Vaillarih Wilt ii de laagste prijzen "De dreiging van het water is nooit weg" Ssst... Cito-toets H«"° JJJjyJijL» iVonne Zuidpias verlegt grenzen voor werklozen NEFIT-DEALER mm ■Bh* CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VERSTOPT? Gewoon even bellen!!! UW DROOMHUIS! editie: zuidpias Blokken op Cito-toets Dorrestein proefwijk verbetering zorg 3 6 e jaargang Vals gasalarm Elimschool nummer 1529 Dwergen op zoek naar licht 6 februari 2013 'Paradijsje moet wel bekostigd worden' DE BOUWHOF De grootste jouw en woon winkel in de regio Sanitair Tegels Keukens Kasten Verlichting Vloeren gordijnen cv-ketel vervangen? infolijn 088-5006050 www.budgetketel.nl reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen 1 Vanaf 20 februari ook bij Jumbo in winkelcentrum Nesselande aan de Sicillieboulevard 402 in Rotterdam. jumbosupermarkten.nl/rotterdam OVERAL EN ALTIJD: WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINE.NL ■HART HOLLAND Pagina 3 Pagina 9 Pagina 17 Pagina 19 ■Pagina 27 Zuidpias - Buiten waaide het stevig en regende het zacht, binnen her dacht het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard vrijdag 7 februari de watersnood ramp van 1953. Tientallen geno digden en een klas basisschoolleer lingen dachten in het Moordrechtse gemaal Abraham Kroes terug aan de bewuste nacht waarin volgens dijk graaf Hans Oosters 'de weersom standigheden geen vergelijk kenden en de mensen met een onbestemd gevoel hun bed hadden opgezocht'. Door Judith Rikken "We zijn hier bijeen om de les van 1953 nog eens goed te leren", hield Oosters met name de kinderen voor. "Om de voeten hier, zeven meter onder zeeniveau, droog te houden, moet elke dag hard wor den gewerkt. Jullie zijn het die het straks van ons over moeten ne men." Ondanks dat we in Neder land in de best beveiligde delta ter wereld leven, ligt het gevaar vol gens de dijkgraaf altijd op de loer. "De waterwolf gromt zachtjes", ci teerde hij geografe en auteur Cor- dula Rooijendijk. "De dreiging van het water is nooit weg." Herinnering Waar de Nederlandse dijken nu een waterstand aankunnen die statis tisch gezien eens in de tienduizend jaar voorkomt, stonden de zaken er zestig jaar geleden heel anders voor. Oosters: "Toen ging het van: als het kalf verdronken is, dempt men de put. De Nederlandse dijken werden steeds zo hoog gemaakt als het water had gestaan bij het laatste hoogwater. Daarbij werd afgegaan op de herinnering van de mensen." Na de overstromingen die er eerder waren geweest, hadden de mensen de noodzaak van maatregelen wel gevoeld, maar na verloop van tijd was dat gevoel steeds weer wegge zakt. Bovendien hadden ze andere zaken aan hun hoofd: na de oorlog moest het land opnieuw worden I -~r- ÊoMveit ete Edisonstraat 115 - 2723RT Zoetermeer - 079-3310700 www.bouwhof.nl Hk Met het oplaten van ballonnen werd vrijdag de watersnoodramp van zestig jaar geleden herdacht. opgebouwd in een tijd van finan ciële schaarste. Noodklok 'Vreselijk heftig', was het weer in de nacht van 31 januari op 1 febru ari 1953, stelt Oosters. "De wind vroeg onophoudelijk om aandacht." Slechts weinigen in Nieuwerkerk aan den IJssel hoorden daardoor de noodklok, die in opdracht van burgemeester Vogelaar werd ge luid om te waarschuwen voor het stijgende water in de Hollandsche IJssel. 'Het gebeier verwaaide in de gierende storm', meldt het verhaal 'Een dubbeltje op z'n kant' dat tij dens de herdenkingsbijeenkomst door een vertelster ten gehore werd gebracht. Lees verder op pagina 3 0180-631206 Zevenhuizen Zuidpias - Leerlingen van 6.250 basisscholen in Nederland rich ten zich deze week op de Cito- toets. Ook scholieren van de Kei- zerschool in Moerkapelle moeten eraan geloven. Dinsdag was de aftrap, onze verslaggever was er bij. Lees verder op pagina 3 Partycentrum Trouwlocatie a la Carte Openhaard Strandweg 1 (aan Zevenhuizer plas) 2761 DM Zevenhuizen Tel: 010-421 2025 Maandag en dinsdag gesloten www.strandgaper.nl Met Vaillant 365 hotelovernachtingen voor 2 personen in een 3- of 4-sterren hotel in binnen- of buitenland met de Vailiant Holidaydeals van Budgetketel! Riool service P VAN ADHICMEM MOORDRECHT 0182 3 75823 06-53373931 Yvww.rioolservice-pvanadrichem. West Ringdijk 16 te Moordrecht Volumineuze 2-1 kap woning met garage met uitzicht over de Ringvaart! Vraagprijs €429.000,= k.k. 0180-332222 www.vdpanne.nl JIlJ Zuidpias - Onder het motto 'nieuwe kansen voor werklozen' is op I februari het Werkplein IJsselgemeenten aan de Fluiter laan in Capelle aan den IJssel ge opend; een samenwerking tussen de gemeenten Capelle, Krimpen aan den IJssel én Zuidpias. De opening had plaats onder toe ziend oog van staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgele genheid Jetta Klijnsma. Door Erwin van 't Hof Het is de bedoeling dat het Werkplein werkloze inwoners van de drie deelnemende ge meenten aan een baan gaat helpen. Overigens is dit niet het eerste werkplein waar Zuidpias aan meewerkt. Ook in Gouda bevindt zich een vestiging waar werklozen naar worden verwe zen. Wethouder Arjen Hazele- bach licht toe waarom Zuidpias ervoor gekozen heeft om ook met de IJsselgemeenten in zee te gaan: "Deze gemeenten lig gen toch wat meer in de Rand stad, waar meer werk beschik baar is. Een groot deel van de mensen zonder baan kan zijn heil misschien niet in Gouda vinden, maar wel in het werkge bied van dit nieuwe Werkplein." Volgens de wethouder zijn er momenteel rond de 450 werk zoekenden in de gemeente Zuid- plas die in aanmerking komen voor begeleiding door het Werk plein. Hazelebach verwacht dat ongeveer 25 personen dit jaar een baan zullen vinden via het initiatief in Capelle aan den IJs sel. Lees verder op pagina 3

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 1