiten voor ouderen buiten de ANBO: ZWEMMEN elke donderdag in de Koornmolen op diverse tijden Info: 0180-632501 GYMNASTIEK elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info 0180-632166 Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19