Belangrijke overwinning eerste team Politie bezoekt Rehobothschool Breien voor Droomdekentjes voor goed doel Pallieterburght Bijeenkomst voor mantelzorgers Jaarvergadering Vrouwen van Nu Vijf generaties Moerkapelle oefent tegen derdeklasser Uitbreiding bedrijfskavels Nijverheidscentrum Remmers HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN 20 FEBRUARI 2013 21 Schaken Voetbal VII I.JI - T*"* Moerkapelle - Het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle heeft in en tegen Bergen op Zoom een nuttige en noodzakelijke over winning geboekt. Op volle sterkte was er vanaf het begin van de wedstrijd een overwicht tegen het Brabantse team. Niet alleen op de 64 velden, maar ook qua tijdsver- bruik nam Moerkapelle een voor sprong. Beslissende punten werden binnengehaald door Wouter en Maarten Vroegindeweij. In twee moeilijke eindspelen verschalkten zij hun tegenstanders en stond een 4,5-3,5 eindstand op het score bord. Het andere volle punt kwam van Arian de Bruijne. Gerard van Ommeren, André Nieuwlaat en Dick Bac speelden remise. Door de overwinning is het eerst team de rode lantaarn kwijt in klasse derde landelijk en heeft het lijfsbehoud in eigen hand. Ook het viertal van Moerkapelle boekte een overwinning tegen het Rotterdamse Charlois Europoort 7. Teamleider Henk Doornhein wees zijn team de goede weg met een overwinning. Remises volgden van Kevin Bakker, Jan Noorland en Jo- janneke Weijermars. Hiermee sloot het viertal haar externe competitie af met een 2,5-1,5 overwinning. In de interne competitie deed Arno Luinenburg goede zaken. In club gebouw Tropica won hij van Chris- tiaan Noorland. Hierdoor schuift hij op naar de vijfde plaats op de rang lijst en heeft hij nog steeds uitzicht om zich te kwalificeren voor de finalepoule. De partijen Sander Marijt - Jan Blok en Freek Hofman - Ad Voerman eindigden in remise. Moerkapelle - De leerlingen van groep 1c van de Rehobothschool verdiepten zich de afgelopen weken in de werk zaamheden van de politie. Zo was er een boevencel in de klas en op het schoolplein kon je zomaar een bekeuring krijgen. Hoogtepunt was het bezoek van twee echte agenten die natuurlijk ook even de sirene van de politieauto lieten loeien. Alle kinderen weten nu al wat ze later willen worden! Moerkapelle - Zorgorganisaties Agathos en Cedrah organiseren voor maandag 4 maart van 19.30 tot 21.00 uur een themabijeenkomst voor mantelzorgers waar mevrouw drs A. Hoek-van Kooten een lezing verzorgt over 'de oudere mens'. El kaar ontmoeten en ervaringen delen staan deze avond centraal. Belang stellenden zijn welkom in woon zorgcentrum Beth-San aan de Wilde Veenen 1. Inloop van 19.00 uur. Moerkapelle - Tijdens de afdelings avond van de Vrouwen van Nu op woensdag 20 februari wordt de jaar vergadering gehouden. Na de pauze staat een presentatie door Ton de Bruijn op het programma over zijn reis door de Verenigde Staten. De avond vindt plaats in Dorpshuis Op Moer en begint om 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur; de toegang voor niet-leden bedraagt 6 euro. Moerkapelle - In vervolg op de suc cesvolle actie 'Een kerstboom in de lente' wordt door breicafé Blij dat ik brei wederom een beroep gedaan op alle breisters uit de regio. Blij dat ik brei heeft het plan opgevat om voor de volgende winter een flink aantal zelfgebreide kindertruien op te sturen naar de Stichting Charis in Roemenië. Marien en Yvonne Kroon deelden daar onlangs voedsel uit aan een groep Roma's, die op de vuilnisbelt van Cluj-Napoca leeft. Zij werden er getroffen door de erbarmelijke om standigheden waaronder deze men sen met hun kinderen moeten zien te overleven. Truien kunnen tot eind oktober inge leverd worden. Patronen zijn verkrijg baar via blijdatikbrei@solcon.nl. Voor meer informatie: www.blijdatik brei.com en www.stcharis.com. Capelle aan den IJssel, waar ernstig zieke kinderen verpleegd worden. Nieuwe dekentjes zijn al weer in de maak. Wie nog leuke kinderstof jes heeft liggen of effen stof in de kleuren rood, roze, blauw of groen en deze wil afstaan voor het goede doel kan contact opnemen via 06- 27516209. Voor meer informatie: www.regenboogboom.nl. Moerkapelle - De jongste telg van de familie Remmers, de op 1 februari gebo ren Aron, ligt in de armen van z'n betovergrootmoeder mevrouw Griet Rem- mers-Groeneweg (92). Middenachter staat overgrootmoeder mevrouw Bep Remmers-Verschoor (68); links van haar opa Ronald Remmers (49) en rechts de trotse vader Remco Remmers (26). Moerkapelle - Moerkapelle oefende tegen derdeklasser OVS Oudewater. De eerste helft ging redelijk gelijk op. Moerkapelle creëerde enkele kansen, maar van een echt veld- overwicht was geen sprake. Dit beeld zette zich in de tweede helft voort. Het was OVS dat na een half uur een gaatje in de verdediging van Moerkapelle wist te vinden. Even later, na een harde tackle op Harmen Verweij, kreeg Moerkapelle een strafschop. Het was Menno Verschoor die de gelijkmaker op zijn conto mocht bijschrijven. Eindstand 1-1. Een schets van de toekomstige situatie ten zuidoosten van het huidige bedrijventerrein. Zevenhuizen - Bedrijventerrein Nijverheidscentrum in Zevenhuizen wordt halverwege dit jaar uitgebreid met zo'n twintig hectare aan bouwkavels. Het bestemmingsplan daarvoor moet nog worden goedgekeurd. De kavels zijn in principe bestemd voor bedrijven in een lichte milieucategorie (tot en met 2). Bedrijven in een hogere milieucategorie, bijvoorbeeld trans portbedrijven, kunnen onder voor waarden op het terrein worden toege laten. Kandidaat-kopers kunnen zich bij de gemeente Zuidpias inschrijven. Moerkapelle - Dertien droomde kentjes, gemaakt door een groepje vrouwen uit de gemeente, zijn vo rige week overhandigd aan een me dewerkster van de Pallieterburght in

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21