Kom van die bank af met 'Zin van Bewegen' Jubilerende brasserie 't Graanhuys komt met nieuwe kaart en nieuwe website Open dag bij aannemer en architect 'Senioren hebben vooral belangstelling voor een huurwoning' 22 Knaap Bouwbedrijf zet zijn deuren open: Organisator seniorencafé: Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. bankzitter 750, BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Moordrecht-Vanaf het najaar is sportmedisch centrum 'Zin van Bewegen'in Moordrecht op zoek gegaan naar mensen, die het liefst niet willen bewegen. Die iedere dag op de bank zitten en tv kijken, die er niet aan moeten denken om flink te bewegen en daardoor door de jaren heen een bijzondere slechte conditie hebben ontwikkeld, vaak met het daarbij behorende overgewicht. Wanneer iemand een bankzitter in zijn/haar nabijheid had, dan mocht hij haar of hem opgeven voor de bankzitter van het jaar 2013. „In de hoop dat diegene uiteraard ging bewegen,", zegt Raymonde van der Bas van Zin van Bewegen. Het be drijf heeft zeer veel mensen onder de loep genomen door testen af te nemen, bloeddruk te controleren, gewicht, bmi en vetmetingen te doen en beweegprogramma's voor te schrijven wat bij hem of haar paste. Uiteindelijk werden er zo'n zeventig mensen opgegeven. Via een trekking werd de winnaar be paald: het in Moordrecht wonende echtpaar Sonja en Sander Kuijpers. Sander, de bankzitter, won een half jaar begeleid sporten en Sonja mag bij Voorbrood Meubelen in Zeven huizen een bankstel uitzoeken. Naast Sander zijn zo'n zestig men sen met een gericht programma aan het sporten gegaan bij 'Zin van Bewegen'. Op de foto van links naar rechts: Raymonde van der Bas, Sonja Kuijpers, Sander Kuijpers, Piet Voorbrood. Zevenhuizen - Brasserie 't Graan huys in Zevenhuizen bestaat sinds 2003, in april om precies te zijn. Vanaf die tijd zullen erin het kader van dit jubileum allerlei acties ge houden worden. Deze week al wordt een tweetal vernieuwingen doorgevoerd. Al vanaf het begin werkte 't Graanhuys met een menukrant. Dennis Stekelenburg, eigenaar van 't Graanhuys licht toe: "Na tien jaar vonden we het tijd voor een andere manier van presentatie van onze kaart. Ook onze website heeft een metamorfose ondergaan." De gerechten zijn ingedeeld in thema's: een Hollands thema (denk aan gerechten uit het Groene Hart of uit Limburg, zoals een proeverij van Limburgs varken), een thema 'Franse Brasserie' (denk aan Tarte Tatin met appel- en kaneelroom ijs en de escargots met knoflook en groene kruiden), en de echte 'Graanhuys klassiekers'(denk aan het roerbakje van ossenhaas en aan de saté 't Graanhuys met kroepoek, atjar en gedroogde ui tjes). Naast de menukaart zijn er wis selende gerechten 'van de markt'. Rotterdam-Nesselande - Direct uw verbouwkosten laten berekenen of ge woon altijd al eens bij een groot bouwbedrijf binnen willen kijken? Op 16 februari opent Knaap Bouwbedrijf haar deuren voor het publiek, ledereen is welkom om de geur van hout op te snuiven en de levensgrote proefop stellingen te bekijken. Het is ook mogelijk om woningen die in aanbouw zijn te bezichtigen. De architecten van Verbouwjeeigenhuis.nl zijn present om de eerste schetsen te maken en uitleg te geven over het vergunningen traject. Knaap Bouwbedrijf is een mid delgroot bouwbedrijf met zo'n 35 mensen in dienst. Knaap heeft 90 jaar ervaring met alle mogelijke bouw- en verbouwprojecten in de' regio rond Zevenhuizen-Moerka- pelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, Waddinxveen, Bleiswijk, Berkel en Rodenrijs, Zoetermeer, Zuidpias en Rotterdam - Nesselande. Het bouwbedrijf richt zich naast de nieuwe maatwoningen op zowel kleine als grotere verbouwingen. De architecten van Verbouwjeei- genhuis.nl zijn gespecialiseerd in particuliere verbouwprojecten. Op hun website (www.verbouwjeei- genhuis.nl) leggen de architecten uit hoe zij het verbouwproces vorm kunnen geven en welke kosten hieraan verbonden zijn. Tijdens de open dag kan Knaap Bouwbedrijf al direct een offerte voor uw verbou- Voor deze categorie werkt de keu ken met ingrediënten die de markt, het seizoen of de streek op dat moment te bieden heeft. Belang rijk voor de keuken zelf is de ei gen groenten- en kruidentuin, die het restaurant vanaf mei van de mooiste kruiden, fruit en groenten voorziet. "Wij werken alleen met die producten, die op dat moment de beste kwaliteit hebben. En we serveren de producten voor een eerlijke prijs" licht Stekelenburg de bedrijfsfilosofie toe. Dennis Stekelenburg volgde de Hogere Hotelschool in Den Haag en liep diverse stages in binnen- en buitenland, waarna hij in Den Haag restaurant 'De Tuyn' opende. Chef-kok Jeoffrey Vermeij deed zijn kokservaring op na zijn studie Hotelmanagement. Na zijn sta ges in binnen- en buitenland is hij sinds de opstart in 2003 bij 't Graanhuys betrokken. Bijzonder is de inpandige, op schaal nagebouwde molen in het restau rant. Verder won 't Graanhuys in 2008 de AD terrassentrofee. Het team van 't Graanhuys mocht de terrassentrofee in ontvangst ne men voor het beste terras van het Groene Hart wat betreft kwaliteit, service, ligging en gastvrijheid. Waddinxveen/Gouda - Zo'n 235 se nioren hebben de afgelopen week gebruik gemaakt van de mogelijk heid om op het kantoor van make laar van 't Hof in Gouda met tal van deskundigen te spreken over ver huizen en alles wat daar mee sa- menhangt.Tijdens dit zogenaamde seniorencafé was het mogelijk om met deskundigen van gedachten te wisselen met als thema 'zorgeloos overstappen naar koop of huur'. Er werd samengewerkt met de ad viseurs van.de Rabobank, de Ser- viceDesk, Westerhuis Notarissen en Zorgpartners Midden Holland. Ook de makelaars van Van 't Hof Ma kelaardij en de verhuurconsulen- ten van Van 't Hof Rijnland Vast goedmanagement gaven acte de presence. Organisator en makelaar Henk van Wijngaarden: "De meeste vragen gingen toch wel over huur woningen. De mensen willen weten hoe ze er aan komen en hoe ze de stap naar een zorgwoning kunnen maken. Uit de oriëntatie bleek dat er veel vraag is naar luxe huurwo ningen, die we echter niet hebben. Er was daarnaast ook vraag naar goedkopere huurwoningen." Daarnaast waren er ook veel vra gen hoe mensen hun koophuis het beste kunnen verkopen. "Wat ons wel duidelijk is geworden, is dat de meeste 65-plussers niet meer wil len kopen. Zo'n negentig procent wil huren" De kans dat er nog eens een seniorencafé wordt gehouden, is groot. "Maar uiteraard moeten we dat nog overleggen met de partners," aldus Van Wijngaarden. wing maken. De architecten van Verbouwjeeigenhuis.nl zijn aanwe zig om tijdens een schetsgesprek al geheel vrijblijvend de eerste lijnen van uw verbouwing op papier te zetten. De architecten adviseren om de oude bouwtekeningen van uw pand al mee te nemen naar de open dag. De open dag begint om 10.00 uur en eindigt om 13.00 uur. Het bezoekadres is: Groeneweg 36 - 38, Rotterdam-Nesselande, tele foon 010-2221010 of kijk op www. knaapmaatwoningen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 22