Jik Moerdregt MoordtZangers brengen zeemansliederen tot leven Klaverjassen bij IJsselvogels Olivier en Tobias Lipschart naar NK schaken Diversiteit bij Moordrecht Klassiek Troef vrouw Excursie in 't Weegje Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT I 13 FEBRUARI 2013 21 st Zorgpartners Midden-Holland Moordrecht - Shantykoor De MoordtZangers trad zaterdag 9 februari in de volle zaal van De Zespunt op voor familie, vrienden en sponsoren. Het koor bestaat pas driejaar, maar heeft al een behoorlijk reputatie opgebouwd. Met shantyiiederen en bekende meezingers komen ze jaarlijks op zo'n twintig evenementen en vermaken ze bewoners van verzorgingshuizen. Deze zater dag luisterde het thuisfront naar het almaar groter wordende repertoire. Door Lieuwe Jan Hettema In het zuiden van het land klinken carnavalsliederen over bloeme tjesgordijnen en bloemkolen uit de bomvolle cafés. Carnavalsvierders in boerenkiel of uitgedost als cow boy lopen de polonaise, terwijl het gerstenat rijkelijk vloeit. In het be sneeuwde Moordrecht is het andere koek. Ook hier verklede volwassenen en muziek, maar dan met serieuze teksten over het zware zeemansle ven, het trieste lot van een ketel binkie en mooie Friese meisjes. De grijze mannen hebben er zichtbaar plezier in. "Natuurlijk zingen we voor ons ple zier," zegt Harry de Mooy tijdens de pauze. Hij is een van de veertig MoordtZangers. "Maar het is voor ons minstens zo belangrijk om goed te zingen en ons repertoire uit te breiden." Dat de heren behoorlijk kunnen zingen wordt in de hele regio erkend. "Op het Vlootschouwfestival in Nieuwerkerk zijn we inmiddels vaste gast," aldus voorzitter en zan ger Dick Verstoep. "Er blijven aan vragen voor evenementen binnen komen. Op zich mooi, maar doordat we steeds vaker optreden hebben we minder tijd om te oefenen." Het koor bezoekt verschillende lo caties in heel Zuid-Holland. Een optreden in Rotterdam herinnert De Mooy zich nog goed: "We speelden in een echt ouderwets bruin café in Het Oude Noorden, dat blauw stond van de sigarettenrook. Een prachtige ervaring." De locatie van vanavond, een bijgebouw van de kerk, is onver gelijkbaar. Door de zware mannen stemmen, begeleid door gitaren, ac cordeons en een trom, komt de sfeer er echter al snel in. Het publiek staat op en de armen gaan in de lucht. Tussendoor wordt over de rijke Ne Shantykoor De MoordtZangers in De Zespunt, onder leiding van dirigent Henny de Groot. derlandse zeehistorie verteld. "We hebben sinds kort een derde gitarist en we zijn nog op zoek naar nieuwe zangers," vertelt Ver den. "De optredens bij evenemen ten en festivals zijn leuk, maar ook het zingen in verzorgingshuizen is bijzonder. Demente bejaarden die nergens op reageren, leven hele maal op. Ze horen de liederen uit hun jeugd en zingen vervolgens uit volle borst mee. Heel bijzon- stoep. Hij kan het iedereen aanra- eerst nog naar de grond staren en der." Moordrecht - Zowel beginnende als gevorderde klaverjassers kunnen de komende maanden strijden om de 'IJsselvogels 50-jarige klaverjasbo- kaal'. De korfbalvereniging organi seert vijf speelavonden waarbij de beste vier scores meetellen voor de einduitslag. Na de eerste speelavond gaat Karei Roos aan de leiding ge volgd door Rianne Olsthoorn en Pe- ije Goudriaan. Gespeeld wordt op de vrijdagen 15 februari, 15 maart, 19 april en 10 mei. Elke avond wor den drie ronden gespeeld waarbij de spelers door middel van loting aan elkaar gekoppeld worden. De eerste ronde begint om 20.30 uur. Zaal open vanaf 20.00 uur. De kosten bedragen 5 euro per avond. Ook niet-leden zijn welkom. De vereniging is te vinden aan de Sportlaan 9. Voor meer infor matie: www.ijsselvogels.nl. Moordrecht - Olivier en Tobias Lipschart van schaakvereniging De IJssel heb ben zich geplaatst voor het Nederlandse Kampioenschap schaken. Olivier scoorde in de jongste categorie (t/m zeven jaar) vijf punten in zeven partijen en eindigde op een gedeelde derde plaats. Met winst in de noodzakelijke be slissingswedstrijd verdiende hij de derde NK-plaats in deze groep. Ook Tobias scoorde in zijn groep (t/m 10 jaar) vijf punten uitzeven partijen. Met nog drie deelnemers eindigde hij op een gedeelde vierde plaats. In de beslissingswed strijden klopt Tobias zijn concurrenten en verzekerde zich van deelname aan het NK. Het publiek geniet van een van de optredens tijdens de Moordrecht Klassiek avond. Moordrecht - Een overvolle zaal, een vol programma en een diversiteit aan kunstvormen zorgden onlangs voor een geslaagde Moordrecht Klassiek avond waarin een hoofdrol weggelegd was voor amateur kunstenaars en musici. Optredens waren er van een instru mentaal septet, van een gitaar kwartet en van een koor. Maar ook voordrachten uit eigen werk en een expositie van elf foto's waarin het woord 'vergankelijkheid' werd uitgebeeld. Moordrecht Klassiek sloot haar sei zoen met dit derde concert af in net gebouw van Harmonie Kunst na den Arbeid. in vijftien jaar lijkt Moordrecht klassiek zich een naam verworven te hebben in de kringen van de amateur kunstenaars in een gebied tussen Utrecht, Rotterdam en Lei den. De formule is eenvoudig: 'ge nieten van en met elkaar van wat solo of in groepsverband met an deren wordt gedeeld'. Het publiek liet deze avond duidelijk blijken die formule te waarderen waardoor de avond eindigde in een after party waar onvermoeibare musici het podium omtoverden in een dans vloer. Pim te Lintelo Rapidkampioen Léon Jacobse was na drie speelron den de grootste kanshebber op het kampioenschap rapidschaak Zijn voorsprong op nummer twee Pim te Lintelo bedroeg acht punten. Met de maximaal 25 te behalen punten in de vijf partijen van de laatste ron de leken de kansen voor Te Lintelo klein. Dat werd anders toen Jacobse Moordrecht - Jo Hertog en Chris tine de Kwaadsteniet vormden het beste koppel tijdens de bridge- middag op 6 februari van dames bridgeclub Troef Vrouw. Ze scoorde 73.33°/o. Riet Dirkzwager en Ina van Adrichem werden tweede (61.67°7o) en Diny IJsselstijl en Fon Datema werden met 59.17% derde. Regio - Onder leiding van Ton van Rossum van IVN IJssel en Gouwe kunnen belangstellenden op zater dag 23 februari van 10.00 tot 12.00 uur een excursie maken in 't Weegje. De wandeling gaat van start vanaf het Praethuis. Er zijn geen kosten aan verbonden. Aanmelden kan tot maandag 18 februari via cursus@ ivn-ijsselengouwe.nl. de laatste speelronde niet mee kon spelen. Dat betekende slechts tien punten voor hem in de laatste ron de en daardoor had Te Lintelo aan negentien punten genoeg voor de titel. Na vier ronden met driemaal winst (Rien Duine, Sjaak in 't Veld, Wim Mulder) en eenmaal remise (Ad Multem) was de titel binnen. Met een tweede remise tegen Ge rard van der Wouden tot slot kwam zijn rondetotaal op 21 punten. Geen titel voor Jacobse dus, maar wel een uitnodiging voor de invitatiegroep van het Vink top 12 toernooi omdat Te Lintelo die vanwege zijn club kampioenschap al binnen had. De top vijf in de eindrangschikking: 1. Pim te Lintelo 108, 2. Léon Ja cobse 105, 3. Wim Mulder 98, 4. Gerard van der Wouden 96, 5. Hans Lodeweges 91. Moordrecht - In de week van 18 tot en met 24 februari vinden in Cen trum Moerdregt de volgende acti viteiten plaats: p Maandag 18 februari: 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.00 uur sjoelen; entree 1,25 euro. f* Dinsdag 19 februari: 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden; entree 1,25 euro. Woensdag 20 februari: 10.30 uur Bingo; entree 3 euro. I?'Donderdag 21 februari: 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00uurSpelmiddag: onder andere rummikub, scrabble en sjoelen; entree 1,25 euro. ^Vrijdag 22 februari: 14.30 uur diamiddag over Griekenland en Turkije; entree 3 euro. Zondag 24 februari: 14.30 uur Filmmiddag 'Dokter Pulver zaait papavers'; entree 3 euro. ledereen is welkom. Nadere infor matie is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of via 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21