Titel voor Vincent Hoppezak Kraker duurt net te lang voor NieMo Kickbox Event in Swanla CKV wint derby van IJsselvogels Rolling '90 huldigt haar kampioenen Beter spel blijft zonder resultaat Nesselande Jongens A sneuvelt in halve finale HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 FEBRUARI 2013 37 Waterpolo Korfbal Rolschaatsen Volleybal Talenten VCN in finale NOJK c Waterpolo c Budo ClubkampiQen- schappen BC Geisha C Volleybal Nieuwerkerk aan den IJssel - Vin cent Hoppezak is zaterdag 9 febru ari Nederlands Kampioen Omnium op de baan geworden in Alkmaar. Na een spannende 500 meter werd hij eerste met 0,01 seconde voor sprong. Daarna won hij de scratch en de puntenkoers. Als laatste moest hij met de twaalf beste deel nemers een achtervolging rijden. Dat deed hij in zijn beste tijd van het seizoen en hij won met over macht. Door alle vier de wedstrij den op zijn naam te zetten werd Hoppezak Nederlands Kampioen Omnium op de baan. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De waterpoloërs van NieMo-Van Vliet hebben in het Polderbad bijna voor een stunt gezorgd. De nummer vier in de ranglijst, GZC DONK 5, kreeg onverwachts flinke weerstand van de Nieuwerkerkse/Moordrechtse formatie die op de voorlaatste plaats staat. De wedstrijd duurde voor de equipe van coach Meivin Blokland echter een minuut te lang om definitief te stunten en zag daarin de 7-6 voorsprong omgebogen tot een 7-8 nederlaag. Na' vier perioden stapten de wa terpoloërs teleurgesteld, maar ook tevreden over het getoonde spel, uit het water. Blokland: "We moe ten wel realistisch zijn: Donk is een goede ploeg en dan verwacht je niet zo'n verloop. Grote complimenten aan het hele team, iedereen deed mee in het collectief. Verdedigend zat het goed in elkaar, waarbij ie dereen goed en actief in zone lag en we daardoor de aanval van Donk konden afremmen. Jammer dat we dan net niet kunnen stunten, maar klasse dat we tegen zo'n topploeg zo goed speelden." Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - Ook de tweede Zuidplasderby van het zaalseizoen is een prooi geworden voor Nieuwerkerk. De ploeg van coach s Verbeek domineerde de hele wedstrijd en kwam geen moment in de proble- v men. c In een afgeladen sporthal de Kleine Vink waren de verwachtingen aan beide kanten hoog gespannen. In de strijd om handhaving in de Over gangsklasse was dit een belangrijke wedstrijd. Onder toeziend oog van burgemeester en wethouder en veel supporters uit Moordrecht was de start van Nieuwerkerk voortvarend; het stond al snel 6-2. Tien minuten voor rust was het 10-5. De laatste tien minuten voor rust waren min der voor Nieuwerkerk en de ploegen zochten de kleedkamer op met 11- In de tweede helft opnieuw een terke start en via 16-10 en 22-15 ^as de wedstrijd gespeeld. Uitein- elijk werd het 25-20. Aanvoerder Kores Punt was met tien treffers de grote man bij Nieuwerkerk. Door deze overwinning stijgt Nieu werkerk naar de vierde plek. De ploeg is nog niet zeker van behoud en zal de komende wedstrijden te gen kampioen Rust Roest en con current TOP aan de bak moeten. Moerkapelle - In Dorpshuis Op Moer werden vrijdag 8 februari de Neder lands kampioenen van Rolling '90 in het zonnetje gezet. Tijdens het NK van eind januari wist Rolling '90 drie gouden plakken te veroveren. Een trotse voorzitter Ciska Dijkema sprak in aanwezigheid van suppor ters en sponsoren de kampioenen toe. Opmerkelijk mag genoemd worden dat in de categorieën Kleine groep en Grote groep voor de elfde keer in het bestaan van de vereniging de nationale titel werd veroverd. Dijkema kon voorts mededelen dat Rolling '90 zich door deze goede prestaties direct heeft geplaatst voor het Europees kampioenschap show rijden van 1 tot en met 4 mei in het Italiaanse Modena. Capelle/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Het jongens A team van VCN speelde zaterdag 9 februari de hal ve finale van het Nationaal Open Jeugd Kampioenschap (NOJK). In Dordrecht streden tien teams om een plek in de finale. De VCN-boys vochten zich door elke wedstrijd met als klapper de spannende kruis finale tegen Castellum, die nipt ge wonnen werd. Daarmee staan de jongens in de finale van het NOJK. Ook de meisjes A van VCN bereikten de finales. De kampioenen van Rolling '90 mogen naar Italië. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De vrouwen van NieMo-Van Vliet hadden dit weekend een tegenstander van gelijk formaat op bezoek. Het Zoetermeerse WZC, dat ook in het rechterrijtje bivakkeert, was desondanks met 4-7 te sterk voor de waterpolosters. De ploeg van trainer/coach Kevin Neleman bengelt nog steeds onderaan. De wedstrijd in het Polderbad begon hoopvol toen Liza Neleman met een afstandschot de 1-0 maakte. Nadat de bezoekers een voorsprong namen (1-3), wist Simone Arbman in een overtalsituatie er 2-3 van te maken. In de derde periode was het lang stil aan de NieMo-zijde en pas bij een stand van 2-7 wist Liza Neleman te scoren (3-7). In de slotperiode wist Maritza Hoes nog eenmaal het Zoetermeerse doel te treffen. Eindstand 4-7. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gymzaal aan het Kroonkruid werden zaterdag 9 februari de clubkampi oenschappen van Budoclub Geisha gehouden. Het ging er gemoedelijk aan toe; veel jonge judoka's die voor het eerst op de mat probeerden het geleerde in de praktijk te brengen. Na afloop van elke groep volgde de prijsuitreiking en elke judoka ging met een prijs naar huis. Clubkampi oenen werden Sjoerd Terlouw, Stijn Elfrink, Sean Engels, Phil Roelofs, Daniël Bunt, Tycho Verweij, Yasmi- ne de Witt, Pjotr Lamers, Nick Ker- verzee, Gabriël Hofland en Mathies Elfrink. Budoka van 2012 Joran Groenewegen werd tijdens de clubkampioenschappen onderschei den als Budoka van 2012. Jaarlijks wordt een judoka of jiu jitsuka on derscheiden die in het afgelopen jaar een duidelijke groei heeft door gemaakt. Theater Swanla werd omgetoverd tot boksarena; 's avonds was de zaal tot de laatste plek bezet. Jevenhuizen - Het theater van Dorpshuis Swanla werd zaterdag 9 februari omgetoverd tot boksarena voor het Junior Kickbox Event van Sportschool Brothers uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor Brothers kwamen twintig vechters in de ring. Met vijftien ge wonnen partijen, vier keer verlies en een 'gelijk spel' kon de leiding van Brothers tevreden zijn. Voor zaterdag 6 april staat wederom een boksevenement in Swanla op het programma. Kaarten zijn ver krijgbaar via www.sportcentrum- brothers.com. Zevenhuizen - De Nationale Open Jeugd Kampioenschappen is het belang rijkste jeugdtoernooi dat door de Nederlandse Volleybalbond georganiseerd wordt. Deelname staat open voor alle verenigingen. Clubs nemen deel met gelegenheidsteams die zo sterk mogelijk worden samengesteld. Het team van Nesselande, bestaande uit Sven Heikoop, Bas van der Dus- sen, Sybren Scheffers, Kenneth Smit, Martijn van Buren, Joppe Metselaar en Tim van der Kraats slaagde er dit weekeinde niet in om door te dringen naar de finale. In sporthal de Dijk in Dordrecht werd onder toeziend oog van Jong Oranje trainer Ron Zwerver gestreden om de laatste vier plaat sen. Ondanks het regelmatig goede spel van de jongens van Nesselande wisten zij hun laatste wedstrijd niet te winnen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 37