Valentijsdag: het Oogstfeest voor heimelijke gevoelens Docentenconcert MOZ-Art Filmfestival bij HetToverlint Activiteiten Zuidplasruiters Clubcompetitie gestart In zeven stappen wegwijs op het web De zenuwen de baas Zwarte band Jeffrey van der Vliet pta»1 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 FEBRUARI 2013 9 Jeu de boules Nieuwe expo in cultuurcafé TAAF Hockeykampioen Judo Verandering is de enige constante. Zoiets probeerde de Griekse filosoof Heraclitus vijfhonderd jaar voor Christus te zeggen. Helaas sprak hij geen Nederlands. Panta rhei maakte de Griek ervan. Hoe dan ook, het is een waarheid als een koe. Alles veran dert. De meest ingrijpende hervorming van deze tijd is de opmars van de digitale wereld. Daarmee is niks meer veilig voor verande ring. Ook de liefde niet. Sociale media hebben het liefdesproces ingrijpend veranderd. Voor schijtlijsters, een ras waartoe ook ik behoor, is het makkelijker om achter een beeldscherm vleierijen te spuien dan wanneer je vleselijk naast iemand zit. De kans op versprekingen is kleiner en in de comfort zone van huis- of slaapkamer ben je openhartiger. De authen ticiteit van digitale liefde is wel moeilijk te peilen. Wie zegt dat je gloeit van liefde na een lange, intieme conversatie op de Face- bookchat? Dat is gewoon de laptop die al de hele avond op je schoot staat. In bovenstaand geval weetje meestal nog te gen wie je spreekt aan het andere uiteinde van de internetverbinding. Via sociale media kun je tegenwoordig ook anoniem gevoelens uitspreken, desnoods tegen die bloedmooie onbekende die je in de trein hebt gezien. Daarmee wordt één van de mogelijkheden van Valentijnsdag - onuitgesproken gevoelens uiten door middel van een anonieme liefdes verklaring, al dan niet bengelend aan een roos - uitgesmeerd over alle dagen van het jaar. Dat schuchtere meisje in de sprinter dicht je via Facebook-koppelplatform Flartstocht In De Trein allerlei positieve eigenschappen toe (let wel: iedereen leest mee) en die blonde bink die je tegen het lijf liep in de sectie Fran se Fictie van de schoolbibliotheek probeer je voor een date te strikken via Gespot: UB UvA of UU of RUG of willekeurig welke universiteit of hogeschool. Wat is nog de functie van Valentijnsdag anno 2013? 14 februari is een soort Oogstfeest voor mensen die hun opgekropte liefde wil len uitspreken. 'Oude tijden herleven'. Wat de wielploeg en de dubbelspan zijn voor het boe renleven, zijn de roos en het handgeschreven anonieme briefje voor de heimelijke liefde van vandaag de dag. Waarom zou je die lofzang op jouw muze bewaren voor 14 februari als je het op elk moment kunt posten op verschil lende social media? Zullen we Valentijnsdag dan maar schrappen van de kalender? Nee, dat zou zonde zijn. Floe zeer alles ook veran dert, een roos zal altijd beter ruiken dan een smoezelig touchscreen. Regio - De Goudse film- en video club Het Toverlint houdt zondag 17 februari haar jaarlijkse clubfestival. De beste producties van 2012 wor den in ruim drie uur vertoond. Geïnteresseerde filmenthousiasten zijn van harte welkom vanaf 12.30 uur. Het festival wordt gehouden in het gebouw op de Lange Groenendaal 46. De toegang is vrij. Er zijn drie projectieblokken; de eer ste start om 13.00 uur. Na afloop maakt de jury bekend welke film en daarbij de filmmakers een nominatie krijgen. Deze films worden op regionale- en landelijke wedstrijden vertoond. Voor meer informatie: www.toverlint.nl Moordrecht - Paardensportvereniging De Zuidplasruiters organiseert door het jaar heen allerlei activiteiten op het eigen terrein aan de Oost Ringdijk. Het programma omvat onder meer een aantal wedstrijden en crosstrainin gen alsmede de jaarlijkse Zuidplasrally, een puzzelrit te paard. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de eerste speelavond van dit jaar is de clubcompetitie bij Jeu de Bou les Club Nieuwerkerk begonnen. Ondanks de kou waren er achttien deelnemers die het, in deze nieuwe serie over acht speelavonden, tegen elkaar opnamen. Gespeeld werd in zowel doublette als in triplette vorm. Eerste werd Renze van Streun die drie partijen won met een saldo van 22 punten. Op de voet gevolgd door Willem Zwang met drie winst en een saldo van 19 punten. Cees Hoogen- doorn werd derde met twee winst partijen en een saldo van 10 punten. Alle activiteiten staan open voor le den en niet-leden die met een eigen paard of pony verschillende discipli nes van de paardensport willen be oefenen. Het terrein in Moordrecht bestaat uit een binnenbak, een grote buitenbak en een crossparcours met natuurlijke hindernissen. Voor meer informatie: www.zuidplasruiters.nl. Docenten Hilde de Wolf (blokfluit) en Harald Boxtart (gitaar) bereiden zich voor. Zevenhuizen/Zuidpias - Stichting MOZ-Art, muziekonderwijs, houdt zaterdag 16 februari een docenten concert in de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106. Het is het eer ste docentenconcert van de nieuwe stichting voor muziekonderwijs. Do centen van de locaties Moordrecht, Nieuwerkerk en Zevenhuizen verle nen hun medewerking aan dit con cert in duo, trio of ensembleverband. Op het programma staan werken van Handel, Ravel en Britten en er is ook Klezmermuziek te horen. Het concert begint om 19.30 uur. Voor meer informatie: www.moz-art-zuidplas.nl. Moordrecht - In Bibliotheek De Groene Venen start dinsdag 19 februari de cursus 7Dingen: in 7 stappen wegwijs op het web. Twitter, Facebook, You- Tube, Picasa en Google. Social media zijn niet meer weg te denken uit onze samenleving. Leuk om zelf mee bezig te zijn maar ook belangrijk om er meer van te weten, bijvoorbeeld om (klein)kinderen te begeleiden op deze digitale snelweg. De cursus begint dinsdag 19 febru ari om 19.30 uur met een algemene bijeenkomst. Daarna gaat iedere deelnemer thuis aan de slag. Ver volgens is er op dinsdag 19 maart een tussenbijeenkomst waar onder andere privacy aan bod komt en op dinsdag 16 april vindt de slotavond plaats met een spreker. Naast on line begeleiding is er wekelijks een spreekuur. Voor meer informatie en aanmel den: bdgv7dingen@gmail.com en www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cul tuurcafé TAAF, in 't Blok aan het IJsermanpad 1, is donderdag 14 februari vanaf 19.00 uur geopend. De avond staat in het teken van live muziek in een semi-akoestische set ting en er is een nieuwe expositie te bezichtigen van foto's van Neel de Jong. De toegang bedraagt 3 euro. Meer informatie: www.taaf-c.nl. Liselotte van der Hart en haar paard Chicarron in actie op het crossparcours van de Zuidplasruiters. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 15-jarige Jeffrey van der Vliet moest zaterdag 9 februari zijn kunnen tonen tegenover de dang- radencommissie van de Judobond Zuid-Holland. Na een zenuwach tige start verliep het examen naar wens en wist hij alle door de com missie gevraagde technieken uit te voeren, met als resultaat dat hij geslaagd is voor zijn zwarte band examen. Kinderchampagne, appeltaart en voor iedereen een beker. Nieuwerkerk aan den IJssel Het kampioenschap lonkte voor het jon gens D2-team van IJssel; bij winst in de wedstrijd van zondag 10 februari kon de titel binnengehaald worden. Tegen Leiden werd gelijk gespeeld, de zenuwen speelden de jongens parten. Rotterdam werd vervolgens van het veld getikt en de jongens werden ongeslagen zaalkampioen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9