Een vlecht voor het goede doel Dansexplosie in Nieuwerkerk aan den IJssel Schaakvereniging viert feest Zevenhuizenbus in Oudheidkamer Nieuwerkerk HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 20 FEBRUARI 2013 - 15 Evie en kapster Jolanda Opschoor voor het 'moment supreme'. De jeugdige Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ein delijk kan ik ze weer los dragen!" De 9-jarige Evie Scheefhals krijgt er een kleur van wanneer de kapster daad werkelijk de schaar zet in haar haar en een vlecht van 26 centimeter af knipt. Maar Evie meent ieder woord dat ze zegt. Ze heeft haar haar sinds de zomervakantie laten groeien voor het goede doel, maar nu was ze echt wel klaar met al die klitten en dat zware haar. Als een soort trofee ligt de vlecht op een van de planken bij Haar Stu- diJo van kapster Jolanda Opschoor. "Moetje kijken wat een bos. Ze heeft mooi dik haar", de kapster knijpt in de vlecht. "Dit is voor een kapster ook wel heel bijzonder, hoor. Dat ik echt zo'n lengte eraf knip komt eens in de drie of vier jaar voor." Het haar van Evie gaat naar de Stichting Haarwensen. Deze stich ting zorgt ervoor dat een pruik van het haar van Evie wordt gemaakt. Het is bedoeld voor kinderen met kanker. De moeder van Evie, Saskia, legt uit: "Een pruik is heel erg ar beidsintensief en kost dan ook heel veel geld. Mijn opa had vroeger een dameskapsalon en maakte ook zelf pruiken. Het wordt echt met de hand gemaakt." Een pruik kost, volgens Saskia, al snel 2000 tot 3000 euro. "Van de verzekering krijg je maar een paar En erna honderd euro vergoed, dus dat is voor veel mensen niet te betalen. Stichting Haarwensen geeft kinde ren met kanker de kans een mooie pruik van echt haar uit te zoeken zodat ze zich een klein beetje nor maal kunnen voelen. Dan word je tenminste niet de hele tijd aange staard." Evie heeft het idee om haar haar af te knippen voor het goede doel sa men bedacht met haar moeder. Ze zag het bij een kinderprogramma op televisie. "En er zijn twee moeders op school bij Evie die ook een pruik dragen en die er ook over verteld hebben. Dat doet natuurlijk ook heel veel", vult moeders aan. Evie is zo enthousiast dat ze van plan is om haar haar opnieuw te la ten groeien en het dan weer af te laten knippen voor het goede doel. Het haar dat wordt opgestuurd moet wel minstens 25 centimeter lang zijn. In de spiegel zit Evie ech ter verrukt naar haar nieuwe coupe te kijken. Voorlopig kan ze genieten van een klein staartje waar ze geen hoofdpijn van krijgt en van losse haren zonder knopen en klitten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een jaar lang hebben de dansers van de streetdance groep Explosion uitge keken naar hun eerste eigen, grote dansvoorstelling. Afgelopen week end was het eindelijk zo ver. Door Harriëtte Boone Het Ontmoetingscentrum stond vrijdag en zaterdag in het teken van dansen. De Explosion Streetdan- cers van de Stichting VEDJ (Voor En Door Jongeren) lieten in hun zelf gemaakte voorstelling zien waar ze zo hard aan gewerkt hebben. "Een jaar geleden kregen we het idee zelf een show te maken, ledereen was meteen enthousiast", vertelt Linda Cramer, die samen met Lisa van Lent de ruim 85 leerlingen dansles geeft. Het beloofde een grootse show te worden en die belofte werd zeker waar gemaakt. De dansers schitter den op het podium. Na een kort woordje van lerares Lin da werd de voorstelling op specta culaire wijze geopend door een dans met zaklampen en gekleurde licht jes. Tijdens de middagvoorstelling dansers hebben er zichtbaar plezier in. (foto: Leendert van der Waal) op zaterdag was het niet helemaal donker in de zaal, wat het effect van de lichtjes een beetje teniet deed. Het was niet alleen dansen wat de klok sloeg, ook acteertalenten werden getoond. Zo deed de jong ste groep een dans verkleed als be ruchte kungfu-vechters en speelde een stuk uit de musical Annie na. In een andere groep ontstond een dansstrijd tussen modepopjes en studiebollen. Na een korte pauze om op adem te komen gingen de dansen vrolijk ver der. De kleinste dansers lieten zien dat je ook kon dansen met stepjes, springtouwen en hoepels. Voor een moment werd het podium geter roriseerd door stoere gangsters die tijdens het dansen een graffiti te kening maakten. De mix van dansen werd afgesloten door alle groepen, die samen over het podium en door de zaal dansten. Het publiek, vooral vrienden en fa milie van de dansers, zat te genie ten. "Ik voel me trots als ik mijn kleindochter zo zie," glundert een van de bezoekers. De voorstelling was een geslaagde dansexplosie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter ere van haar veertigjarig be staan organiseert Schaakvereni ging Nieuwerkerk aan den IJs sel een drietal evenementen. Op zaterdag 16 maart houdt de ver eniging een dag voor haar eigen le den en op woensdag 20 maart vindt in de Plus Supermarkt in winkel centrum Dorrestein een schaakeve nement plaats voor kinderen. Het jubileumfeest wordt op zaterdag 23 maart in winkelcentrum Reigerhof afgesloten met een simultaan door Bianca Muhren, de huidige nummer drie van Nederland bij de vrouwen. Simultaanln de vier weken vooraf gaand aan de simultaan worden in winkelcentrum Reigerhof posters opgehangen met daarop een uitno diging voor de simultaan alsmede wekelijks een nieuwe schaakpuzzel. Deze puzzel verschijnt ook wekelijks in het Hart van Holland. Onder de goede inzendingen wordt door de schaakvereniging een prijs verloot. Voor meer informatie: www.svnieu- werkerk.nl/40-jaar-sv-nieuwerkerk/ informatie-nieuwerkerkse-schaak- week. Puzzel 1: Mat in twee, wit aan zet. Los elke week tot 22 maart een schaakpuzzel op en maak kans op een prijs. Geef de oplossing door via www.facebook.nl/svnieuwer- kerk en meld je direct aan voor de schaaksimultaan tegen Bianca Muhren op zaterdag 23 maart in winkelcentrum Reigerhof. Nieuwerkerk aan den IJssel - Erf goedhuis ZH wil dat musea dit jaar exposities maken over het openbaar vervoer. De komende Nieuwsbrief 62 van de Historische Vereniging Nieuwerkerk (HVN) plant de start daarvan in de Oudheidkamer op 6 april. Er komt zelfs aandacht voor gemeentelijke bushokjes. Rond 1950 kwam er bijvoorbeeld op Dorp aan de Kerklaan een wachthokje op een gemetselde voet. Het hokje was voor de autobusdiensten van Wim en Leen van Gog uit Capelle aan den IJssel. Hun lijn 16, Rotterdam-Gou- da, reed hier op Dorp langs en ook De bus naar Zevenhuizen reed sinds 1973 nog maar eenmaal per dag in beide richtingen en stopte hele maal begin jaren 80. Een bus hokje werd op deze plek overbodig. lijn 15, Rotterdam-Zevenhuizen, de 's-Gravenwegbus. In 1967 kwam een eind aan de particuliere on derneming, al benutte NS- dochter Citosa tot 1974 de naam nog. Toen kwamen er andere busbedrijven en andere routes. [1 caJ.r~V~\ Sanitiem Arbeco B.V. 11 li IV] Rinqvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel y)f èfa'imA iknjjptftk Tel. 10180] 31 4112 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15