Nieuwe Lionsclub in Nesselande begint met wijn en concentreert zich dan op water Kinderkook- café in Kristal Slim e-mailen Expositie in Kristal Afzien tijdens Jitae aekwondo Fittest HART VAN HOLLAND NESSELANDE 20 FEBRUARI 2013 27 Taekwondo René Bruinsma (rechts) en Lonneke Vossen van Lionsclub Nesselande in oprichting op de boulevard bij de clubvlag. Nesselande - Goede Franse wijn in flessen en Hollandse nieuwe maatjes uit haringvaatjes. De ver koop van deze producten gaat het benodigde startkapitaal opleveren voor de Lionsclub Nesselande in oprichting. "De exacte data voor de verkoopfestiviteiten moeten we nog plannen, maar de eerste wijnbestel lingen hebben we al binnen. Het zijn beproefde acties die publiek trekken en ons vrij eenvoudig het benodigde startkapitaal opleveren. Dat het niet vernieuwend is om wijn te verkopen en haring dat is in deze fase minder belangrijk." Door Michiel Geerdinck Dat zegt initiatiefnemer René Bruinsma (48) van de nieuwe Li- onsclubafdeling in Nesselande. Bruinsma is zelfstandig ondernemer en gespecialiseerd in betaaldiensten voor mobiele telefonie waarvoor hij de halve wereld afreist. "Maar ik wil een deel van de tijd die ik over heb, besteden aan maatschappelijk relevante dingen. Ik ben zes jaar lid geweest van de afdeling in Nieu- werkerk aan den IJssel en ben nu de uitdaging aangegaan om een nieu we afdeling op te richten, eentje die een open karakter heeft en als het ware middenin de hedendaagse sa menleving staat", zegt Bruinsma bij het kennismakingsgesprek aan de strandboulevard in Nesselande. "Vervolgens ben ik op zoek gegaan naar een geschikte plek en Nesse lande bleek geografisch een witte vlek in lionsland, waarna ik heb ge vraagd of ik in deze relatief nieuwe wijk een nieuwe afdeling kon be ginnen. Je hebt dan steun nodig van minstens één andere afdeling en die heb ik gevonden. De Lionsclubafde- ling in Capelle aan den IJssel zag het initiatief wel zitten en geeft ons ruggensteun." Leeuwin De Lionsclub is een serviceclub die in de Verenigde Staten is ontstaan. De eerste Nederlandse afdeling startte in 1951 en vandaag de dag zijn er zo'n 12.000 actieve leden in Nederland. Voornamelijk mannen overigens. "Dat klopt," zegt Lonneke Vossen, die bij het gesprek is aan geschoven. "Het is van oudsher een herenclub, maar dat wordt steeds makkelijker losgelaten. Ikzelf zie in mijn deelname vooral raakvlakken met mijn werk als evenementen coördinator bij de deelgemeente Prins Alexander. Ik denk dat ik bij de Lionsclub verbindende schakels kan leggen naar bewoners en on dernemers die iets willen beginnen", zegt Vossen, die zich gewoon 'lion' (leeuw) noemt en niet 'lionesse' (leeuwin). "Door de vrouwelijke vorm te gebruiken komt er accent te liggen op het vrouw- of man-zijn. Dat onderscheid is er bij deze Lions club dus helemaal niet." Welpennestje Met twaalf leden is de Lionsclub Nesselande momenteel nog echt een welpennestje. Twintig leden is het minimuni om goed te kunnen functioneren als Lionsorganisatie. We hebben een lange lijst met ge- interesseerden, maar je weet nooit wie zich uiteindelijk daadwerkelijk aansluit en wie niet. Ik geef ons graag een jaar de tijd om een vol waardige afdeling te worden", zegt Bruinsma. Voorlopig is het clubhuis van de hockeyclub de basis van waaruit Lionsclub Nesselande ope reert. Daar zullen ook de eerste ac tiviteiten plaatsvinden. De lions in Nesselande houden van lokale initiatieven die het verschil maken voor jongeren, voor oude ren, voor kwetsbare groepen. Vos sen: "We beginnen in overleg met de gemeente met de plaatsing van enkele speeltoestellen in de wijk. Ook willen wij ons inzetten voor in dividuele mensen in Nesselande, die om wat voor reden dan ook tussen wal en schip dreigen te raken. Dan kijken wij of we in onze groep des kundigen hebben die een plan van aanpak kunnen maken voor een snel en goed resultaat. We gaan voor positieve lokale initiatieven, maar we willen onze kennis en kunde ook inzetten voor het leveren van een bijdrage aan internationale proble men: wij doen bijvoorbeeld mee met het mazelenprogramma van de Bill Gates Foundation." Waterwerken "En ik zie 'water' wel zitten als cen traal thema om aandacht aan te schenken. Nesselande ligt dichtbij het laagste punt van Nederland, de strijd tegen water gaat in ons 'dorp' samen met waterrecreatie aan en in de grote plas. Wij hebben ons watermanagement hier heel aardig voor elkaar, maar elders in de wereld is dat niet het geval. Schoon drink water en toenemende droogte zijn belangrijke problemen. Wij nodigen graag de bewoners van Nesselande uit om ons te helpen met suggesties en ideeën voor lokale initiatieven en waterwerken. Hoe meer voorstel len, hoe beter wat mij betreft, dan kunnen we een gedegen afweging maken." Aspirant-leden en belangstellenden vinden meer informatie via de inter netsite van de landelijke organisatie www.lions.nl. Mailen voor meer in formatie kan via: nesselande@lions.nl. Nesselande - Kinderen kunnen in de voorjaarsvakantie hun kookkunsten laten zien in het Kinderkookcafé in De Kristal. Op woensdag 27 febru ari kunnen minikoks van vier tot zes jaar met de potten en pannen aan de slag tussen 13.30 en 14.30 uur. De oudere kinderen, van zeven tot twaalf jaar, zijn welkom tus sen 15.00 en 16.30 uur. De kosten bedragen 2,50 euro. Toegangskaar ten zijn verkrijgbaar tot dinsdag 26 februari bij de bar of aan de balie van De Kristal, Cypruslaan 404. Per leeftijdsgroep zijn tien plaatsen be schikbaar. Voor meer informatie: 010-2862760 of www.facebook. com/buurtwerknesselande. Nesselande - Steeds meer mensen raken verstrikt in de grote hoeveel heid e-mail berichten die zij dage lijks ontvangen. Deelnemers aan de workshop 'Slim e-mailen' krijgen in twee uur tijd inzicht in het mana gen van hun binnenkomende mail. De workshop wordt georganiseerd door Buurtwerk.nl en vindt op maandag 25 februari van 19.30 tot 21.30 uur plaats in De Kristal aan de Cypruslaan 404. De kosten be dragen 4 euro. Voor meer informatie: 010-2862760 of www.de-kristal.nl. Nesselande - Werken van Elsa de Groot zijn tot eind maart te bezich tigen in de expositieruimte van De Kristal aan de Cypruslaan 404. De Groot werkt het liefst met acryl en gemengde technieken. Kenmerkend voor haar werk is het gebruik van heldere kleuren. Haar inspiratie bronnen zijn het landschap en de seizoenen. Naast abstract werk is ook het portret een geliefd onder werp. Waddinxveen/Nesselande - De leiding van Jitae Taekwondo probeert haar leerlingen zo goed mogelijk voor te bereiden op toernooien en examens en beeft daarbij gezondheid hoog in het vaandel staan. Met het oog hierop vond zondag 17 februari de jaarlijkse Fittest plaats. De Fittest is een door Jitae ont wikkelde inspanningstest om spe cifieke vaardigheden binnen het taekwondo te meten. Zo werden de vijftien deelnemende taekwondo- ka's, in leeftijd variërend van 6 tot 45 jaar en afkomstig uit Waddinx- veen, Gouda en Nesselande, getest °p uithoudingsvermogen, weer baarheid, coördinatie en kracht. Kevin Olieman, Tom Post en Art van Uderen presteerden het beste bij de planktest, een buikspiertest waarbij de deelnemer zo lang mogelijk als een plank op ellebogen en voeten moet blijven liggen. Marnix Nieuw- straten bleek over de hardste dolly- eo-chagi (ronde trap) te beschikken. Tweede werd zijn vader Anton. Se nior Thijs Litjens maakte met gemak 35 dubbel gesprongen dollyeo's op de trapkussens. Na afloop kregen de vermoeide deelnemers hun welverdiende cer tificaat uitgereikt. Voor meer informatie: www.jitae.nl. Allemaal fit)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 27