Zuidpias Geen aanvullende maatregelen sluipverkeer Zuideinde Liliane geef om dit kind gemeente RAADSINFORMATI giro 7 800 800 's-Hertogenbosch WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS\6 FEBRUARI 2013 STICHTING Er komen voorlopig geen aanvullende maatregelen om het sluipverkeer op het Zuideinde in Zevenhuizen aan te pakken. Dit heeft het college van B&W besloten na uitgebreid onder zoek en overleg met diverse verkeersadviseurs. De Provincie Zuid-Holland, gemeente Rotterdam en gemeente Zuidpias zijn momenteel bezig met het ontwerp voor de reconstructie van de kruising N219-Zuidelijke Dwarsweg om de capaciteit te vergroten en zo de files of opstoppingen te verminderen. Het voorlopige ontwerp hier voor is inmiddels gereed. Uitvoering is voorzien in 2014. Het sluipverkeer is een gevolg van de groei van Nesselande, de verlegging van de N219 en de daarmee samenhan gende files en opstoppingen bij de rotonde op de Zuidelijke Dwarsweg. Om de verkeersveiligheid te vergroten, zijn de afgelopen periode al diverse maatregelen getroffen. Er zijn extra borden geplaatst, waarop het gemotoriseerde verkeer wordt verzocht om rekening te houden met het fietsverkeer op de route. Daarnaast zijn de gegevens van het Sn'etheidslnformatie- Display SID) en de verkeersteller ter beschikking gesteld aan de politie. Uit die gegevens is af te leiden tijdens welke momenten op de dag de maximale snelheid wordt overtreden. Uit analyse van de vorige SID is gebleken dat het merendeel van het verkeer op het Zuideinde zich houdt aan de maximum snelheid. Op basis van de aangeleverde gegevens kan de politie nu heel gericht handhaven op snelheidsovertredingen. Ook dit jaar worden er weer twee SID's - voor een jaar - geplaatst: één langs het Zuideinde en één langs het Zuideinde/de Dorpsstraat. Landelijk onderzoek heeft aangetoond dat de gemiddelde snelheid van automobilisten hierdoor daalt met circa 5 km/uur. Daarnaast start de provincie een onderzoek naar de mogelijke aanleg van een fietsroute parallel aan het Zuideinde. Binnenkort overlegt de gemeente Zuidpias met de provincie over de eventuele invulling van deze fietsroute. Besluitenlijst raad 29 januari 2013 1. Pilot Wijkzorg in Dorrestein De raad heeft ingestemd met de pilot Wijkzorg in Dorrestein. 2. Instelling programmacommissie Decentralisaties De raad heeft met inachtneming van een amendement ingestemd met de instelling van de programmacommissie Decentralisaties. 3. Kadernota Wet maatschappelijke ondersteuning De raad heeft ingestemd met de kadernota maatschappelijke ondersteuning. 4. Ondernemingsplan Promen De raad heeft ingestemd met het ondernemingsplan van Promen. Raadsvergadering Datum: dinsdag 12 februari 2013 Aanvang: 20.00 uur VERGADERPUNTEN Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel, bespreekstuk op de agenda staan. Opiniërend deel van de raadsvergadering BESPREEKSTUKKEN 1. Rv Visie sociaal domein gemeenten Midden Holland Op 6 december 2012 is de visie sociaal domein gemeenten Midden Holland vastgesteld door de stuurgroep decentralisaties. Deze visie wordt nu ter besluitvorming aan alle gemeenteraden van Midden Holland voorgelegd. Daarnaast zijn de overige documenten die zijn opgeleverd beschikbaar gekomen. 2. Rv Bijstelling duurzaamheidsbeleid Naar aanleiding van de recente bezuinigingen is het nog beschikbare budget voor duurzaamheid teruggebracht tot het benodigde bedrag voor de reeds lopende verplichtingen. Dit raadsvoorstel betreft de consequenties die dit heeft op het duurzaamheidsbeleid en het daaruit voortvloeiende Aangepaste Uitvoeringsprogramma Duurzaa mheid. 3. Rv Controleprotocol 2012-2014 en geactualiseerd normenkader 2012 Het controleprotocol regelt zaken op basis waarvan de accountantscontrole zal plaatsvinden. Het normenkader maakt onderdeej uit van dit controleprotocol en geeft een opsomming van de voor de jaarrekeningcontrole relevante wet- en regelgeving. Jaarlijks wordt het controleprotocol en normenkader op actualiteit beoordeeld en opnieuw door de raad vastgesteld. 4. Rv Vaststelling OZB-tarieven 2013 In januari/februari vindt een laatste controle plaats op de WOZ-waarden. Op basis daarvan worden de definitieve tariefsberekeningen opgesteld. De verwachting is dat de eerder vastgestelde tarieven 2013 (18 december 2012) op onderdelen naar beneden dienen te worden bijgesteld. 5. Rv Vaststellen Bestemmingsplan Gasleiding A20 Moordrecht Het ontwerpbestemmingsplan "Gasleiding A20 Moordrecht" heeft van 8 november t/m 19 december 2012 voor een ieder ter inzage gelegen. Tegelijkertijd is het ontwerpbestemmingsplan voor vooroverleg aangeboden aan de wettelijke overlegpartners. Er zijn twee vooroverlegreacties ontvangen welke zijn aangemerkt als een zienswijze. De zienswijzen zijn beantwoord in de "Nota van zienswijzen bestemmingsplan Gasleiding A20 Moordrecht". Het bestemmingsplan kan thans worden vastgesteld. 6. B 299 Informatienota gei'ntegreerde communicatie Het college heeft een nota gei'ntegreerde communicatie opgesteld om inzicht te verkrijgen in de samenhang van alle communicatiebewegingen in relatie tot de kernwaarden van de organisatie. Met gei'ntegreerde communicatie is een integrale en planmatige aanpak vereist, waarmee de gemeente in staat zal zijn het beeld positief binnen en buiten te versterken. Een positief beeld leidt uiteindelijk tot een goede reputatie en relatie. Besluitvormend deel van de raadsvergadering In dit deel van de raadsvergadering kan de raad over gaan tot besluitvorming met betrekking tot de raadsvoorstellen die in een opiniërend deel van de raadsvergadering aan de orde zijn geweest. HAMERSTUKKEN 7. Rv Benoemingen in diverse gremia De fractie van CU/SGP heeft verzocht om de heer D.J. Bac te benoemen als fractieadviseur en als lid van de programmacommissie Decentralisaties. Voorts heeft de fractie van de VVD verzocht om de heer W.J.N. van Tilborg te benoemen als fractieadviseur en als lid van de programmacommissie Planning control. Ook wenst- de fractie van de VVD een paar andere wisselingen in de bemensing van de programmacommissies door te voeren. 8. Rv werkgeverschap griffier en griffiemedewerkers In het verleden is een aantal werkgeversbevoegdheden van de raad met betrekking tot de griffiemedewerkers gedelegeerd aan het college. Deze delegatie is in strijd met de bepalingen in de Gemeentewet en de Ambtenarenwet. Om deze strijdigheid teniet te doen, dient de raad in te stemmen met onderstaande beslispunten. Het voorstel betreft een technische wijziging: artikel 11 van de huidige verordening wordt geschrapt. Daarnaast worden de CAR-UWO en de lokale regelingen integraal vastgesteld voor de griffiemedewerkers. Inspreken tijdens de gemeenteraad Na de opening van de gemeenteraadsvergadering komt het spreekrecht aan de orde. iedereen, dus ook u als inwoner of ondernemer, mag gebruik maken van het spreekrecht. U kunt dan uw visie aan de raad geven over onderwerpen die op de agenda van die vergadering staan. De maximale spreektijd is vijf minuten. NB. U kunt niét inspreken bij agendapunt 5 Rv Vaststellen Bestemmingsplan Gasleiding A20 Moordrecht. De reden hiervoor is dat er tegen dit besluit beroep open staat bij de rechter. (Artikel 19 lid 4 van het RvO). Ook met betrekking tot de onderwerpen in het besluitvormende deel is het inspreekrecht, met uitzondering van agendapunt 8, niét van toepassing. Aanmelden Aanmelden voor het spreekrecht kan uiterlijk tot 12.00 uur op de vergaderdag bij de griffie, bij mevrouw J. van Houwelingen (0180) 330 313. Geef bij uw aanmelding het onderwerp en uw naam op. De agenda en de daarbij behorende stukken vindt u in het raadsinformatiesysteem van de gemeentelijke website. Hét speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden T 0800 - 7800 800 (gratis) www.lilianefonds.nlvoorlichting@lilianefonds.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 7