Nieuwerkerkse wint Elzas-reis Gratis inkopen voor IJsselThuis Poffertjesfeest in Meander Er werd Plusklas op bezoek bij gebridged... Weerkoning Taste of Music Restaurantavond voor Alpe d'Huzes Parencompetitie IJsselbridge NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 13 FEBRUARI 2013 13 HART VAN HOLLAND Nieuwerkerk aan den IJssel - Leden van de plaatselijke Rotaryclub zorg den er vrijdag 8 februari voor dat de bewoners van zorgcentrum De Meander een portie heerlijke pof fertjes voorgeschoteld kregen. De gasten lieten zich het lekkernij, mét een advocaatje erbij, goed smaken. Het echtpaar Vergeer zorgde voor de muzikale omlijsting. Vrijwilligers van IJsselThuis achter de volle boodschappenkar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorg- vrijwilliger Marleen van der Glas vulde woensdag 6 februari in win kelcentrum Reigerhof een bood schappenkar voor het hospice IJs selThuis. Ter gelegenheid van een grondige verbouwing van anderhalve week mochten drie buurtbewoners bij Al- bert Heijn een goed doel opgeven om gratis boodschappen voor te doen. Uiteindelijk viel Van der Glas de eer ten deel om vlak voor de heropening van de winkel haar kar te vullen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse P. de Koning heeft een achtdaagse reis voor zes perso nen gewonnen naar de Elzas. De jury van de Alsace Smaakexeperience Wijnwedstrijd vond haar inzending het meest origineel. Ruim een jaar geleden verloor De Koning haar man. Met hem maakte ze vele reizen door de wijngebieden. De Alsace (Elzas) was één van hun favoriete wijnbestemmingen en ze heeft hier dan ook unieke herin neringen aan. De winnares: "Ik zie ernaar uit om de schitterende 'route des vins' weer te rijden, één of meer van de educatieve wijnpaden te wandelen om vervolgens te toas ten op het leven met een lekkere Pinot Gris, Gewurztraminer of een tintelfrisse Crémant d'Alsace. Doch terlief gaat uiteraard genieten van een glas heerlijk druivensap!" De winnares heeft alvast een voorproefje genomen bij Wijnhoeve De Kleine Schorre. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sara Bonne en Liliam treden zaterdag 16 februari live op in 't Blok aan het IJsermanpad 1. Sara Bonne is het project van de in Rotterdam woonachtige singersongwriter Saskia Groenenberg. Haar songs zijn haar levensverhalen. Met haar karakteristieke stemgeluid brengt ze een sfeervolle smelt kroes van singer-songwriter, pop, alternative en blues. Liliam wordt gevormd door Sanne Elgershuizen (21, leadzang) en Jantine Heij (22, toetsen/bac- kings/songwriting). De meiden staan samen garant voor mooie liedjes en hebben de ambitie om de wereld te veroveren. Deur open om 20.00 uur; de toegang bedraagt 4 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridge Club werd maandag 4 februari de eerste zitting gespeeld van de vierde competitie ronde van dit seizoen. In de A-poule eindigden Greet Gallagher en Ada van der Linde op de eerste plaats met een score van 58,33°/o. Op de tweede en derde plaats eindigden respectievelijk Martha Boers en Joke van 't Hoen met 57,64% en Arie Blok en Cor Lageman met 56,25%. In de B-poule was het echtpaar Irma en Ab Sonneveldt veruit de sterk ste met 65%. Adrie en Frans Bijl (58,33%) en Hieke Penning en Elisa beth Tump 54,58% werden respec tievelijk tweede en derde. Nieuwerkerk aan den IJs sel - De leerlingen van de Plusklas van de Gideon- school brachten maan dag 4 februari een be zoek aan weerman Leen de Koning. Deze wist hen van alles te vertellen over hoe een weerbericht tot stand komt, hoe een weerstation werkt en dat er ook een weerballon bestaat die hoog in de lucht metingen verricht. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zesde, tevens laatste speelavond in de derde parencompetitie van het seizoen werd woensdag 6 februari in de A-lijn met IMP 56,0 gewonnen door Joop de Fonkert en Paul Korporaal; 2. Joop Daniels en Ruud Pel 36,0; 3. Riet Filé en Wim Lensen 33,0. Een driegangen diner serveren ging hetAIpe d'Huzes team van CKVgoed af. B-lijn: 1. Bep van Boheemen en Ada van der Linde 56,0; 2. Martha Boers en Joke van 't Hoen 42,0; 3. Gerard Lagerwaard en Joop Ranft 38,0. C-lijn: Freddy en Rob van Leeu wen 47,0; 2. Joke Hensema en Ina Teeuwen 46,0; 3. Yvonne en Bert Klapwijk 32,0. D-lijn: 1. Anneke Simons en Wen- neke Veldhuizen 65,0; 2. Berry Dor- land en Nel Kooijmans 60,0; 3. Nel Breeman en Bep Meijer én Hilde de Vries en Maarten Dijksman 38,0. In de tweede zitting van de vierde ronde van de parencompetitie van de maandagavond, gespeeld op 11 februari, eindigden in de A-lijn met 59,23% Ruud Pel en Bep Schermer én Leo de Hoog en Gerard Nieu- wenkamp op de eerste plek; 3. Laila en Roel Bakker 56,55. B-lijn: 1. Jaap Zeedijk en Herman Holleboom 59,52; 2. Jan van Rhee- nen en Bert van Voorbergen 55,06; 3. Wim en Marga Metselaar 54,76. C-lijn: 1. Jan Hilkhuysen en Kitty van Meurs 68,33; 2. Nettie Kre- mers en Riet Scheele 65,42; 3. Ans Schneider en Joke Hensema 55,42. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de kantine van sporthal de Kleine Vink, thuisbasis van korfbalvereniging CKV, vond vrijdag 8 februari de eer ste van twee restaurantavonden plaats waarvan de opbrengst be stemd is voor Alpe d'Huzes. De gasten in het gelegenheidsres taurant betaalden allen een vaste prijs voor het driegangen diner, dat geserveerd werd door onder meer de leden van het CKV-team dat op 5 juni meedoet aan de beklimming van de Alpe d'Huez. Diverse sponso ren en vrijwilligers zorgden er mede voor, dat de avond een groot succes werd. De opbrengst van de landelij ke actie Alpe d'Huzes, met als motto 'Opgeven is geen optie', is bestemd voor kankeronderzoek. De avond werd afgesloten met een spetterend vuurwerk dat tot ver in de omgeving te zien en te horen was. Voor de volgende restaurantavond, op vrijdag 22 maart, is nog een aan tal plaatsen vrij. Aanmelden kan via ckvdebergop@gmail.com.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13