meester t Nieuwerkerk steelt punt Directeur Ignace Festen neemt afscheid van De Wingerd «f Voorronde Nationale Voorleeswedstrijd Nog trailers Dance Parade beschikbaar Er werd gebridged.... Ideeën voor inrichten huis Informatieavond weidevogel bescherming Reanimeren of niet? HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ5SEL 20 FEBRUARI 2013 Voetbal Koffie-uurtje met Ouderenadviseur Mediteren bij Vedj Repetities Joodse zang 17 Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk speelde in Noordwijk tegen SJC in de wetenschap dat bij winst de tweede plaats dichtbij is. Festen wordt opgevolgd door- nu nog - adjunct-directeur Hanneke Henkens. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ignace Festen (63] neemt na veertig jaar onder wijs deze week afscheid als directeur van katholieke basisschool De Wingerd. Hij laat een plek achter waar het 'fijn is om te leren, te spelen en te vieren'. Het innerlijke vuur is nog niet uitgeblust. Met elan vertelt Festen over het heden en de nabije toekomst, met ruimte voor passies als boeken, reizen, tuinieren en sociaal bezig zijn. Nieuwerkerk aan den IJssel - De lokale voorronde van de Nationale Voorlees wedstrijd wordt donderdag 21 februari gehouden in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. De schijnwerpers staan dan gericht op de voorlees- kampioenen van de deelnemende basisscholen. Door Kristien Zuidland Festen studeerde aardrijkskunde en lichamelijke opvoeding aan de Pabo. "Gymnastiek is mijn vak, heerlijk om te doen én om les in te geven. Hoe wel ik al jarenlang geen lesgevende taak meer heb, geef ik stiekem nog wel eens een gymlesje, gewoon, omdat het zo leuk is". Op zijn zes entwintigste werd hij al directeur. "Een people-manager die talent kan ontdekken, zowel bij kinderen als bij collega's", omschrijft Festen zichzelf. "Ik heb weieens tegen een nieuwe collega gezegd, doe het niet, ga iets leuks doen buiten het onder wijs". Wijnstok Een 'wingerd' is een wijnstok "waar aan jonge loten tot bloei komen", Nieuwerkerk aan den IJssel - Het duurt nog even, maar stichting Vedj is nu al weer bezig met het organiseren van de Dance Parade, Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridge Club werd maandag 11 februari de tweede zitting gespeeld van de vierde competitieronde. Verras sende winnaars in de A-poule waren Guus Ham en Henny Hense met een score van 61,11%. Zij werden op de voet gevolgd door Marijke Blok en Gerda Vissers met 60,76%. Derde werden Greet GaI- legt Festen de naam van 'zijn' school uit. In de jaren dat hij er leiding gaf, is De Wingerd gegroeid van 400 naar 600 leerlingen. "Dat is niet al leen mijn verdienste hoor", haast hij zich te melden. "Om te bloeien zijn diverse rollen belangrijk: leerkrach ten, ondersteuners, schoolleiding, ouders. Samen zorgen we voor goed onderwijs." Bieb In de dagelijkse praktijk van het schoolleven wisselden hoogte- en dieptepunten elkaar af. Festen her innert zich verdrietige momenten als het verlies van een collega en kort na elkaar het overlijden van twee kleuters. "Dat zet je stil en tegelijkertijd in beweging. Het ge beurt, je moet er samen 'aan voorbij komen' en verdergaan. Samen, dat is op zaterdag 14 september. Er zijn nog enkele trailers beschikbaar. Dj's kunnen contact opnemen via wim. vedj@gmail.com of 06-22381201. lagher en Ada van der Linde met 55,21%. In de B-poule deden Adrie en Frans Bijl het wederom uitstekend. Met een score van 66,67% waren ze verreweg de beste. Elly Timmer man en Wijntje de Graaf werden keurig tweede met 59,38% en Mike Gallagher met Arie van der Linde eindigden op een verdien stelijke derde plaats met 57,81%. het sleutelwoord." Veertig jaar onderwijs: coaching, werkgroepen, overleggen met de gemeente en buurt, MR-vergaderin- gen, functioneringsgesprekken. Op donderdag 21 februari begint Festen aan een tweede leven. Hij heeft nog een hoop te doen: tuinieren, klus sen, een baantje. "Misschien iets bij de bieb", filosofeert hij. Nog één werkdag te gaan. "De kinderen vro lijk en gelukkig zien, dat is waar ik het voor doe." Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou derenadviseur Mattanja van Ou denaarden is woensdag 6 maart van 10.00 tot 11.00 uur aanwezig in de 'huiskamer' van flat de Mei doorn 1a. Ouderen kunnen elkaar hier ontmoeten en voor informa tie kunnen ze terecht bij de oude renadviseur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert een aantal meditatieavonden in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. Be langstellenden van vijftien jaar en ouder zijn welkom op vrijdag 8 maart, 12 april of 10 mei om 20.00 uur. De kosten bedragen 5 euro per avond. Zelf matje, kussen en plaid meenemen. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw de Bron aan de Ring vaartlaan 16 gaan vrijdag 1 maart bij Mannenkoor Nieuwerkerk een serie repetities 'zang uit de syna goge' van start. De repetities staan onder leiding van Gerard Lange en duren van 20.00 tot 21.30 uur. Nieuwe koor leden zijn welkom. Voor meer in formatie: 0180-314419. Nieuwerkerk begon goed en do mineerde de eerste tien minuten. Daarna zakte het elftal weg en nam SJC het initiatief. SJC had een verdedigingsfout van Nieuwerkerk nodig om op 1-0 te komen. Na de aftrap kreeg Godwin Falix kans op 1-1, maar hij miste. SJC hanteerde veel de lange bal. In de 39e mi nuut had dat succes. Een lange bal van links dwars over het veld naar de rechteraanvaller werd door Dennis van de Bos gemist, waarna de aanvaller scherp voorgaf en de centrumspits de bal achter Sander Hoffmann kon schieten: 2-0. Nieuwerkerk begon agressief aan de tweede helft. Binnen tien mi nuten bracht dat succes: Robert Lisa Hoitink van de Elimschool, Ma- non Oudshoorn van de Gideonschool, Eden Rubin van de Prins Willem Alexanderschool, Madelief van de Stadt van de Montessorischool en Shirley van Vuuren van de Wingerd lezen donderdag een fragment voor Nieuwerkerk aan den IJssel - NPV afdeling Zuidpias organiseert rondom het jaarthema 'Als het le venseinde nadert' een drietal bij eenkomsten. Op de eerste avond, op maandag 18 maart om 20.00 uur in De Lichtkring aan De Dreef 1, stelt dr. H.J. Agteresch, internist- Nieuwerkerk aan den IJssel - Trudy Hess geeft donderdag 22 februari om 19.00 uur een workshop huis in richten bij Binnen van der Linde aan In Nieuwerkerk is een groep en thousiaste mensen al meer dan tien jaar bezig met het beschermen van weidevogels. In samenwerking met een aantal boeren proberen zij nes ten van weidevogels te vinden en te markeren zodat de boeren daar bij hun werkzaamheden rekening mee kunnen houden. De werkzaamheden Pot rondde een voorzet van Ab- ner Teixiera doeltreffend af: 2-1. Na een grove verdedigingsfout bij Nieuwerkerk kwam SJC in de 78e minuut op een 3-1 voorsprong. In de extra tijd kwam het voor Nieu werkerk alsnog goed: eerst schoot Hoffmann snel uit naar Pot die zijn tegenstander het nakijken gaf en in de 91e minuut de 3-2 aante kende. Drie minuten later schoot Falix de 3-3 binnen. Hij rom melde zich letterlijk langs twee tegenstanders en schoot hard in de benedenhoek. De doelman van SJC had geen kans. Daarna floot scheidsrechter Jager af. Een ge stolen punt, dat vond iedereen of zoals trainer Peter den Otter zei: "een gewonnen punt". uit hun favoriete boek. Eén van deze voorleeskanjers mag vervolgens op woensdag 6 maart meedoen aan de kwartfinale in Schoonhoven. Het programma in de bibliotheek begint om 16.00 uur en duurt tot circa 17.00 uur. hematoloog, de vraag aan de orde 'Reanimeren of niet?'. Na de pauze is er volop ruimte voor discussie. De twee andere bijeenkomsten hebben 'Bij de notaris' en Afscheid nemen' als thema. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl/zuidplas. de Dorpsstraat 26. De kosten voor deelname bedragen 25 euro. Voor meer informatie en aanmelden: trudy@appart-interieuridee.nl. vinden plaats in april en mei, één ochtend in de week, vooral in het Hitlandgebied. Nieuwe vrijwilligers zijn welkom. De startersavond wordt gehouden in de bibliotheek aan het Raadhuisplein en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: 06-30727731. Nieuwerkerkaan den IJssel - Weidevogelwerkgroep Nieuwerkerk houdt dins dag 12 maart een startersavond. Weidevogels hebben het zwaar. Oorzaken zijn vooral het verdwijnen van geschikte broedgebieden en een voor de vo gels funeste verandering in de bedrijfsvoering op veel agrarische bedrijven.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17