ÏU Wilt u de meeste keus? Schipper Evegroen maakte het verschil Hospice zoekt vrijwilligers Blokken op de Cito-toets I m .(lui" Gevelrencvbiie JJJj/JiJJj HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 6 FEBRUARI 2013 lie LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PEARL JOZEFZOON Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 12 april. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen Voeg- en Metselwerken Gevelrenovatie Vervolg van voorpagina Zuidpias - Niet wetend dat de pro vincie Zeeland al overstroomde, werkte in de nacht van zaterdag 31 januari op zondag 1 februari een klein leger van mannen op de Schielandse Hoge Zeedijk West, ook wel Groenendijk genoemd, uit alle macht om de dijk met zandzakken op te hogen. In de vroege ochtend echter bezweek het deel bij Hitland onder het aanhoudende waterge weld en ontstond een gat van veer tien meter. Dijkgraaf Hans Oosters vertelt hoe de dijk op doorbreken stond en mensen uit de omgeving van Nieu- werkerk er hun leven voor over heb ben gehad om dat te voorkomen. Als de dijk het in die bewuste nacht niet gehouden had, was een gebied tot aan Den Haag, Leiden en Alphen onder water gelopen. Schipper Arie Evegroen maakte het verschil: nadat burgemeester Vogelaar diens schip de Twee Gebroeders had gevorderd, voer Evegroen het achttien meter lange vaartuig als een sluisdeur voor het gat. Een ramp was voorkomen. Tijdens de herdenkingsbijeenkomst afgelopen vrijdag bracht een vertel ster het verhaal over de afgewende tragedie tot leven. Onder de geno digden het gezin van Arie Evegroens dochter, die een opstel voorlas van een kind dat zestig jaar geleden de watersnood in Ouderkerk had meegemaakt. Drie genomineerde Krimpense scholieren lazen hun ei gen gedichten voor. Gerald de Jong schreef het volgens de medewerkers van het hoogheemraadschap mooi ste gedicht, omdat hij er niet alleen in terugblikt, maar ook vooruitkijkt. Vlak na het winnen van zijn prijs - twee bioscoopkaartjes - heeft Ge rald zijn blik alweer op iets anders gericht: op de lucht, waarin de blau we, witte en groene ballonnen die De Twee Gebroeders, als een sluisdeur voor het gat in de Groenendijk. (foto uit privébezit Elly van Gelderen) Nieuwerkerk aan den IJssel - Hospice IJsselThuis biedt mensen in hun laatste levensfase een vredige plek om te sterven. Vrijwilligers en professionals zetten zich in om de bewoners en hun naasten de hoogst mogelijke kwaliteit van leven te bieden. Gelijkwaardigheid, gezamenlijkheid, gepastheid en respect voor autongmie zijn de pij lers waar de zorg op rust. De zorg die geleverd wordt bestaat uit het geven van tijd, aandacht en ondersteuning. Vrijwilligers vervangen de man telzorg of zijn aanvullend op de zorg die mantelzorgers bieden. Men kan op een vast dagdeel aan de slag of er kan voor ge kozen worden om flexibel in zetbaar te zijn. Voordat vrijwil ligers aan de slag gaan krijgen zij eerst een introductiecursus waarna een inwerkperiode volgt. Voor belangstellenden die meer over het vrijwilligerswerk in het hospice willen weten wordt voor dinsdag 19 februari om 19.30 uur een informatieavond georganiseerd in de Batavier. Voor meer informatie: 0180- 391306 of info@ijsselthuis.nl. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten hij en zijn medeleerlingen vanaf de aanloopbrug oplaten, door de ste vige wind snel in oostelijke richting verdwijnen. ngswek w 06-30 72 72 12 L.ng.Zljd.9.,2761 AV Z.v.nhull.n WWW.fietSklaar.lll Moerkapelle - Nog één ochtend blokken en de Cito-toets voor achtstegroepers zit erop. De acht leerlingen van de Moerkapelse Keizerschool begonnen er dins dagochtend gespannen, maargoed voorbereid, aan. Op het programma stonden dins dag twee taalopdrachten, een re kenopdracht en vragen voor het vak wereldoriëntatie. "Onze leerlingen maken het hele pakket", bevestigt leerkracht Samantha Barents. Ook dus het onderdeel wereldoriënta tie, dat niet verplicht is. Juf Samantha: "We hebben in de voorbereiding veel gedaan om vooral het tempo erin te krijgen. Ik heb de kinderen bijvoorbeeld opdrachten gegeven die ze dan binnen veertig minuten af moes ten hebben. Ik denk dat dat zeker heeft geholpen. Maar de Cito-toets De eerste ochtend van de Cito-toets op de Keizerschool in Moerkapelle. is niet allesbepalend voor de keuze van de burgklas. Dat hebben we ook naar de kinderen en de ouders benadrukt. Hoe de kinderen het in de afgelopen jaren op school heb ben gedaan, is minstens zo belang rijk." Als om twaalf uur de opgaven- boekjes ingeleverd zijn, conclu deert Jan-Willem dat het 'een beetje' meeviel. "Ik had van ochtend veel stress", vertelt hij, en hij kan zichzelf nog niet beloven dat het woensdag en donderdag beter zal gaan. Ook klasgenootje Sanne had moeite haar zenuwen in bedwang te houden. "Ik werd er heel druk van." Donderdagmiddag, belooft juf Samantha, als de druk van de ke tel is, is er tijd voor iets leuks. "De kinderen mogen meebepalen wat we dan gaan doen." De uitslag van de Cito-toetsen laat vervolgens een tijd op zich wachten. Naar ver wachting zullen de leerlingen na de zomervakantie uitwaaieren naar verschillende soorten voortgezet onderwijs. "Deze klas is een mooie mengelmoes", weet juf Samantha - ook zónder Cito-uitslag. Zandstralen Impregneren Hot water blaster Thor Helical scheurherstel Spouwmuurverankering Vraag vrijblijvend een offerte aan. Peter Merbis «Wethouder Keftlaan 17 2761 TZ Zevenhuizen T. 0180-6331 14 E. info@pmgevelrenovatie.nl I. www.pmgevelrenovatie.nl Vanaf 20 februari ook bij Jumbo in winkelcentrum Nesselande aan de Sicillieboulevard 402 in Rotterdam. jumbosupermarkten.nl/rotterdam

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3