Moerdregt Toernooi om Zilveren Dame Ruime overwinning voor IJsselschakers Rockabilly in East End Koffie-uurtje met ouderen adviseur Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt iillTil r Opbrengst collecte Hersenstichting Dressuurwedstrijd bij Zuidplasruiters HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 20 FEBRUARI 2013 23 De herinneringen van Jannie Slobbe-Blom (1930) Door Elly van Gelderen De Moord rechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moord rechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers], verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Met mijn ouders woonde ik vroeger aan de Westringdijk in Moordrecht in een boerderijtje, later woonde Reyneveld daar. Mijn vader was een kleine aan nemer. Hij bouwde enkele hui zen aan de IJsselkade waar wij ook gingen wonen. In het onder huis was vaders werkplaats. Va der maakte ook doodskisten op maat; van moeder mochten we dan niet in de werkplaats. Zondags speelde ik vaak bij bak ker Leen Rook, als daar nichtjes op bezoek waren. De kinderen van aannemer Bos die vlak bij ons woonden, speelden altijd soldaatje met zelfgemaakte pi stolen. In de oorlog waren de moffen gestationeerd in de K.V.T. Ko ninklijke Tapijtfabriek. Op een terrein voor ons huis hadden ze een schietbaan waar ze vaak aan het oefenen waren. Wij durfden 's avonds bijna niet het pad af naar ons huis, want als zij iets hoorden kwamen ze kijken en schrokken wij. Ik weet nog dat net na de oorlog de 'Binnenland se Strijdkrachten' daar enkele NSB'ers hadden opgesloten, je kon ze zo zien zitten. We konden vanuit ons huis op de IJssel kij ken. Daar staan nu huizen. Watersnood In 1953 stormde het heel hard en het water in de IJssel kwam steeds hoger, zodat ons onder huis onder water liep. Vaders hout ging drijven. De was die moeder daar altijd deed stond in de tobbe te weken. Het water kwam zo hoog, dat de wastobbe overliep en de was overal heen dreef, zelfs naar bui ten want de deuren werden door de kracht van het water open gegooid. Het terrein van de KVT liep ook onder water. We waren bang, het water klotste heel erg. Toen het water was ge zakt kregen we bevel van burge meester Brandt dat we de hevel ;water dat door een pijp vanuit de IJssel naar de IJsselkade liep) dicht moesten gooien. Later zijn we verhuisd naar de Kerklaan, schuin tegenover de bank, het huis is kort geleden af gebroken voor de bouw het nieu we winkelcentrum. Na ons kwam de directeur van het weeshuis in het huis wonen. Ik trouwde met Jo Slobbe, wij betrokken het huis aan de Oostringdijk waar zijn moeder als weduwe woonde. Jo was melkcontroleur. Koeien en ook stamboekvee moesten ge registreerd worden aan de hand van het aantal huidvlekken; meestal hadden ze een naam. De melk werd in buisjes gedaan en gecontroleerd op kwaliteit, vetgehalte en ziektes zoals TBC en streptokokken. Vier mensen hielpen hem daarbij, waaronder melkboer Slingerland. Alles werd per fiets gedaan. Vaak kreeg Jo een maaltje biest mee naar huis, dat vonden wij wel lekker. Zelf heb ik 25 jaar lang een dag in de week bij dokter van Wes tendorp in Moordrecht gewerkt. Ik was een soort dienstbode, deed de huishoudelijke klus sen, nam de telefoon aan en nog veel meer. De doktersvrouw was vriendelijk, maar ze was erg zwak. Toen de dokter stopte werd hij opgevolgd door dokter Van der Wildt en zijn vrouw die ook dok ter is. Van Westendorp ging in een mooi appartement wonen in Maassluis met uitzicht op de Nieuwe Waterweg. Hij vroeg of ik daar een dag in de week wilde blijven werken. Dat heb ik ge daan. Om 7 uur kwam hij mij halen met de auto en 's avonds bracht hij me weer thuis. Altijd nam hij dan een jerrycan regen water mee voor de planten van zijn vrouw. Later ging dokters zus, Ada ook in Maassluis wo nen. Het doktersechtpaar Van Westendorp is overleden, net als mijn man. Nu woon ik zelf in het zorgcentrum in Moordrecht en moet erg wennen. Mijn zoon en dochter wonen met hun gezin in twee nieuwe huizen, die op de plaats staan van ons oude huis." Moordrecht - Traditiegetrouw vindt jaarlijks bij schaakvereniging De IJssel het toernooi om 'de Zilveren Dame' plaats. In gebouw De Zespunt aan de Molenlaan 1 worden zes ronden gespeeld, op maandag 4 en 26 maart, 22 april, 6 en 27 mei en 16 juni om 20.00 uur. Voor dit toernooi speelt men per ronde een minimatch bestaande uit drie partijen tegen dezelfde tegen stander met respectievelijk een be denktijd van zestig, twintig en vijf minuten per persoon. Na drie ron den gaan de acht hoogst geplaat sten door voor de Zilveren Dame trofee, terwijl de overigen doorgaan voor de Hoekveldtrofee. Naast de permanente wisselprijzen zijn er prijzen in natura voor de tien deelnemers met de beste resulta ten. Deelnemers zijn niet verplicht aan alle ronden deel te nemen en des gewenst kan bij verhindering op één der speelavonden in onderling over leg zo mogelijk een vervangende speeldatum worden vastgesteld. Voor jeugdspelers kunnen de speel tijden eventueel worden aangepast zodat de partijen rond 22.00 uur beëindigd kunnen worden. De deel namekosten voor niet-leden van De IJssel bedragen 10 euro. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-533582 of aad@bigberg. tweakdsl.nl. Moordrecht - De IJssel speelde haar vijfde-competitiewedstrijd in en tegen Zwijndrecht. Gerard van der Wouden zorgde voor de 0-1, welke stand door Ad Multem op 0-2 werd gebracht. Ook Léon Ja- cobse won zijn partij en maakte er 0-3 van. Justin Jacobse deed niet onder voor zijn broer en bracht de stand vervolgens op 0-4. De eerste remise kwam op naam van Frank Visser, 1/2-4.1/2. De winstpartij van Pim te Lintelo bracht de stand ver volgens op 1/2-5.1/2, waarna Hans Lodeweges door winst de stand op 1/2-6.1/2 bracht. Meer punten kwamen er niet bij voor De IJssel. Frank van de Pavoordt verloor zijn partij waardoor de competitiewed strijd eindigde in een 1.1/2-6.1/2 winst voor De IJssel. Clubcompetitie In de zestiende ronde voor de club competitie kwamen Wim Muideren Mick van den Berg remise overeen. Eveneens remise bij Aad van der Meer en Rien Duine, terwijl Arie Macdaniël verloor van Sjaak in 't Veld. Doorslaggevend was ook de materiaal winst van Leen Boonstra in zijn partij tegen Jan Vink. Arie Mac daniël jr won van Ton van Smirren en Jan van den Dorpel boekte een overwinning op Harm Hoogeveen. Frank Penders en Stefan Lipschart deelden het punt terwijl Casper de Pijper won van Teus Boere. Peter Koolmees won van Bastiaan Riet veld. De stand aan de kop van de ranglijst: 1. Léon Jacobse, 2. Frank Visser, 3. Pim te Lintelo. Moordrecht - Toen de band The Wildcats in 1989 uiteen viel, richt ten bandleden Kees van Bemmel en Peter Schenk samen met Rinus van Bemmel een nieuwe band op onder de naam Hot Rock. Het repertoire omvat Old School Rockabilly en Rock 'n Roll met een bluesy karak ter. De band staat zaterdag 23 fe bruari om 21.00 uur op het podium van Eetcafé East End aan het Oost einde 7a. Zaal open om 20.00 uur. De toegang bedraagt 5 euro. Voor meer informatie: www.eastendmoordrecht.nl. Moordrecht - De onlangs gehouden collecte voor de Hersenstichting heeft in Moordrecht 785,21 euro opgeleverd. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bij drage. Moordrecht - Ouderenadviseur Tessa Roos wordt dinsdag 5 maart vervangen door Nel Wakker van het Mantelzorgsteunpunt Zuidpias tijdens het koffie-uurtje voor se nioren, van 13.30 tot 14.30 uur in het Zespunt aan de Molenlaan 1. De ouderen kunnen hier gezellig bijpraten of met hun vragen terecht bij Nel Wakker. Moordrecht - Paardensportvereni ging De Zuidplasruiters houdt n het weekend 16 en 17 maart een dres suurwedstrijd op haar terrein aan de Oost Ringdijk 3a. Op beide dagen kunnen twee proe ven worden gereden door ruiters en amazones op paarden en pony's in de dressuurrubrieken B tot en met M2. De wedstrijd valt onder auspi ciën van de KNHS. Inschrijven kan tot zaterdag 9 maart. Voor meer informatie en aanmelden: www.zuidplasruiters. nl/knhswedstrijden. Moordrecht - In de week van 25 februari tot en met 1 maart vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 25 februari, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.00 uur sjoelen. Om 19.00 uur speelt een saxofoonorkest een ge varieerd programma; entree 1,25 euro. Dinsdag 26 februari, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden; entree 1,25 euro. Donderdag 28 februari, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: on der andere rummikub, scrabble en sjoelen; entree 1,25 euro. Vrijdag 1 maart, 10.00 uur Creatief kaarten maken met ver schillende technieken; entree 2,50 euro. Om 14.30 uur start een nieuwe activiteit: de kookgroep. Op het menu staat tomatensoep en deze eerste keer is de activiteit gratis. ledereen is welkom. Informatie over deelname en tarieven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844. Zorgpartners Midden-Holland

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23