Bewoners zien niets in gemeentelijke plannen Noorderstrand Erwtensoep wandeling Inloop Fibromyalgie Zondagmiddagbios in Kristal Bridgeclub de Kristal verwelkomt nieuwe leden Slim e-mailen HART VAN HOLLAND NESSELANDE/REGIO 6 FEBRUARI 2013 27 "Het paradijsje moet wel bekostigd worden" Informatieavond over borstvoeding Brussels duo brengt Franstalige chansons Boekenmarkt De Gouwebloem T 010-4213548 Service Stomerij Renken wil haar klanten van de C1000 op de Siciliëboulevard bedanken voor de samenwerking van de afgelopen 3 jaar. Nesselande - Zo'n honderd belanghebbenden, bewoners, watersporters en belangstellenden, kwamen 29 januari naar De Kristal voor een informatie avond over de randvoorwaardennota Noorderstrand Nesselande. De stand punten waren duidelijk: de zaal wil een jachthaven, surfstrand en daar tus senin een clubhuis, en de gemeente zet in op kwalitatieve bebouwing 'met behoud van recreatiemogelijkheden'. Door Kristien Zuidland De nota is de basisvoor het bestem mingsplan locatie Noorderstrand Nesselande en geeft kaders waar binnen gebiedsontwikkeling kan plaatsvinden. Het oorspronkelijke plan uit 2004 is herzien: van maxi maal honderd woningen met tien bouwlagen, geeft de gemeente nu ruimte voor de bouw van maximaal achtendertig woningen met vier bouwlagen. Voor aanleg van een jachthaven is in de nieuwe nota geen ruimte. In De Kristal presen teert Patrick Meijer, portefeuille houder Ruimtelijke ontwikkeling, de plannen en nodigt belangstel lenden uit de dialoog aan te gaan. "We gaan elkaar niet overtuigen, maar wisselen standpunten uit." Het standpunt van watersporters is helder: zij vrezen voor hun stek. Door bebouwing wordt de beschik bare parkeerruimte fors ingeperkt, zodat het water moeilijk bereik baar wordt. "Nu is het een optima le plek: voldoende parkeerruimte, ook geschikt voor jeugdige en be ginnende surfers en ruimte om de surfzeilen op te tuigen", vat Arjan Hoefnagels, voorzitter van water sportvereniging Buurman, samen. De nota maakt volgens hem 'lek ker windsurfen vrijwel onmogelijk door gebrek aan parkeerplaatsen' en een alternatieve locatie is er niet. Erik Pot, gebiedsregisseur van deelgemeente Alexander, vindt dat het parkeerprobleem te zwaar wordt aangezet. "Alleen op piekda- gen zal er een knelpunt zijn, maar dat kan niet bepalend zijn voor de randvoorwaarden." Pot benadrukt dat de huidige mogelijkheden tij delijk van aard zijn, in afwachting van een definitieve invulling. "Het paradijsje moet wél bekostigd wor den. Daarvoor is gebiedsontwikke ling een middel." Zandvlakte Omwonenden vragen zich af of er überhaupt een markt is voor nieuwe woningen; in de omgeving zijn nog nieuwbouwlocaties be schikbaar. Er is bezorgdheid, het vrije zicht op de plas wordt belem- Voorzitter Arjan Hoefnagels van watersportvereniging Buurman wil 'optimale surfplek' behouden. merd, de financiële consequenties voor de huizenbezitters. Grote de len van de Zuidpias zijn een zand vlakte; waarom juist hier bouwen? Mathijs Rommelse van de deelge meente pareert de opmerkingen. "Er is grote interesse van pro jectontwikkelaars om dit unieke gebied te ontwikkelen. Vanuit de markt is er zeker vraag naar ruime kwaliteitswoningen in het hogere segment." Pot verwijst fijntjes naar het oorspronkelijke plan, honderd woningen, tien woonlagen. "Het bestemmingsplan was bij de ko pers bekend; daarop terugkomen is passé. Het huidige plan is sowieso minder belastend omdat het aantal te bouwen woningen en het maxi maal aantal woonlagen fors is te ruggebracht." Regio - Natuur- en Vogelwacht Rotta organiseert voor zaterdag 9 februari van 10.00 tot 13.00 uur de traditionele Erwtensoepwan deling. Onder leiding van een gids wordt een wandeling van circa acht kilometer gemaakt door het Lage en Hoge Bergse Bos en om geving. De deelnemers zijn vanaf 10.00 uur welkom in verenigings gebouw Natuurcentrum Trefpunt Rotta aan de Hoeksekade 164 te Bergschenhoek. Na de koffie gaat men op pad. Bij terugkomst staat een warme kop erwtensoep op de wandelaars te wachten. De kosten bedragen 5 euro. Aanmelden kan via rienvandervorm@hetnet.nl of 06-27890077. Hier kunnen ook vegetarische wensen doorgegeven worden. Gouda - De maandelijkse in loop voor Fibromyalgie patiënten wordt gehouden op woensdag 13 februari van 10.00 tot 12.00 uur op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Jan van Beaumontstraat. Belangstellenden kunnen hier terecht voor informa tie of voor een goed gesprek en ervaringen en tips kunnen worden uitgewisseld. Voor meer informatie: 0182-634561 ofwww.fesinfo.nl. Nesselande - Eenmaal per maand wordt in De Kristal een film ver toond voor kinderen in de leeftijd van zes tot dertien jaar. Op zondag 17 februari is dat de film 'Patatje Oorlog', waarin de negenjarige Kiek zich zorgen maakt wanneer haar vader als arts naar een oorlogsge bied vertrekt. De film duurt van 13.30 tot 15.15 uur; de toegang bedraagt 2,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bar of aan de balie van De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: 010-286276. Waddinxveen/Regio - Onder leiding van Nel Veenman vindt op dinsdag 12 februari vanaf 20.00 uur een informatieavond over borstvoeding plaats in de verloskundigenpraktijk aan de Kanaalstraat 10. De avond staat in het teken van het voorko men dan wel oplossen van proble men bij het geven van borstvoeding. De kosten bedragen 4,50 euro. Part ners en baby's zijn welkom. Voor meer informatie: 0182-619964 of lllwaddinxveen@gmail.com. Waddinxveen - Philippe La Grappe gaf in 2006 zijn beroep als tand arts op om zich te kunnen storten op de muziek, samen met zijn mu zikale partner Margriet Knip. Op uitnodiging van de Alliance Fran- caise brengt het Brusselse duo eigen composities en muziek van Jacques Waddinxveen - Stichting de Gou webloem houdt zaterdag 16 februari van 10.00 tot 14.00 uur de jaarlijkse boekenmarkt in het eigen gebouw aan de Tollenslaan 161. Het assortiment bestaat naast boe ken uit hobbymaterialen, kaarten en cadeaus. Ook is er een koffiehoek. De Gouwebloem zet zich in voor Brei, Francis Cabrel, Michel Fugain en George Brassens. Het concert vindt plaats op maandag 11 februari vanaf 20.00 uur in de Immanuelkerk aan de Beatrixlaan 2. De toegang bedraagt 6,50 euro. Voor meer informatie en reserveren: soireesaf@gm'ail.com. Nesselande - Sinds drie jaar is in de Kristal op maandagmiddag een enthousiaste groep van 28 mensen actief met bridgen. Het niveau vari eert van beginner tot gevorderd. De meeste mensen kunnen soms wat ondersteuning gebruiken en daarbij kunnen ze rekenen op de aanwij zingen van de spelbegeleider. De bridgeclub speelt van september tot eind april in competitievorm en in de zomermaanden is er vrij inschrijven. Ondanks de competitie is het mogelijk om in te stromen. Belangstellende bridgers zijn van harte welkom op maandag vanaf 12.15 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 06- 41199751 of 010-2862760. chronische zieken en gehandicap ten in Waddinxveen. De opbrengst van de boekenmarkt komt ten goe de aan het eigen werk. Wie artikelen beschikbaar wil stel len voor de markt kan deze inleve ren op zaterdag 9 februari van 10.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie: 06-20241791. Nesselande - Steeds meer mensen raken verstrikt in de grote hoeveel heid e-mail berichten die zij dage lijks ontvangen. Deelnemers aan de workshop 'Slim e-mailen' krijgen in twee uur tijd inzicht in het mana gen van hun binnenkomende mail. De workshop wordt georganiseerd door Buurtwerk.nl en vindt op maandag 25 februari van 19.30 tot 21.30 uur plaats in De Kristal aan de Cypruslaan 404. De kosten bedra gen 4 euro. Voor meer informatie: 010-2862760 of www.de-kristal.nl. Hesseplaats 71 3069 EA Rotterdam Wij willen u meenemen naar onze warme Stomerij op de gezellige Hesseplaats 71 te Ommoord. Uw kleding e.d. wordt binnen 1 a 2 werkdagen vakkundig gereinigd. Tevens kunt u sparen voor een gratis reiniging van pantalon of rok.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 27