Het was haar zwarte haar en zijn vrolijke lach Oecumenische avondgebeden Megashows Explosion voor Pasen Streetdance Historische Vereniging nu culturele ANBI Met Vedj naar Normandië Carnaval barst los M Bomans en Carmiggelt in bibliotheek Openbare bijeenkomst PGZ HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 13 FEBRUARI 2013 11 Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoewel hij niet van dansen hield, wist Frans van Mourik het hart van Riet Mes te veroveren. Hij was negentien en zij acht tien, toen ze elkaar bij de dansles in Nieuwerkerk ontmoetten. Een vriend danste beter, maar Riet gaf de voorkeur aan Frans vanwege zijn gezelligheid en vrolijke lach. Hij wist het meteen: "Er is hier maar één mooi meisje: die met het zwarte haar." Na een lange verkeringstijd volgde op 5 februari 1953 het huwelijk. Door Marianne Fortuin Frans van Mourik is geboren in Nieuwerkerk. Hij werkte als chef slager bij Albert Heijn en ook zeven tien jaar als vertegenwoordiger: "Ik bezocht slagerijen en vleeswarenfa- brieken met specerijen van Avo, dat werd later Silvo." Zijn vrouw Riet heeft tot haar trouwen acht jaar als verkoopster in een drogisterij-parfu merie gewerkt: "Dat was in Capelle aan den IJssel, want daar kom ik vandaan. Na mijn trouwen heb ik op kinderen gepast van moeders die ergens naartoe moesten. Dat sprak zich rond en dan werd ik ook door andere moeders gevraagd. Ik heb dat met veel plezier tot mijn 67e gedaan." Meneer ging graag uit vis sen, en dan ging mevrouw met hem mee. Om te zonnebaden en soms een grote vis uit het water te schep pen. Mevrouw: "Ik ben later alleen naar dansen gegaan, want hij vond het echt niet leuk." Amerika Het echtpaar had destijds moeite om woonruimte te vinden. Me vrouw: "We zijn ingetrouwd bij zijn moeder." Ze maakten er de nacht van de watersnoodramp mee. "Van de watersnood zelf hadden we geen last, maar je keek zo uit het slaap kamerraam op het gat in de dijk." Later verhuisden ze naar een eigen woning aan de Beatrixstraat en ze ventien jaar daarna betrokken ze de huidige woning aan de Mozart- straat. "We wonen hier erg naar ons zin en hebben fijne buren." Omdat de moeder van meneer na het overlijden van zijn vader naar Amerika vertrok, waar zijn oudste en later ook jongste zus waren gaan Frans en Riet van Mourik kregen 5 februari burgemeester Gert Jan Kats op bezoek. wonen, ging het echtpaar daar op familiebezoek. Mevrouw: "We heb ben ook tien jaar aan de Moezel ge kampeerd." Riet en Frans van Mourik, inmiddels 86 en 87 jaar, kijken over het alge meen met grote tevredenheid terug op de afgelopen zestig jaar. Ze kre gen drie zoons en twee kleinkinde ren. Mevrouw: "Ze wonen allemaal redelijk in de buurt en we hebben een goede band." Afgezien van een ernstig ongeluk dat één van de zoons overkwam, kan gezegd worden: "Het waren prachtige jaren Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen worden elke woensdag avondgebeden gehouden die zich kenmerken door momenten van inkeer en verstilling, zingen, bijbel lezing en gebed. Thema is 'wande len met God'. De vieringen worden voorbereid en uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms- Katholieke Sint Josephparochie en de Protestantse Gemeente. De eer ste avondgebeden zijn op 20 en 27 februari, aanvang 21.00 uur in kerk gebouw de Bron aan de Ringvaart laan 16. De avondgebeden worden in gang gezet met de Aswoensdag viering in de Sint Josephkerk aan de Kerklaan 20. De Belastingdienst merkte de HVN eerder al aan als een Algemeen Nut Beogende Instelling, een ANBI. De culturele ANBI is een nieuw feno meen. De HVN is voor meer dan ne gentig procent werkzaam op cultu reel gebied. Nu de aanvraag door de Belas tingdienst is gehonoreerd, mogen particulieren in de aangifte inkom stenbelasting 1,25 keer het bedrag van de contributie en giften aan de HVN aftrekken. Ondernemingen die onder de vennootschapsbelasting vallen, mogen 1,5 keer het bedrag Nieuwerkerk aan den IJssel - Dans school Explosion Streetdance voert het komende weekeinde drie show op. Niet alleen de danscapaciteit van de leerlingen worden geëtaleerd, ook de acteerkunsten worden getoond. De shows worden gehouden in het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 op vrijdag 15 febru ari om 18.00 uur en op zaterdag 16 februari om 14.00 en 18.00 uur. De toegang bedraagt 10 euro. Voor meer informatie en kaartver koop: Lindacramer.streetdance@gmail. com, 06-47560591 of aan de zaal. Van welke boerderij komt deze IJsselsteen? Nieuwerkerk aan den IJssel - De Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is sinds kort een culturele ANBI. Particulieren en bedrijven kunnen met terugwerkende kracht tot 1 januari 2012 een hoger bedrag aan contributie en giften aftrekken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj verzorgde in 2011 voor het eerst een excursie naar Normandië in het kader van D-Day, 6 juni 1944; de dag dat geallieerde troepen aan land gingen bij de Franse kust. Ook dit jaar vertrekt een bus naar Normandië. De excursie, bestemd voor iedereen van veertien jaar en ouder, staat gepland voor vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 mei. Dan wordt een bezoek gebracht aan meerdere begraafplaatsen en aan Arromanches en La Coupole. Voor belangstellenden wordt zon dag 17 februari om 20.00 uur een informatieavond gehouden in Con Musica bij de sportvelden. Aanmelden: 06-14606126 of info.vedj@gmail.com. Voor meer informatie: www.vedj.info. van de gift aftrekken. Hoewel de be schikking van 7 februari 2013 is, is de ingangsdatum 1 januari 2012. IJsselsteen De HVN kreeg onlangs voor haar Oudheidkamer een grote ijsselsteen, die zou zijn gemaakt op steenplaats De Spreeuwenhoek tegenover Kor- tenoord, met het jaartal 1848. Deze moet volgens de schenker afkomstig zijn van een boerderij op Kortenoord. Wie weet welke boerderij dit is, ge lieve te bellen met secretaris Adri den Boer: 0180-314870. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op ba sisschool De Wingerd werd vrijdag 8 januari uitbundig carnaval gevierd. De Wingerd was voor één dag om getoverd in Druivendonk. Om kwart over acht galmden de eerste carna valskrakers uit de boxen en werd het feest met een polonaise op het plein geopend. Van prinses tot batman, van indiaan tot cowboy en van ninja tot aap, iedereen zag er prachtig uit. (foto: Cees Boevé). Nieuwerkerk aan den IJssel - Theo loog en oud-programmamaker voor de VPRO Klaas Vos vertelt op de li teraire avond van de bibliotheek op dinsdag 19 februari over Godfried Bomans en Simon Carmiggelt. Vos vertelt over het leven van God fried Bomans in het kader van het Bomansjaar (honderdste geboorte jaar 1913) en draagt voor uit diens werk. Ook het werk van Carmiggelt komt aan bod. Beide schrijvers zijn lang geleden overleden maar hun werk wordt de laatste tijd weer voor het voetlicht gehaald. Bomans schreef ironische verhalen; een mix van ironie, overdrijving en fijnzinnige humor. Carmiggelt heeft een ander soort grappigheid, hij relativeerde menselijk leed op milde toon. De avond begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt 3 euro in de voorverkoop, 4 euro aan de zaal. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuidpias (PGZ) houdt woensdag 20 februari van 10.00 tot 12.00 uur in woon zorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1 een openbare bijeen komst. Tijdens de bijeenkomst wordt gesproken over de veran deringen in de gezondheidzorg de overgang van de AWBZ naar de Wmo, de rol van de gemeente, de gevolgen voor de cliënten en de pilot in Dorrestein. ledereen is wel kom.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11