Roy Pragt start drumschool als passieproject Breien voor goed doel Moerkapelle 2 verliest in Berkel Rehobothschool wint school- damtoernooi Allergisch! Wat nu? Er werd gebridged... Lezing over hartproblemen bij vrouwen Snij- en Potanthuriums HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 13 FEBRUARI 2013 15 Schaken Paasbloemschikken Ledenvergadering Rode Kruis Particuliere verkoop Openingstijden van 8.oo tot 17.00 uur Op zondag gesloten Zaaipad 13 - Zevenhuizen ianvari '■INSCHOTEN Pragt: "Ik ontwikkel zelf lesmateriaal en ik leer leerlingen drumnoten lezen. Moerkapelle -Met Roy Pragt Drumschool is Zuidpias een muziekopleiding rijker. Pragt (47), een geboren Hagenees die woonachtig is in Moerkapelle, verruilt de iet-wereld voor de muziekwereld. "Ik ben in een fase van mijn le ven waarin ik 'doen wat je leuk vindt' belangrijker vind dan 'doen wat moet'. Mijn enthousiasme voor drummen wil ik graag overbrengen op leerlingen. Door Pepijn de Groot De repetitieruimte van de band Tis- sum - waar Pragt drums en zang voor zijn rekening neemt - op het Moerkapelse bedrijventerrein func tioneert voorlopig als lesruimte, tot een passende ruimte in Moerkapelle is gevonden. Volgens Pragt is er ge noeg vraag naar een drumschool. "Bij veel muziekverenigingen zijn wacht lijsten. Dat is zonde, met drummen kan je niet vroeg genoeg beginnen." De drumdocent hoopt dan ook veel jongelui les te kunnen geven. "Hoe jonger je begint, hoe meer profijt je ervan hebt. Maar ik stel geen eisen: van acht tot tachtig, iedereen is wel kom. Als je er maar plezier in hebt." Phil Collins Zelf was Pragt twintig jaar oud toen hij begon met drummen in Scheveningen. "Hans Cleuver (oud drummer van de band Focus, red.) was mijn leraar. Hij zei dat ik talent had. Zoiets horen uit de mond van iemand uit een band vol muzikale virtuozen werkt enorm motiverend. Voor mijn ontwikkeling als drummer had ik geen doorzettingsvermogen meer nodig; ik deed het puur op en thousiasme." Pragt liet zich ook in spireren door Phil Collins. "Mijn ab solute idool. Het fascineerde mij zo dat hij tegelijkertijd kan drummen en zingen dat ik dat mezelf aange leerd heb. Je vier ledematen los van elkaar besturen en er nog bij zingen ook, dat is volgens mij de hoogste vorm van multitasking." Privéles Zijn passie voor drummen combi neert Pragt met zijn ervaring als docent in de iet. Over zijn lesme thode heeft hij goed nagedacht. Ik ontwikkel zelf lesmateriaal en ik leer leerlingen drumnoten lezen. Ik geef alleen privéles. Op die manier kan iedereen de inhoud van de lessen en het tempo zelf bepalen. Wil je me- Moerkapelle - In vervolg op de succesvolle actie 'Een kerstboom in de lente' wordt door breicafé Blij dat ik brei wederom een be roep gedaan op alle breisters uit de regio. Blij dat ik brei heeft het plan opgevat om voor de volgende winter een flink aantal zelfgebrei de kindertruien op te sturen naar de Stichting Charis in Roemenië. Marien en Yvonne Kroon deel den daar onlangs voedsel uit aan een groep Roma's, die op de vuil nisbelt van Cluj-Napoca leeft. Zij werden er getroffen door de er barmelijke omstandigheden waar onder deze mensen met hun kin deren moeten zien te overleven. Truien kunnen tot eind oktober ingeleverd worden. Patronen zijn verkrijgbaar via blijdatikbrei@sol- con.nl.Voor meer informatie: www. blijdatikbrei.com en www.stcharis. com. tal leren spelen, of juist reggae? Dan richt ik daar de lessen op in. Naast twee drumstellen staan er lampen en boxen in de lesruimte. Zodat je de sfeer van een liveoptreden kan ervaren legt de drumdocent uit. Wie wil niet optreden voor een groot publiek? Dat geeft zo n kick. Ik hoop dat mijn leerlingen in bandjes gaan spelen. Niet alleen omdat het goed is voor je muzikale ontwikke ling maar ook omdat het beregezel- lig is. Als lid van Tissum kan ik dat met zekerheid zeggen", zegt Pragt grijnzend. Enthousiasme Natuurlijk wil Pragt mensen leren drummen. Hij wil hen vooral ook enthousiasmeren. "Plezier is het be langrijkste. Je leert ook sneller als je enthousiast bent." Pragt draagt als docent het enthousiasme uit. "Ik las ergens een spreuk: als je een baan vindt die bij je past, hoef je nooit meer te werken. Voor mij is dat de drumschool. Ik hoop mijn leerlin gen enthousiast te maken voor het bespelen van dit krachtige instru ment. Op die manier hoop ik ook een steentje bij te dragen aan het muzi kale talent in de regio." Moerkapelle - Het tweede team van Schaakvereniging Moerkapelle heeft vrijdag 8 februari kansloos verloren in Berkel van 3-torens 2. Jan Blok behaalde een nette remise. Arno Luinenburg stond een kwali teit voor en zijn stelling zag er so lide uit. Christiaan Noorland maak te een vrij pion en voerde de druk langzaam op. De ellende begon toen Marcel de Haan een kwaliteit weg gaf en zijn stelling als een kaarten huis in elkaar zag vallen. Kort daar na gaf hij op. Vervolgens kon Jan Noorland ook geen vuist maken en moest het initiatief laten aan zijn tegenstander. Luinenburg gaf zijn stelling helemaal weg en moest zijn dame geven voor twee torens. Dit was echter teveel van het goede en hij moest opgeven. Noorland wist zijn partij wel tot een goed einde te brengen. Ad Voerman kon het in een remiseachtig eindspel niet bijbenen. Kevin Bakker haalde nog een fraai punt binnen maar toen was het kwaad al geschied. Jojan- neke Weijermars deed er alles aan om haar goede stelling nog om te buigen in winst maar in tijdnood ging ze in het eindspel kopje onder. Eindstand 5,5-2,5. Moerkapelle 2 bezet de derde plaats in klasse 3B met nog een klein kansje op pro motie. Uitslagen interne competitie: Ge rard van Ommeren - André Nieuw- laat 0,5-0,5 Hugo van Elteren - Jesse van Elteren 1-0, Wouter Vroeginde- weij - Maarten Pilgram 1-0. Waddinxveen/Moerkapelle - In het Anne Frank Centrum speelden zaterdag 9 februari 74 kinderen van veertien scholen hun wedstrijden in het41eschool- damtoernooi. Zij waren individueel naar leeftijdsgroep ingedeeld, maar speelden ook in schoolteamverband met viertallen. Winnaars werden de Rehoboth school uit Waddinxveen bij de groe pen 3 en 4, de Rehobothschool uit Moerkapelle bij de groepen 5 en 6 en de Oranje Nassauschool Stolwijk bij groepen 7 en 8. Tweede werden de Kardinaal Alfrinkschool uit Wad dinxveen bij de groepen 3 en 4, bij de groepen 5 en 6 eindigde de Eben Haezerschool uit Boskoop als twee de en bij de groepen 7 en 8 werd de Rehobothschool uit Waddinxveen tweede. De schoolteams, die op de eerste en tweede plaats zijn geëindigd in de categorieën groep 5 en 6 en groep 7 en 8 plaatsen zich voor het school- damkampioenschap van Midden- Holland. Dit toernooi wordt op 9 maart in Gouda gespeeld. Zevenhuizen - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groe ne Venen verzorgt Wietske Ver- groesen op woensdag 20 februari van 20.00 tot 21.30 uur een lezing over het verhelpen van een allergie door middel van kinesiologie. Dit is een natuurlijke therapie, waarbij Mannen zijn bang voor een hartin farct, vrouwen voor borstkanker. Toch overlijden er per jaar meer vrouwen dan mannen aan hart- en vaatziekten. Bij vrouwen wordt het echter niet altijd op tijd opgemerkt. Vrouwen het zelfherstel lend vermogen van het lichaam geactiveerd wordt. De toegang bedraagt 5 euro; met de biebpas 3,50 euro. Voor meer informatie en aanmel den: tijdens openingsuren aan de balie of via www.bibliotheek degroenevenen.nl. kunnen andere symptomen hebben dan mannen. Vrouwen herkennen daardoor niet dat ze hartproblemen hebben. Ze denken dat de oorzaak van hun klachten stress is, of de overgang. Ook artsen stellen niet al tijd meteen de goede diagnose. Zevenhuizen - In boerderij Wei en Bouwlust aan het Noordeinde 63 vindt op woensdag 21 maart van 19.00 tot 21.30 uur onder leiding van Marije Stikkelmans een work shop bloemschikken voor pasen plaats. Zelf snoeischaar en scherp mesje meenemen. Aanmelden kan tot maandag 11 maart via www.de- zevenmuzen.nl Waar moeten vrouwen op letten? Wat zijn risicofactoren? Hoe kan men het risico verminderen? De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt 5 euro; met bieb pas 3,50 euro. Voor meer informatie en aanmelden (gewenst): www.bibliotheekdegroe- nevenen.nl of in de vestiging. Zevenhuizen - De eerste zitting van de derde competitieronde bij Bridgeclub Zevenhuizen werd in de A-lijn met 60,12% gewonnen door Heieen Reni- rie en Gonnie Sterk-Visser; 2. John de Clerq en Marion Ker- klingh 57,74% en 3. Trudie en Kees van der Made 57,14%. B-lijn: 1. Seia van der Berg en Frank Niewold 63,28%; 2. Ani ta Fraters en Annie Oostrom 59,90% en 3. Gerard van der Horst en Rob Poorter 58,33%. C-lijn: 1. Janny Moonen en Joke de Vrieseerste 57.50%; 2. Bertha Bos en John van Straten 55.42% en 3. Erna en Corrie van Straalen én Ger Spanjaard en Els Zwa nenburg 54.14%. Moerkapelle - De afdeling Zeven- huizen-Moerkapelle van het Rode Kruis houdt dinsdag 19 februari haar algemene ledenvergadering in het Rode Kruisgebouw. aan Moer- veen 1. Aanvang 19.30 uur. Zevenhuizen - Verpleegkundig Specialist Cardiologie Anneke Compagne geeft woensdag 6 maart een lezing over Hart-en-Vrouw in de bibliotheek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15