Zuidpias Start ontwikkelcompetitie herontwikkeling 't Land Kanaan Sociaal Raadslieden in Zuidpias gemeente Tijdelijke sluiting begraafplaats Zevenhuizen Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht WEEK r HART VAN HOLLAND DÊKRANT VOOR DEZÜIDPLAS\ U FEBRUARI 2013 5 1 Ontwikkelcompetitie herontwikkeling 't Land Kanaan Heeft u een vraag of probleem op sociaal- juridisch gebied? Bijvoorbeeld over werk, uitkeringen, belastingen, onderwijskosten of juridische zaken? Dan kunt u terecht bij het instituut Sociaal Raadslieden Rotterdam ISRR). Sociaal raadslieden adviseren u volstrekt onafhankelijk. De hulp is gratis en de vertrouwelijkheid gewaarborgd. Wat voor soort vragen kan ik aan Sociaal Raadslieden stellen? Sociaal raadslieden kunnen onder andere helpen bij de volgende vragen: Mijn werkgever wil mij ontslaan: Wat zijn mijn rechten? Voor welke uitkering of voorziening kom ik in aanmerking? Ik ben werkloos en krijg geen uitkering: Wat moet ik doen? Ik moet huurtoeslag terugbetalen. Klopt dat en wat kan ik eraan doen? Waaraan moet ik denken wanneer ik ga scheiden? Mijn wasmachine is kapot en de leveran cier geeft geen garantie. Wat zijn mijn rechten? Moet ik de aanslag gemeentelijke betas tingen betalen? Wanneer kom ik in aanmerking voor een voorlopige belastingteruggave? Hoe kom ik aan andere huisvesting? Kan ik in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de studiekosten van mijn kinderen? Wat doet de sociaal raadsman of -vrouw met mijn vraag? Afhankelijk van de vraag die u stelt, kunnen de sociaal raadslieden u: informatie geven; adviseren; helpen bij het invullen van formulieren; helpen met het schrijven van een brief; een bezwaarschrift of een klacht indienen; voor verdergaande hulp naar de juiste instantie verwijzen; bemiddelen. Kan ik altijd hulp krijgen van sociaal raadslieden Verreweg de meeste vragen kunnen met hulp van de sociaal raadslieden opgelost worden. Soms heeft u echter meer aan gespecialiseerde hulp van bijvoorbeeld een advocaat, beroepsorganisaties of de Kamer van Koophandel. De sociaal raadslieden helpen u om met uw vraag op de juiste plek terecht te komen. Bereikbaarheid Spreekuren in Zuidptas De sociaal raadsman voor de gemeente Zuidpias is de heer F. Geraci. Hij houdt wekelijks op maandag spreekuur in Nieuwerkerk aan den I Jssel en éénmaal per twee weken spreekuur in Moordrecht. Als u een bezoek wilt brengen aan zijn spreek uur, maak dan vooraf een afspraak. Dit kan dagelijks van 9.00 uur tot 10.00 uur via telefoonnummer (0180) 330 300. Avondspreekuur in Rotterdam Eens per week, op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur, houden de Sociaal Raadslieden een avondspreekuur aan de Oppert 21-a in Rotterdam (in Rotterdam Centrum tussen de Meent en het Grotekerkplein). Dit spreekuur is uitslui tend bedoeld voor mensen die overdag (met name door werk) niet kunnen komen. Ook voor een bezoek aan dit spreekuur, maakt u eerst telefonisch een afspraak via telefoon nummer (010) 281 1660. Papieren meebrengen Heeft u formulieren of brieven die met uw vraag te maken hebben? Neem deze dan mee naar uw afspraak. Sociaal raadslie den houden in de regel uw papieren niet in bewaring. Wel kunnen zij kopieën maken als dat voor de verdere behandeling van uw vragen nodig is. Telefonische spreekuur Elke maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag houden de Sociaal Raadslieden van 16.00 tot 16.00 uur telefonisch spreekuur. Voor dit telefonische spreekuur belt u naar (010) 606 5722 of (010)606 7322. Meer weten? Meer informatie over SRR en over het sociaal raadsliedenwerk vindt u op www.soc-raadslieden-rdam.nl of op de website van de Landelijke Organisatie voor Raadslieden (LOSR): www. sociaalraadslieden.nl. Vanwege werkzaamheden is de algemene begraafplaats in Zevenhuizen op 19 febru ari 2013 van 8.00 tot 10.00 uur gesloten. Voor nadere informatie kunt u tijdens kan tooruren telefonisch terecht bij de begraaf plaatsadministratie via het telefoonnum mer: (0180) 330 300. U kunt uw vraag ook mailen naar begraafplaats0zuidplas.nl. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet vol doen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Sportlaan 128 1-kamer etagewoning (galerijflat zonder lift, 2e verdieping) Beschikbaar per: 1 februari 2013 Bruto huur: 276,99 per maand Voorwaarden: Tot 23 jaar Max. bruto verzameljaarinkomen 21.025,- Drost IJsermansingel 16a 2-kamer duplexwoning (1 e verdieping) Beschikbaar per: 6 februari 2013 Bruto huur: 356,12 Voorwaarden: Vanaf 27 jaar Max. 2 personen Max. bruto verzameljaarinkomen 1 persoon 21.025,- Max. bruto verzameljaarinkomen 2 personen 28.550,- Crocusstraat 7 5-kamer eengezinswoning (tussen) Beschikbaar per: direct Bruto huur: 667,75 per maand Voorwaarden: Minimaal 6 personen Max. bruto verzameljaarinkomen 36.299,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Burgemeester Brandtstraat 76 3-kamer etage seniorenwoning (galerijflat met lift, 2e verdieping) Beschikbaar per: 1 maart Bruto huur: 602,99 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximaal 3 personen Max. bruto verzameljaarinkomen €36.299,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeente huis (per woning één formulier) telefoon nummer (0180) 330 300, of download het van de gemeentelijke website. Uw inschrij ving moet 18 februari 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeente huis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Op donderdag 16 februari 2013 gaat de ontwikkelcompetitie voor het boerderijcomplex 't Land Kanaan in Zevenhuizen van start. De winnaar van de competitie kan het monumentale boerderijcomplex 't Land Kanaan kopen en een geschikte nieuwe bestemming realiseren. Programma De gemeente wil garanties voor het voldoende waarborgen van de monumentale waarde van het boerderijcomplex bij de herbestemming. Er mogen maximaal zes bouwvolumes (maximaal acht woningen] worden gerealiseerd op het achter liggend terrein die conform de daartoe gestelde eisen bij het bestaande boerderijcomplex passen. De gemeenteraad heeft op 26 april 2012 de stedenbouwkundige randvoorwaarden en de gewenste beeldkwaliteit vastgesteld. Aanmelden Aanmelding kan tot uiterlijk woensdag 13 maart 2013. De gemeente beoordeelt de aanmeldingen op basis van de selec tieleidraad. In principe worden vijf partijen geselecteerd. Vanaf donderdag 18 april 2013 start de gunningfase. Woensdag 10 juli 2013 kan naar verwachting de winnaar bekend gemaakt worden. Kijkdag Op donderdag 21 februari 2013 wordt een kijkdag georgani seerd voor geïnteresseerde partijen. Ervinden dan rondlei dingen plaats. Aanmelden voor deze kijkdag kan via l.loffler® zuidplas.nl onder vermelding van naam en telefoonnummer. U ontvangt dan een bevestiging voor de rondleiding. Selectiefase: Donderdag 16 februari 2013 - woensdag 13 maart 2013 Gunningfase: Donderdag 18 april 2013 - woensdag 10 juli 2013 Locatie: 't Land Kanaan. Eendrachtsdijk 6, Zevenhuizen Kijkdag: donderdag 21 februari 2013 Selectieleidraad: www.zuidplas.nl Stedenbouwkundige randvoorwaarden en beeldkwaliteit: www.zuidplas.nl Meer informatie: mevrouw L. Löffler, Lloffler0zuidplas.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5