"Banen zijn 'drommels belangrijk' voor de samenleving 'Overheveling taken geen verkapte bezuiniging' verbetering zorg Dieren- centrale Alles is Liefde bij CJG Wethouder beantwoordt SP-vragen over kritiek Fietsersbond Werkplein HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 6 FEBRUARI 2013 Staatssecretaris Jetta Klijnsma reageert op kritiek vanuit gemeenteraad DoiTCStein ptOCfwijk AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Verkoop en reparatie van alle merken Vervolg van voorpagina ii Zuidpias - Vijf tot zes procent van de in aanmerking komende werkzoeken den in Zuidpias, zou dit jaar een baan kunnen vinden via het nieuwe i/Verk- plein IJsselgemeenten. Op de vraag of dit niet een wat laag aantal is, reageert wethouder Hazelebach strijdlustig. "Ik denk dat alle initiatieven meewerken aan een betere samenleving. Gouden bergen willen we niet beloven, maar ik ben ervan overtuigd dat dit Werkplein een groot succes gaat worden." Door Erwin van 't Hof Staatssecretaris Jetta Klijnsma geeft het initiatief haar zegen en benadrukt dat banen 'drommels be langrijk' zijn voor de samenleving. "De opening van dit Werkplein laat duidelijk de daadkracht zien van deze drie gemeenten. Zeker in deze moeilijke financiële tijden, is het ontzettend belangrijk dat iedereen voorzien is van werk. Ik hoop dat het Werkplein ervoor gaat zorgen dat mensen die het op dit moment heel moeilijk hebben, weer trots op zichzelf kunnen zijn." Staatssecretaris Jetta Klijnsma proost op het nieuwe Werkplein met van links naar rechts de wethouders Jaap Blankenberg van Krimpen, Eric Faassen van Capelle en Arjen Hazelebach van Zuidpias. Zuidpias - Een groot deel van de raadsfracties noemt het een verkapte be zuiniging: de plannen van de landelijke overheid om een fors aantal taken, zoals een groot deel van de jeugdzorg en maatschappelijke ondersteuning, voortaan aan de gemeente over te laten. Staatssecretaris Jetta Klijnsma van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wijst deze kritiek van de hand. "Natuur lijk moeten we met zijn allen de broekriem strakker aantrekken, maar het gaat in deze gevallen beslist niet om een verkapte bezuiniging. Door Erwin van 't Hof Klijnsma schaart zich achter de denkwijze van de centrale over heid dat gemeenten problemen ef ficiënter, en dus goedkoper, kunnen aanpakken omdat zij dichter bij de mensen zitten. "Ik ben zelf raadslid in Den Haag geweest, en uit die er varing weet ik zeker dat de efficiën- tiewinst die gemaakt kan worden zeer groot is. Absoluut geen onzi nargument van de centrale overheid dus. Natuurlijk snap ik dat het soms moeilijk is voor de gemeenten, maar ik denk ook dat sommige politici op lokaal niveau misschien bang zijn voor veranderingen." Extra inzet Klijnsma heeft een boodschap voor de tegenstanders van de decentra lisaties. "Het is nu niet de tijd om te mopperen over deze nieuwe stap in het beleid, maar om juist extra inzet te tonen. Ik weet zeker dat de ge meenten het kunnen behappen met hetgeen hen wordt toebedeeld. Het is nu tijd om de handen uit de mou wen te steken voor de burger. Dat is waar elke laag van de overheid zich hard voor moet maken." Gevonden. Kat, zwart, met veel wit, zwarte vlekjes op kop en rug, Rottedijk Moerkapelle. Kat, rood, zonder wit, Donau Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Zuid plas - Hoe wordt je kind groot? Hoe leert het omgaan met liefde? Deze vragen staan de komende tijd centraal in het Centrum voor Jeugd en Gezin. De antwoorden: met liefde en aandacht van ouders, gezond eten, goed slapen en tijd om echt te spelen. Met een fijn voorbeeld van volwassenen, goede informatie en gesprekken of gesprekjes. Maar ook door in contact met vrienden eigen grenzen te leren kennen en om te gaan met normen en waar den. Voor openingstijden en meer in formatie: www.cjgzuidplas.nl of 088-254 23 84. Zuidpias - Wethouder Arjen Hazelebach kan zich niet vinden in de kritiek van de Fietsersbond Zuid plas dat de belangenorganisatie niet serieus wordt genomen door de gemeente. Dat liet hij tijdens de raadsvergadering op 29 januari weten naar aanleiding van vragen van de SP over de aantijgingen van de bond. Enkele weken geleden maakte Wilfried Pluim, de voorzitter van de Fietsersbond afdeling Zuidpias, be kend dat hij stopt bij het adviesor gaan voor fietsveiligheid. De reden: Pluim stelt dat hij in tweeënhalf jaar 'niets voor elkaar heeft gekre gen' bij de gemeente Zuidpias. Deze uitspraak sprak Hazelebach stellig tegen. "Ik heb juist het idee dat adviezen van de Fietsersbond wel degelijk hebben bijgedragen aan beleidsveranderingen, in de afgelopen jaren zijn er zeker nut tige gesprekken gevoerd tussen de bond en de gemeente." Welke be leidsveranderingen deze gesprek ken teweeg hebben gebracht, werd Nieuwerkerk aan den IJssel - In de wijk Dorrestein wordt binnenkort gestart met een pilot om thuiszorg te verbeteren. Een wijkteam van zorginstellingen moet ervoor zorgen dat hulpbehoevenden beter én efficiënter geholpen worden. De politiek reageerde tijdens de raadsvergadering op 29 januari enthousiast op de pilot en gaf toestemming om over enkele maanden een werkplan te presen teren. Met de intensievere samenwerking tussen zorginstellingen probeert de gemeente niet alleen hulpbehoevenden langer thuis te laten wonen, het is ook een voorbereiding op een forse bezuinigingsronde die in 2015 wordt verwacht. niet vermeld. Voor dit gebrek aan concrete voorbeelden gaf de wethouder de volgende verklaring: "Als gemeen tebestuur moet je altijd het grote plaatje in beeld blijven houden. De Fietsersbond is niet de enige belangenorganisatie die advies geeft aan de gemeente. Naar alle organisaties wordt geluisterd, alle stemmen worden meegenomen in de koers die we als gemeente wil len varen. Maar we kunnen niet alle suggesties uitvoeren die men aandraagt." Door Erwin van 't Hof Wethouder Jan Verbeek lichtte tij dens de raadsvergadering de keus voor de pilot toe. "Binnen enkele ja ren komt een enorme vergrijzingsgolf onze kant op. Tegelijkertijd worden de budgetten voor de zorg steeds kleiner. Wij willen nu al kijken hoe we dit probleem kunnen oplossen", aldus Verbeek. De keus voor Dorrestein als proefwijk was volgens de wethouder snel gemaakt. "Het is een wijk waar veel ouderen nog zelfstandig wonen, maar wel hulpbehoevend zijn. Als de pilot een succes blijkt te zijn, zullen we het idee van de wijkteams wellicht verder uitbreiden over de gemeente." Marijke Edel (CDA) vatte het gevoel in de raadzaal treffend samen door te stellen dat de pilot een goede re actie is op de forse bezuinigingen die de gemeente de komende jaren gaan treffen. "De komende tijd worden er steeds meer taken van het rijk naar de gemeente overgeheveld. De gemeen te wordt geacht om hetzelfde te gaan doen, maar met minder geld. Er wordt een beroep gedaan op onze creativi teit, en ik denk dat een pilot als deze zeker een stap in de goede richting is. We moeten ervoor zorgen dat zeker de mensen die zorg nodig heb ben niet de dupe worden van tief tegenover het plan staan, werden er door verschillende raadsleden wel enkele kanttekeningen bij gemaakt. Zo waarschuwde Paul van Drenth (GBZ) voor een grote bureaucratische rompslomp die zou kunnen ontstaan na de start van de pilot: "Ik heb al te vaak gezien dat de zorg op pa pier klopt, maar in de werkelijkheid niet bij de mensen terecht komt. De gemeente moet er goed voor waken dat de ouderen er echt op vooruit gaan door deze nieuwe manier van werken." Joke van Gelderen (PvdA) maakte heel helder dat haar fractie het niet tolereert als het experiment om de zorginstellingen te combine ren uiteindelijk leidt tot minder zorg voor de mensen. "Het moet natuurlijk niet gebeuren dat mensen door misverstanden ineens minder zorg krijgen. Het is de taak van de gemeente om daar goed voor te waken." de verkapte bezuinigings maatregelen vanuit de centrale overheid" aldus Edel. Hoewel alle partijen posi- Zuidpla IJsselgemeenten Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E infog?autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9