Veel belangstelling voor CrossFit Jorinde Timmerman: 25 jaar in de mode Goudwisselkantoor zoekt de klant op HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 20 FEBRUARI 2013 25 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. ZEVENHUIZEN - "Ik vond het een erg effectieve training en het lijkt me een leuke sport om te doen," vertelt Ra nu. Zij was een van de deelnemers aan de eerste Crossfit-les ooit in Zevenhuizen. Afgelopen zaterdag kwa men een kleine vijftig geïnteresseerden naar FitFirst om kennis te maken met deze nieuwe vorm van fitness. Volgens Nancy van der Hoek, eigenaar van FitFirst, is CrossFit duidelijk anders. "Er zit e-en sociaal en competitief element in, dat je niet ziet bij de reguliere vormen van fitness. De zaak wordt gerund door Jan van Staveren. "We nemen tijd voor de klant en kunnen uitleg gen hoe er wordt getaxeerd. We zijn discreet en eerlijk: zo testen wij het goud en zilver waar de klant bij is, in een aparte taxa tieruimte. Vervolgens kan men bij ons kiezen voor contante betaling of overschrijving via de bank." Wat veel mensen niet weten is dat ook zilver veel waard is op dit moment. Ook zijn er nu goede mogelijkheden om te be leggen in edelmetaal." Jan van Staveren heeft plezier in zijn werk. "Ik ga graag met men sen om.. Daarom vind ik dit zo leuk. Wat het werk ook bijzon der maakt is dat je af en toe hele bijzondere munten tegenkomt." Het Goudwisselkantoor is een fa miliebedrijf, dat door de heer de Ruiter senior in 1991 is begonnen als postzegel- en muntenwinkel in Klaaswaal. In Klaaswaal is ook het hoofdkantoor ondergebracht. Inmiddels werken er vijf zonen in de zaak en zijn er ongeveer hon derd personeelsleden. Er zijn 22 vestigingen in het hele land en het vijfde mobiele kantoor gaat vol gende week rijden. In 2010 vond de eerste uitbreiding vanuit Klaaswaal plaats naar Rotterdam. Daar werd het al snel heel druk. "We merkten dat we naar de mensen toe moes ten," zegt Erik de Ruiter, de derde zoon. "Vanaf 2007 is de goudprijs enorm gestegen, en zijn we elk jaar verdubbeld in omvang. De waarde van goud fluctueert en is afhanke lijk van een aantal facetten, waar onder de goudprijs en de legering van het goud. Daarom kan men de spullen het best laten taxeren." Divers Wat wordt ingebracht, is heel di vers. De Ruiter:"Wij krijgen op dit moment veel gouden sieraden en ook gouden munten. Bij die laatste- categorie is niet alleen de waarde van het goud belangrijk, maar ook de historische waarde. Een munt kan soms het tienvoudige waard zijn van de goudwaarde. Er zijn ook veel mensen die met oud zil ver komen, zoals zilveren guldens, zilveren rijksdaalders en zilveren bestek." Zowel particulieren als be drijven kunnen overigens terecht. Goudwisselkantoor Elke woensdag winkelcentrum de Reigerhof 2914KE Nieuwerkerk aan de IJssel www.goudwisselkantoor.nl Op de open dag konden geïnteres- seerden kennis maken met meer- j dere aspecten van CrossFit. Zo I was er een roeiwedstrijd, een les gewichtheffen en een groepsles, i Aan alle onderdelen werd enthou- I siast en fanatiek meegedaan. Na 1 r, afloop was er nog tijd om gezellig I te socializen onder het genot van j een hapje en een drankje. CrossFit i komt oorspronkelijk uit Amerika, I waar het is uitgegroeid tot een populaire trainingsvorm. Volgens van der Hoek is met CrossFit het begrip fitness opnieuw uitge vonden. "Bij andere vormen van fitness train je vrij specifiek, dus bijvoorbeeld of cardio of kracht. Bij CrossFit train je niet specifiek, maar als het ware voor alle spor ten tegelijkertijd. De training zorgt ervoor dat je bijvoorbeeld vijf ki lometer kunt hardlopen, maar ook dat je een bepaald gewicht kunt tillen met gewichtheffen. Verder zit er ook een sociaal en competi tief element in. CrossFit wordt ge geven in groepen en de opdracht is dagelijks anders. Je hebt altijd de mogelijkheid om de workout op je eigen niveau uit te voeren. Ook wordt er wel eens getraind in een groepje of met een trai ningsmaatje, waardoor je elkaar motiveert. Er worden tijdens de lessen ook regelmatig wedstrijd jes gehouden met andere koppels of groepjes. Omdat je dan samen 'diep' gaat, krijg je een band en maak je elkaar beter." NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Modestudio La Bionda, gevestigd in het au thentieke hart van het dorp, viert deze week haar 25-jarig jubileum. Eigena resse van La Bionda, dat in een ver verleden een brandweerkazerne was, is de op Curacao geboren Jorinde Timmerman. Timmerman vatte al op jonge leef tijd een passie voor mode op. Ze vertelt: "Tijdens mijn middelbare schoolop leiding werkte ik op de zaterdagen en tijdens de vakanties bij de firma Raming in Gouda. Dit bedrijfsfond in de regio goed bekend en was een soort Bijenkorf in het klein. Op verschillende afdelingen werden allerlei zaken verkocht: van make-up tot koffers en van stoffen tot dames-, heren- en kindermode. Tijdens de laatste jaren van haar middelbare schooltijd werkte zij op de zaterdagen bij Irene mode in de Dorpsstraat: toevallig in hetzelfde pand waar ze jaren later La Bionda zou gaan beginnen. In Nieuwerkerk was Irene mode destijds één van de eerste moderne winkels op het dorp. Spannend Na haar studie ging Jorinde bij een bank in Nieuwerkerk werken. Dit sloot goed aan op de gevolgde HEAO-studie. "Maar na een aantal erg leuke jaren met leuke collega's bij de bank begon de mode toch weer te trekken," zegt ze. Toen het pand waar ze jaren daarvoor op de zaterdag had gewerkt vrij bleek te komen, greep ze de kans met beide handen aan. Samen met de verhuur der werd een plan gemaakt om het pand te strippen en opnieuw weer op te bouwen. Na maanden van hard werken mocht het resultaat er zijn. De authentieke sfeer werd daarbij behouden. Timmerman vertelt: "Het begin was zeker niet gemakkelijk. Ik heb heel wat slapeloze nachten gehad". Maar na verloop van tijd begon de zaak te lopen en langzaam bouwde Tim merman aan een grote groep trouwe klanten, van wie velen nog steeds vaste klantzijn. Na 25jaarstaatTim merman nog met hetzelfde plezier in haar winkel en vindt ze het telkens weer spannend of de nieuwe col lectie aan zal slaan bij haar klanten. Bijzonder is nog dat haar partner, Mare Olsthoorn, ook in Nieuwerkerk een mannenmodezaak heeft. "Maar over onze zaken hebben we het bijna nooit," aldus Olsthoorn. Nieuwerkerk aan de IJssel - De prijs van goud is sterk gestegen de afge lopen tijd. Dat maakt het voor veel mensen aantrekkelijk hun sieraden en oude munten in te wisselen voor euro's. Al vijfentwintig jaar lang kan dat bij het Goudwisselkantoor. Inwoners van Nieuwerkerk aan de IJssel kunnen elke woensdag terecht bij het mobiele kantoor achter het gemeentehuis bij winkelcentrum de Reigerhof in Nieuwerkerk aan de IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 25