Spijkerman 'traint' voor WK Snert koken Langere aanrijtijd brandweer door fout in systeem Aanhoudingen in onderzoek naar gestolen auto's HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 13 FEBRUARI 2013 "Lekkerder snert bestaat niet" lie LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JANVAYNE EN PEARL JOZEFZOON Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 12 april. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten De politie startte met het onderzoek nadat uit analyses bleek dat er in Rotterdam-Oost veel auto's werden gestolen. De aangehouden mannen zijn tussen 20 en 30 jaar oud en ko men uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel. Een van hen is inmiddels heengezonden. Na de aanhoudingen werden door zoekingen gedaan in woonhuizen en loodsen waar de gestolen auto's - vooral Volkswagens, Seats en Audi's - naartoe werden gebracht. Sommi ge auto's werden omgekat, andere werden volledig gedemonteerd. Bij een doorzoeking in een woonhuis werd de vader van een van de ver dachten aangehouden omdat hij de politie wilde tegenhouden. Zuidpias Het is onduidelijk of de aanhou dingen in verband kunnen worden gebracht met het grote aantal au toinbraken in de gemeente Zuidpias. Een Volkswagen Golf die eind ja nuari was gestolen aan de Dieze in Nieuwerkerk aan den IJssel, werd woensdag 6 februari aangetroffen in Krimpen aan de Lek. Vermoede lijk is de gestolen auto in de nacht van dinsdag 5 op woensdag 6 fe bruari nog gezien op de Julianalaan in Haastrecht. Een bewoner zag dat een man aan zijn auto rommelde en vervolgens aan de passagierskant in een donkere Volkswagen Golf stapte. De ingrediënten vooreen wereldsnert. Regio - De bovenregionale recherche heeft woensdag 6 februari in een on derzoek naar autodiefstallen vijf mannen aangehouden. De vijf zijn vrijdag voorgeleid en door de rechter-commissaris in bewaring gesteld. Het onder zoek wordt voortgezet; meer aanhoudingen worden niet uitgesloten. In 2012 werden volgens politiechef René Ravesteijn meer dan zestig auto's gestolen, tegen 37 auto's in 2011. Moordrecht - Gerard Spijkerman is verknocht aan zijn dorp Moordrecht en actief in het muzikale vereni gingsleven. Voorzitter Spijkerman van harmonie Kunst na de Arbeid le vert door snertverkoop een financië le bijdrage aan de kas. Meedoen aan het WK Snert koken levert publiciteit op én stijgende verkoopcijfers. Door Kristien Zuidland Voor meer informatie en bestel lingen per telefoon 0182-273887 06-13434190, per e-mail spijker- man131@zonnet.nl of ophalen op Tulpstraat 39. Zuid plas - Een fout in het systeem dat brandweerwagens de weg op stuurt, heeft er vorige week dinsdag voor gezorgd dat na een gasalarm bij de Nieu- werkerkse Elimschool op een wagen vanuit Zevenhuizen moest worden gewacht. De kinderziekte is inmiddels uit het systeem gehaald, verzekert brandweerwoordvoerder Eric Seugling. "We zijn blij dat de fout nu boven water is gekomen, en niet bij een écht incident", stelt Seugling. Het alarm bij de Elimschool bleek vals, waardoor er niemand in gevaar is geweest. Sinds half januari het nieuwe sy steem voor de 47 kazernes in de regio Hollands Midden is ingevoerd, was het vorige week de eerste keer dat zich een onvolkomenheid open baarde. "In de hele regio rukken we zo'n vijftien tot twintig keer per dag uit", aldus Seugling. "Tot voor kort ging er standaard een wagen uit het dorp zelf op de melding af. Maar in sommige gevallen kan het sneller vanuit een andere kazerne. Met het nieuwe systeem - de zogenoemde kazernevolgtabel - wordt bij een melding bepaald vanuit welke ka zerne de brandweerauto het snelst ter plaatse kan zijn. In het geval van de Elimschool ging er iets mis: na tuurlijk had daar gewoon een auto vanuit Nieuwerkerk in plaats van Zevenhuizen naartoe gemoeten." De brandweer moet wettelijk gezien binnen acht minuten na een mel ding aanwezig zijn; de Elimschool moest langer wachten. Loos alarm Hoewel een brandweerauto volgens Seugling 'nooit voor niks' rijdt, rukt de brandweer Hollands Midden zo'n tien keer per dag uit voor een loos alarm. Bijna altijd gaat het dan om automatische meldingen, waarbij er in 90 tot 95 procent procent van de gevallen niets aan de hand blijkt te zijn. "Dit probleem wordt door de brand weer nu landelijk aangepakt", aldus Seugling. "In onze eigen regio zijn we bovendien in gesprek met de ge bruikers van panden, waar relatief vaak loos alarm is. Het 'voor niets uitrukken' verandert niets aan de enorme passie van onze vrijwilligers voor het vak. Ik kan me wel voorstellen dat het uiteindelijk wat doet met de motivatie. Daarom doen we er alles aan om het aantal loze meldingen te verminderen." "Kijk, nou wordt 'ie toch wel mooi". Spijkerman roert stevig in een enor me pan. "Vorig jaar was mijn soep te flets, er moet meer kleur in. Nu ge bruik ik meer erwten en minder aard appel". Oud-slager Gerard Spijkerman bereidt zich voor op het wereldkam pioenschap snert koken, vrijdag in Groningen. In het kleine keukentje van zijn woning staan de ingrediën ten uitgestald: erwten, peen, ui, knol selderij. Erbij een hakblok, een groot mes en een keukenmachine. Vandaag is de generale repetitie. "Als mijn vrouw de snert dadelijk goedkeurt, ben ik klaar voor de wedstrijd." "Snert is van oudsher een restjes soep. Beetje vlees van de vorige dag, een restje aardappel en wat erwten, dat is de basis," legt Spijkerman uit en toont een geplastificeerd recept. Van geheimzinnigheid is geen sprake. "Vooraf moetje de receptuur aanle veren en trouwens, terwijl je bezig bent tijdens de wedstrijd, kan ieder een zien wat je doet." Het optimale resultaat wordt niet bepaald door de ingrediënten maar zit in de verhou dingen. Aanleveren van een recept én 20 euro is voldoende voor deelname. Vorig jaar werd Spijkerman zevende van ruim dertig deelnemers. Geduch te tegenstand uit de regio is er niet. "Vorig jaar werd ik even benauwd omdat er ook iemand meedeed uit Nieuwerkerk maar die eindigde er gens onderin." Thermoskannetje hete snert Belangrijkste reden voor Spijkerman om mee te doen, is om bekendheid De Zevenhuizense brandweer rukte 5 februari uit naar de Nieuwerkerkse Elimschool. te verwerven. "Ik heb geld nodig voor mijn vereniging, harmonieorkest Kunst na de Arbeid. Er is veel geld nodig om de vereniging in stand te houden. Eén van mijn manieren om de kas te spekken is het verkopen van snert hier in de omgeving. Als ik hoog eindig in het WK, stimuleert dat de verkoop. Dan smaakt mijn snert be wezen lekkerder," grijnst Spijkerman. Intussen komt een koper binnen, die vijftien liter ingevroren snert inkoopt voor leden van visclub Moordrecht, "vinden de jongens lekker tijdens het vissen, een thermoskannetje hete snert." Zenuwachtig is de gepensioneerde Moordrechtenaar niet, de verhou dingen van de receptuur kloppen dit jaar nog beter dan vorig jaar. Hij gaat voor minimaal één plaatsje hoger in het klassement. Mevrouw Spijkerman vindt haar man sowieso een winnaar: "Lekkerder dan dit kan niet!"

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3