Zuiverloon en Vaseur prolongeren titel NK karate Fransen blijft bij Moerkapelle Belangrijke zege voor CKV Zwaarbevochten overwinning Groeneweg Nieuwe start vrouwen NieMo Moerkapelle puntloos op kunstgras Examens bij Kempo Tahitu Falix bezorgt Nieuwerkerk zege Budo examens bij Geisha 38 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 FEBRUARI 2013 Karate Voetbal c Korfbal Voetbal - Waterpolo Voetbal Karate Voetbal Judo Nesselande - Karate ka's Oniell Zui verloon en Vincent Vaseur, uitko mend voor Unity'99, hebben zondag 3 februari hun nationale titel met succes verdedigd. Vaseur versloeg in zijn finale routinier en voormalig Europees kampioen Geofrey Berens. Het is voor Vaseur alweer zijn vierde nationale titel in de klasse -60kg. Zuiverloon werd voor de tweede keer in zijn carrière kampioen van Nederland in de klasse -67 kg. In de kwalifieatieronden kwam Zui verloon nog stroef op gang, maar in een zinderende finale beëindig de hij de strijd voortijdig met een schitterende trap naar het hoofd. Coaches van Daalen en Fisser zijn trots op hun beste lichtgewichten van Nederland. Moerkapelle - Voetbalvereniging Moerkapelle heeft met haar huidige hoofdtrainer Cees Fransen uit Bos koop overeenstemming bereikt over de continuering van het samenwer kingsverband voor volgend seizoen. Partijen zijn in goed overleg tot de conclusie gekomen dat doorgaan een goede optie is die voor beide partijen voldoende kansen biedt. Oniell Zuiverloon Vincent Vaseur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In speelronde 10 moest Nieuwerkerk/ Feenstra Et ProfiLease aantreden in Alblasserdam tegen rode lantaarn drager Kinderdijk. Voor Nieuwer kerk, dat zelf slechts een plek hoger stond, telde maar een ding: de over winning. Die kwam er uiteindelijk, al was de wedstrijd een stuk minder aantrekkelijk om naar te kijken dan de laatste wedstrijden. De wedstrijd kwam moeizaam op gang en om dat bij Nieuwerkerk een aanvals- vak moeilijk tot scoren kwam, bleef het lang spannend. Bij rust was het verschil klein, 7-8. Door een goede fase na de rust leek Nieuwerkerk de wedstrijd te beslissen op 9-15. Toen Kinderdijk goed terugkwam tot 12- 15 kwam bij Nieuwerkerk Francois Ugen in de ploeg en met enkele fraaie acties en goals besliste hij de wedstrijd. Scheidsrechter Komduur floot af bij een 16-20 eindstand. Zevenhuizen - Groeneweg stuurde zondag 3 februari titelkandidaat Woerden na een zwaarbevochten overwinning met lege handen huis waarts. In de eerste helft, met storm en regen tegen, wist de thuisclub slechts een keer gevaarlijk te wor den. De prima uitgespeelde aan val via Sam Boudewijn en Coen Hoogeveen kwam terecht bij top scorer Maurice Eckhardt. De kans loze achterhoede van de bezoekers werd volledig weggespeeld; 1-0. Woerden leek de bovenliggende partij maar het was Groeneweg dat via wedero'm Sam Boudewijn met afronder Joey Grootschol- ten de stand na 55 minuten op 2-0 bracht. Woerden sloeg echter direct via Wesley van Zoolingen terug. Ondanks aandringen van Woerden en met wat kunst en vliegwerk van Groeneweg wist de laatste overeind te blijven en drie onverwachte punten in de wacht te slepen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - Twaalf dagen nadat Sander Boer als trainer/coach opstapte, stond Kevin Neleman zaterdag voor het eerst als verantwoordelijk man aan de zwembadrand bij de waterpolosters van WSG NieMo-Van Vliet. In Roelofarendsveen verloor de districtseersteklasser met 5-2 van Alkemade, maar de Nieuwerkerkse oefen meester was tevreden over het spel van zijn ploeg bij zijn debuut. Moerkapelle - Moerkapelle trad zaterdag 2 februari in de sterkste opstelling van het seizoen aan tegen de nummer twee van de ranglijst Alphia. Door de weersomstandigheden moest worden uitgeweken naar het kunstgrasveld, waarop Moerkapelle tot nu toe weinig punten wist te behalen. Moordrecht - Veertig kempoka's van Kempo Tahitu namen afgelopen weekend deel aan het examen voor een volgende band of slip. Op vrij dag slaagden alle volwassenen voor hun examen. De volgende ochtend was het de beurt aan de jeugd. De eerste groep tot en met tien jaar kon na hun kunnen te hebben gedemon streerd onder groot applaus de band of slip met diploma in ontvangst ne men. Daarna was het de beurt aan de oudere jeugd tot en met vijftien jaar. Ook hier slaagde iedereen. De nieuwe trainer/coach was pas een dag voor de wedstrijd tegen Alkemade officieel aangesteld door het bestuur van NieMo. De aanstel ling van de 24-jarige Nieuwerkerker is een bewuste keuze, aldus voor zitter Ed Lugthart. "We kijken naar de lange termijn. Kevin is jeugdco- ordinator en trainer/coach van de meisjes. Wij denken dat hij de juiste Alphia begon goed aan de wedstrijd. Met de boomlange en goed spelen de middenvelder op nummer 10 wist het, voor de wind, al snel een klein veldoverwicht te creëren. Na tien minuten belandde een afgeslagen bal net buiten het strafschopgebied voor de voeten van de nummer 10. Deze schoot met een halve boogbal op doel. Keeper Dubbis pareerde maar half en de bal viel voor de vrij staande spits die met deze kans wel raad wist. Voordat Moerkapelle echt bekomen was van de achterstand had Alphia, met een goede aanval en met een prachtig schot van de linker flank de score al opgevoerd naar 0-2. In de tweede helft tapte Moer kapelle uit een ander vaatje. Van Dommele scoorde na tien minuten de aansluitingstreffer. Moerkapelle kwam beter op dreef en Alphia was duidelijk aangeslagen. Bij een van de spaarzame uitvallen kreeg Al phia echter een corner mee. De bal, die tegen de wind in hoog voor het doel werd gespeeld, zou normaal gesproken een prooi voor de keeper zijn. Maar de wind was spelbreker, de bal bleef hangen en de alerte spits van Alphia kopte binnen voor dat de bal de keeper had bereikt. Moerkapelle kreeg vervolgens nog wel enkele kansjes maar de eind stand bleef 1-3. Nieuwerkerk aan den IJssel - God- win Falix liet zondag 3 februari zien hoe moeilijk hij voor verdedigers te bestrijden is. Met twee mooie tref fers wist hij tegen VELO een ver diende 1-2 uitzege veilig te stellen. Vanaf het eerste fluitsignaal nam Nieuwerkerk het initiatief en behield dit tot halverwege in de tweede helft. Het team combineerde goed en wachtte geduldig op kansen. VELO speelde behoudend en hield veel spelers achter de bal, zodat de ruimtes klein waren. Ali Beno mar gaf Falix in de 21e minuut de nodige ruimte. Die zette zijn* ploeg vervolgens op een 0-1 voorsprong. Nieuwerkerk behield kansen, maar verzuimde de score uit te bouwen. Na rust kwam Nieuwerkerk opnieuw sterk uit de startblokken. Mitchell Hendriks vond met een harde in zet de VELO goalie op zijn weg. Het bleek uitstel van executie, amper een minuut later was het wel raak. Een prima actie van Abner Teixeira bracht Falix vrij voor de doelman. De spits behield overzicht en zette zijn ploeg op een 0-2 voorsprong. In de 76e minuut wist VELO uit een afgeslagen aanval de aansluittreffer te maken; eindstand 1-2. persoon is die het schip van de da mesafdeling weer vlot kan trekken." Neleman is voorlopig aangesteld tot en met de zomer van 2014. NieMo en de oefenmeester hebben niet de illusie dat het eerste team zich dit seizoen handhaaft in de eerste klas se. "Het doel van de laatste wedstrij den van deze competitie is beter te spelen. De veldbezetting moet beter, daar gaan we hard aan werken, op de training en in wedstrijden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij BC Geisha deed een groot aantal judo ka's en jiu jitsuka's onlangs examen voor hun volgende graduatie. Deze examens worden nooit afgenomen door de eigen docenten maar door externe examinatoren. Aan het ein de van de dag bleken alle kandida ten, tot tevredenheid van de Geisha docenten, geslaagd te zijn. Enkele judoka's mochten zelfs een graduatie overslaan. Jens Erdtsieck kreeg uit handen van de examina toren de oranje slip en mocht de gele overslaan. Ook Marco Stojkovic ontving de gele slip in plaats van de oranje. De verrichtingen van Phil Roelofs waren dermate verrassend dat hij nog maar een fractie van de oranje band afzit. Hij kreeg daarom de bruine slip en sloeg blauw over. Het oranje band examen van Kas- per Smit werd door de examina toren zelfs uitmuntend genoemd. Ook lovende woorden van de exami natoren voorde prestaties van de jiu jitsuka's. Bij de budoka's slaagden alle kandidaten voor een hele band: Noen van der Dussen geel-judo, Deze 'vechtersbazen'slaagden, net als alle andere kandidaten, voor het examen voor hun volgende graduatie. Jelle Terlouw geel-judo, Pjotr La- mers geel-judo, Casper Alders geel- jiu jitsu, Vincent Moolenaar geel- jiu jitsu, Kasper Smits oranje-judo en Wilson Westdijk oranje-judo. Voor meer informatie: www.budoclubgeisha.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 38