rxmü Gaat Zuidpias met de juiste partners op weg? Geen doorstart Het Kanaal Herzien duurzaamheidsbeleid in de wacht Collectanten voor Simavi gezocht Spreekuur PvdA Workshop Chinees schilderen Zorgen over Nieuwe Regio Cultuurcafé wordt Filmhuis AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK HART VAN HOLLAND ZUIDPtAS 20 FEBRUARI 2013 Fiat Punto 1.2 Young Fiat Doblo 1.4 Dynamic Fiat Punto Evo 1.4 Racing Fiat 500 1.2 Lounge 11 Zuidpias-Regionale samenwerking lijkt door ontwikkelingen in de landelijke politiek onvermijdelijk. Dat neemt zorgen niet weg. Tijdens de raadsvergade ring van dinsdag 12 februari spraken meerdere raadsleden hun bezorgdheid uit over het samenwerkingsverband de Nieuwe Regio. De WD hield zijn aan gekondigde motie uiteindelijk in de tas. Door Pepijn de Groot De Nieuwe Regio is het samenwer- kingsverband-in-wording van de gemeenten Bergambacht, Bode- graven-Reeuwijk, Boskoop, Gouda, Nederlek, Ouderkerk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en Zuidpias. Eind januari werd voor de raadsle den van betrokken gemeenten een conferentie gehouden. Ferry van Wijnen (WD) bespeurde er twee zorgwekkende zaken, waarover hij afgelopen dinsdag een motie aan kondigde: de houding van potentië le deelnemers aan de Nieuwe Regio en de werkwijze van de commissie Hendrikx, de externe commissie die de mogelijkheden van het samen werkingsverband verkent. "Bij de conferentie bespeurde ik bij enkele raadsleden van andere gemeenten een negatieve houding en dat baart me zorgen. Daarnaast heeft de com missie Hendrikx met bestuurders en het bedrijfsleven gesproken, maar niet met gemeenteraden. Ik hoop dat dit alsnog gebeurt en dat de uitkomst meegenomen wordt in de visie op regionale samenwerking." In de aangekondigde motie droeg de WD het college op om in de stuurgroep Nieuwe Regio vast te leggen dat deelnemende gemeen ten met een positieve grondhou ding gaan meedoen. "Bij gemeen ten die niet bereid zijn dit te doen, dient het college aan te dringen op vertrek uit het op te richten samen werkingsverband." Een positieve grondhouding ziet Van Wijnen als Zuidpias - Nadat op 5 febru ari uitgever Blad BV failliet werd verklaard, is nu definitief duide lijk dat huis-aan-huis-blad Het Kanaal in Zuidpias en Nesse- lande niet meer zal verschijnen. Een doorstart is onder de huidige economische omstandigheden niet haalbaar gebleken. Het Ka naal heeft 33 jaar bestaan. Zuidpias - In tijden van crisis zijn drastische maatregelen noodzakelijk. De bezuinigingen lijken nietsontziend. Ook het duurzaamheidsbeleid van Zuid- plas moet, volgens een raadsvoorstel dat dinsdag 12 februari werd bespro ken, in ambitie bijgesteld worden. Echter, wethouder Arjen Hazelebach sprak in het Latijn ('testimonium paupertatisj zijn onvrede uit over het stuk en nam het uit behandeling. Hazelebach zei voor de zomer met een nieuw voor stel te komen. Door Pepijn de Groot Voor die handeling van de wethou der was er al gediscussieerd in de raadszaal. De voorliggende nota stelde voor om bepaalde duur zaamheidsambities bij te stellen. Aanleiding daartoe is de in novem ber vastgestelde begroting, waarbij een deel van het budget voor duur zaamheid komt te vervallen. De doelstellingen die geschrapt zouden moeten worden: de energiebespa ring in eigen bedrijfsvoering, C02- reductie en opwekking van duurza me energie binnen de gemeente. De twee laatstgenoemde ambities zijn afhankelijk van onderzoeken waar geen geld meer voor is. Weinig fracties kunnen zich vinden in het voorstel. Rik van Wouden berg (D66) noemde het voorstel kort door de bocht. "In de bezuini gingen zie ik geen creativiteit. De begroting staat vast, er is minder geld. Maar kunnen taakstellin gen dan niet worden bijgesteld in plaats van geschrapt? Geen twin tig procent reductie maar twaalf, bijvoorbeeld?" Dat er niet aan be zuinigingen ontkomen kan worden, essentieel voor vruchtbare samen werking. Kont tegen de krib "Als we iets oprichten, moeten de neuzen dezelfde kant op staan", stelt ook Paul van Drenth (GBZ). Volgens Mogens Domela (PvdA) is dat bij aanvang geen vereiste. "Na tuurlijk wil iedereen helderheid over de houding jegens het doel, goede regionale samenwerking. Maar de weg naar dat doel is niet altijd een geplaveid pad." Blijven zoeken naar verbinding, is zijn devies. Volgens Van Drenth gaat het proces echter voortvarender als partijen die hun kont tegen de krib gooien, worden uitgesloten. Marnix de Romph (ChristenUnie/ SGP) ziet het nut van een gesprek van de externe commissie met ge meenteraden wel in. "We willen toch weten: gaan we met juiste partners op weg?" Als gevolg daarvan direct een schifting maken, lijkt De Romph geen goed idee. André Muller (SP) is sceptisch over de samenstelling van het samenwerkingsverband in spe. "Uit het nieuws heb ik begrepen dat gemeenten aan de andere kant van de IJssel elkaar niet liggen. Ik zou het betreuren als de trein ontspoort door hun interne gevechten." Motie in de tas Als portefeuillehouder reageerde burgemeester Kats op de discussie. "Ik ontraad u uw standpunt in zo'n motie te verwoorden. Het moment waarop duidelijk wordt wie wel of niet meegaat, komt als de visie wordt vastgesteld, rond de zomer. Wat betreft de gesprekken tussen de externe commissie en de raden: ik kan geen opdracht geven aan de commissie, maar zal de wens van de gemeenteraad neerleggen in de stuurgroep." Dat laatste en het feit dat er discussie is gevoerd over de samenwerking, was voor de WD voldoende om de motie 'in de tas te houden'. Zuidpias - De jaarlijkse collecte van ontwikkelingsorganisatie Simavi vindt plaats van zondag 17 tot en met zaterdag 23 maart. Duizenden vrijwilligers gaan dan langs de deu ren om geld in te zamelen voor hulp aan moeders in ontwikkelingslan den. Simavi zet zich in voor veilig drinkwater, goede hygiëne en vei- realiseert iedereen zich. Meerdere raadsleden, waaronder Mogens Do mela, spreken de hoop uit dat inno vatie er niet onder hoeft te lijden. "Laat Zuidpias geen grijze muis worden", aldus het devies van de PvdA'er. Naar aanleiding van het raads voorstel werden twee moties inge diend, van SP en CDA. SP'er André Muller denkt dat het college niet moet wachten op geld. "Toon lef en investeer. Dat betaalt zich uit. Voor onderzoeken hoeft geen geld uitgetrokken te worden; kijk ge woon naar hoe andere gemeen ten het aanpakken." Ook het CDA benadrukt de baten. Wybe Zijlsta: "Investeringen zijn goed voor mens, maatschappij, milieu en de munten. Uiteindelijk dienen investeringen in duurzaamheid tot beperking van structurele kosten." Verdere behandeling werd gestaakt toen wethouder Hazelebach het stuk van tafel veegde. Zijn mea culpa werd goed ontvangen door de raadsleden. De twee ingediende moties gaan mee in de constructie van een nieuw voorstel. Nieuwerkerk aan den IJssel - PvdA Zuidpias houdt donderdag 28 fe bruari een spreekuur in de Meander aan de Boslaan 1 in Nieuwerkerk. Aanvang 19.30 uur. Vooraf aanmel den kan via 0180-316684 of 06- 33736154. lige zwangerschappen in de armste gebieden van de wereld. Samen met de Moeders van Simavi werkt Sima vi aan betere gezondheid. Wie een paar uurtjes vrije tijd aan dit goede doel wil besteden kan zich aanmelden via 0180-316753 of 0180-311788. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cul tuurcafé TAAF doet donderdag 21 februari dienst als filmhuis. Op het programma staat een kleurrijke en humorvolle film van Wes Anderson. Bezoekers kunnen dan ook nog de expositie van werk van Neel de Jong bezichtigen die nog tot het einde van de maand in TAAF te zien is. Moordrecht/Zevenhuizen - In een aantal vestigingen van bibliotheek de Groene Venen verzorgt Hans Me ijer een workshop Chinees schilde ren. Meijer zet in een korte inleiding uiteen wat de verschillen zijn tussen Chinese en westerse schilderkunst en geeft uitleg over het gebruik van de voor het Chinees schilderen be nodigde gereedschappen, het pen seel, papier, inkt en kleurstoffen. Vervolgens gaat men zelf aan de slag. De kosten bedragen 3,50 euro voor leden van de bieb; niet-leden betalen 5 euro. De workshop vindt op dinsdag 5 maart van 14.00 tot 16.00 uur plaats in de vestiging in Moordrecht en op 12 maart van 14.00 tot 16.00 uur in Zevenhuizen. Voor meer informatie en aanmelden: aan de balie van de bieb of via www. bibliotheekdegroenevenen.nl. o„e 53.707 km, september 2005 68.010 km, januari 2009 16 inch lm velgen, 47.000 km, november 2009 17.825 km, juni 2010 Chinese schilderkunst. Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 E info@autovanreeuwijk.nl 1 I www.autovanreeuwijk.nl LS

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11