Verkoop Rotterdampas gestart Raad wacht belangrijke keuzes over onderhoudsplannen BRAinS activiteiten populair Straatvoetbal in voorjaarsvakantie Alzheimer Café Zuidpias www.odonhoogendoorn.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 FEBRUARI 2013 7 Beeldende kunst Odon Hoogendoorn Literair www.scnz.nl - info@scnz.nl Collecteweek Dierenambulance Reumafonds zoekt collectanten Zuidpias - Vanaf 2014 komt de gemeenteraad voor moeilijke keuzes te staan over het onderhoud van onder meer gemeentelijke gebouwen en sportvoor- zieningen. Tijdens een informatiebijeenkomst van de gemeente op 5 februari werd bekend gemaakt dat het college druk bezig is met het berekenen van scenario's voor beheerplannen. De Nieuw'erkerkse Surili van Dijk nam maandag symbolisch Zuidpias - Schuitje varen, stepje huren, biebpas kopen, baantjes trekken of attractiepark bezoeken. Met de Rotterdampas kunnen de inwoners van Zuidpias vanaf 1 maart allerlei voordelen op attracties en voorzieningen be halen. Maandag startte de verkoop met de symbolische overhandiging van de Rotterdam pas 2013. Gemeente Zuidpias subsidieert de Rotterdampas voor minima jaar lijks met 30.000 euro. Daardoor is de pas, die tegen normaal ta rief zestig euro kost, voor slechts vijf euro verkrijgbaar voor minima met een inkomen lager dan 120 procent van de bijstandsnorm. De subsidie stond afgelopen najaar op de nominatie om te worden weg- bezuinigd. Een motie van de coa litiepartijen om de pas te ontzien, werd toen door een meerderheid gesteund. de eerste Rotterdampas in ontvangst van wethouder Arjen Hazelebach. De gemeente verwacht dit jaar zo'n vijfhonderd passen tegen ge reduceerd tarief te zullen verstrek ken. Volgens beleidsmedewerker Aad Kommené gaat eenzelfde aan tal passen voor het volledige tarief over de toonbank. "Met de pas kun je zelfs naar musea in Den Haag en Delft, en je hebt 'm er heel snel uit", weet hij. Surili van Dijk koopt de pas voor de tweede keer en gaat 'm vooral gebruiken om naar de film en musea te gaan. Door Erwin van 't Hof De scenario's zullen variëren van zeer duur, tot de 'goedkoopste' op lossing. Het is aan de raad om te beslissen hoe hoog de financiële middelen voor elk beheerplan zullen zijn. Duidelijk is dat de raadsleden niet overal voorde duurste oplossing kunnen kiezen, en daarom moeilijke afwegingen moeten maken. Met andere woorden: waar liggen de prioriteiten van de gemeenteraad? Andere beheerplannen die vanaf 2014 aan de orde komen zijn die van civiele kunstwerken, waterbe heer en openbare verlichting. Op dit moment wil het college nog niet teveel op de mogelijke scenario's ingaan. Wethouder Jan Verbeek gaf aan dat er eerst intern 'flink gere kend' moet worden. "Het heeft nu nog geen zin om uitspraken te doen over de mogelijke voorstellen vanuit de gemeente. Die zouden nog ner gens op gegrond zijn, en ik wil ook geen paniek zaaien", aldus Verbeek. Tennisvelden Peter Smits, voorzitter van Tennis club Zevenhuizen beklaagde zich over het feit dat het zeker nog an derhalf jaar gaat duren voordat er een nieuw beheerplan voor sport- voorzieningen wordt vastgesteld. "Tot die tijd leven sportvoorzie- ningen die afhankelijk zijn van ge meentelijke steun in grote onzeker heid", aldus Smits. "Ik kan niet voor andere verenigingen spreken, maar onze tennisvelden gaan zienderogen achteruit, terwijl daar weinig aan wordt gedaan." Wethouder Verbeek sprak geruststellende woorden: "Wij houden ons aan de normen die de landelijke sportorganisatie NOCNSF voorschrijft. De gemeente zal dan ook niet toestaan dat sportvelden compleet verloederen." Openbare ruimte Voor grote verbeteringen lijkt er in de nieuwe beheerplannen geen ruimte. De instelling van het be heerplan Groen en Wegen van vo rig jaar belooft weinig goeds. Door gebrek aan financiële ruimte van de gemeente besloot de gemeenteraad met zichtbare tegenzin om het on- derhoudsniveau van de openbare ruimte een stuk lager te stellen dan voorgaande jaren. Dit had voorna melijk als gevolg dat bomen en heg gen in de gemeente nu rigoureus worden gesnoeid. Deze methode is goedkoper, maar geeft soms een zeer kaal gezicht aan de openbare ruimte. Verwacht wordt dat de raadsleden zich over een jaar over de scenario's kunnen uitspreken. Zaterdag 16 februari - 19.30 uur Docentenconcert MOZ-Art Ontmoetingskerk, Dorpsstraat 106, Zevenhuizen Entree 5 euro, onder 18 jaar 3 euro Simon Carmiggelt door Klaas Vos Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 4 euro aan de zaai, 3 euro in de voorverkoop Hoveniersbedrijf Dinsdag 19 februari - 20.30 uur Lezing over Godfried Bomans en Tot en met vrijdag 15 maart Expositie schilderijen Angelique Breevoort Bibliotheek Zevenhuizen ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogehdoorn.nl Zuidpias - De inwoners van Zuidpias hebben in 2012 96.787 kilo kleding ingeleverd voor stichting KICI. Deze stichting geeft het textiel een tweede leven. Het geld dat KICI hiermee op haalt gaat naar goede doelen, waar onder het Nederlandse Rode Kruis. Regio - De jaarlijkse collecte van de Dierenambulance Gouda en omstre ken (Dago) vindt plaats van maan dag 25 februari tot en met zaterdag 2 maart. De opbrengst stelt de Dago in staat om dieren in nood nog effi ciënter te kunnen helpen. Donaties zijn welkom op rekening 5629187 of via de website. Voor spoedgeval len is de Dago 24 uur per dag te be reiken via 0182-529059. Voor meer informatie: www.dierenambulancegouda.nl. Zuidpias - Veel vrijwilligers gaan binnenkort langs de deuren om te collecteren voor de bestrijding van reuma en artrose. Onderzoek naar de oorzaak en behandeling van reuma is kostbaar. Het Reumafonds krijgt geen subsidie van de overheid en is afhankelijk van giften. De or ganisatie is op zoek naar collectan ten die een uurtje vrij willen maken in de week van 11 tot en met 16 maart. Voor meer informatie: 0180-315440. Zuidpias - Vanuit het sport- buurtwerk van Stichting Jeugd werk Zuidpias worden voor de voorjaarsvakantie twee straat voetbaltoernooien georgani seerd. In Moerkapelle vindt het straat voetbaltoernooi plaats op don derdag 21 februari van 11.00 tot 15.00 uur op het speelveld bij dorpshuis Op Moer. In Nieuwerkerk kan gevoetbald worden op woensdag 27 febru ari van 11.00 tot 15.00 uur op het voetbalveldje aan de Klein- polderlaan. Hier wordt gespeeld in teams van '4 tegen 4. Voor beide toernooien geldt dat er wordt gespeeld in de leef tijdscategorieën 14- en 14+. De kosten bedragen 0,50 euro. Aanmelden voor Nieuwerkerk kan via allard@jeugdwerkzuid- plas.nl en voor Moerkapelle via luug@jeugdwerkzuidplas.nl. Bij slecht weer worden de toer nooien afgelast. Bel bij twijfel naar 0180-315381 of kijk op www.jeugdwerkzuidplas.nl. Zuidpias - Bij Stichting Jeugdwerk Zuidpias zijn ruim 1850 aanmeldin gen binnengekomen voor de diverse activiteiten uit de nieuwe BRAinS brochure. Populair zijn het sportklim- men, de scouting, de dierenambulan ce, gebakjes van gips maken, zeilen, Taekwon-Do, de kookclub, tennis, paardrijden, proefjes Et chemie en nailart. In totaal staan 82 activitei ten op het programma, waarvan de eersten in maart van start gaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1 wordt op donderdag 28 februari van 19.30 tot 21.00 uur een Alzheimer Café gehouden met als thema 'het levensboek'. Inloop vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie en voor vervoer: 0180-310050.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 7