Cursisten Gre den Otter exposeren in Op Moer Spannende strijd rapid kampioenschap Snuffelles op harp Kennismaken met taekwondo Onderhoud beplanting recreatiegebieden Rottemeren Werkdag op eiland Reeuwijkse plassen Cathy ontwerpt mooiste Skylander figuur HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 6 FEBRUARI 2013 23 Schaken Bijeenkomst Long- punt Gouda Inloopochtend Stomavereniging Lezing over Watersnoodramp Moerkapelle/Zevenhuizen - De cur sisten van kunstenaar Gre den Otter exposeren vanaf maandag 4 febru ari in Op Moer. In meerdere vertrekken van het dorpshuis zijn tekeningen en schil derijen van de leerlingen te vinden. Onder de werken een aquarel van Het land van Belofte en een portret van een Moerkapelse. De expositie is tijdens de openings uren van Op Moer te bezoeken. Gre den Otter geeft tekenles voor zowel beginners al gevorderden in Een échte Van Veelen. Exposanten richten hun eigen tentoonstelling in. haar atelier aan de Dorpsstraat 68 in Zevenhuizen. Er zijn nog plaatsen vrij op maandagmorgen en -avond, dinsdagavond, woensdagmorgen en donderdagmiddag. Voor meer infor matie en aanmelden: 06-48980125 of info@gretekent.me Moerkapelle - De derde, tevens voorlaatste cyclus van het rapid- kampioenschap van de schaakver eniging Moerkapelle werd vrijdag 1 februari gespeeld. Met slechts tien deelnemers bestond groep 1 uit vier spelers en groep 2 uit zes. In groep 1 was Maarten Vroegin- deweij in grote vorm, alleen te gen Gerard van Ommeren stond hij een remise toe en won de rest. Jesse van Elteren won van Arno Luinenburg en Gerard van Om meren en werd tweede. Laatstge noemde werd met 1,5 punt derde. Arno Luinenburg was aan de beurt om te 'nullen'. Groep 2 werd met overmacht gewonnen door Wouter Vroegindeweij die alleen een remi se toestond aan Marcel de Haan, die met 1,5 punt verschil derde werd. Jan Blok werd met hetzelfde aantal punten tweede omdat hij van De Haan won. Sander Marijt werd met een punt verschil vierde maar won wel van Blok. Jan Noor- land werd vijfde met een remise tegen De Haan en winst tegen Dirk Molenaar die zesde werd maar op zijn beurt weer won van Marijt. Hierdoor staan Maarten Vroegin deweij en Jesse van Elteren boven aan. Wouter Vroegindeweij is goed teruggekomen en staat nu derde. Haastrecht - Longpunt is de maandelijkse ontmoetings plek voor longpatiënten, hun omgeving en zorgverleners en heeft tot doel om mensen met een chronische longaandoe ning met elkaar in contact te brengen. Donderdag 14febru- ari wordt van 15.00 tot 17.00 uur een bijeenkomst gehou den in Cultureel Centrum Concordia aan het Concor- diaplein 1. Mevrouw van Dijk, fysiotherapeut, spreekt over het tijdig signaleren van een toename van klachten. Vooraf aanmelden kan via longpunt- gouda@astmafonds.nl. Voor meer informatie: www.zorgbrug.nl Gouda - De Stomavereniging houdt donderdag 7 februari van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend op de Bleu- landlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Bleu- landweg 10. Stomadragers, partners en andere belang stellenden zijn welkom op de eerste etage van de polikli niek, kamer 1.32. Voor meer informatie: wawww.stomavereniging.nl. Waddinxveen - Het Historisch Genootschap Waddinxveen houdt dinsdag 12 februari om 20.00 uur een lezing over de Watersnoodramp van 1953. Belangstellenden zijn welkom in de Rijnlandzaal van De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. De toegang is vrij. Zevenhuizen/regio - In diverse recreatiegebieden wordt vanaf deze week onderhoud gepleegd aan de beplanting. Verspreid door het gebied wordt be heer aan bomen en struiken uitgevoerd. De werkzaamheden vinden plaats in de recreatiegebieden Bleiswijkse Zoom, Hoge Bergse Bos, Lage Bergse Bos, Zevenhuizerzoom en Zevenhuizerplas. Vanwege de veiligheid worden zieke bomen of bomen die een gevaar (gaan) vormen voor de bezoekers in het gebied verwijderd. Ook worden bospercelen uitgedund en bomen en struiken teruggesnoeid. Het uit dunnen van bosvakken is nodig om bomen de ruimte te geven om vol waardig te kunnen ontwikkelen. Tijdens de uitvoering vinden er in de gebieden zaagwerkzaam- heden plaats en is het moge lijk dat een wandel- of fietspad voor korte tijd wordt afgesloten. Een alternatieve route wordt ter plaatse met borden aangegeven. De werkzaamheden duren tot begin maart en worden uitgevoerd in op dracht van het Recreatieschap Rot temeren. Regio - De IVN organiseert voor za terdag 9 februari een werkdag op een eiland in het Reeuwijkse Plas- sengebied. Er wordt dan onder meer riet gemaaid en afgevoerd. Door jaarlijks te maaien wordt de groei van bloeiende wilde planten bevor derd. Insecten en vogels zullen hier van in het voorjaar en in de zomer profiteren. Ook ouders met kinderen zijn welkom om mee te helpen. De boot vertrekt om 9.00 uur vanaf de hoek 's Gravenbroekseweg en Zoetendijk. Rond 15.00 uur keert de groep terug. Voor meer informatie: www.ivn.nl/afdeling/ijssel-en-gouwe. Moerkapelle - De leerlingen van groep 3 en 4 van de Rehobothschool konden onlangs in drie lessen ken nismaken met de taekwondosport. Onder leiding van Dico Hoogeveen van Jitae Taekwondo Waddinxveen kregen de leerlingen de beginselen van deze tak van sport aangereikt. Moerkapelle - Stichting MOZ-Art uur een vrij toegankelijke'snuffelles muziekonderwijsverzorgtopwoens- harp' in de Rehobothschool aan de dag 13 februari van 12.15 tot 13.00 Raadhuisstraat. Cathy Bovekerk met haar hoofdprijs. Moerkapelle - Tijdens een supriseparty kreeg Cathy Bovekerk op woensdag 30 januari, temidden van vriendjes en vriendinnetjes, te horen dat zij het winnende ontwerp had gemaakt voor een figuur uit het spel Skylanders. In december bleek Cathy al bij de ven waarom zij vond dat haar ont- beste tien van de circa duizend inzendingen te horen. Voor die prestatie ontving zij toen al een Skylanderspel voor de Wii. De vol gende opdracht was om aan te ge- werp, 'Bladeshooter' genaamd, het beste bij het spel zou horen. De jury beloonde haar omschrijving met de hoofdprijs, bestaande uit een Ipad en het Skylanderspel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23