T T; Oproep: sporters gezocht Zwaargewonde bij ongeval Europalaan Jong literair talent gezocht Analyses minister en Zuidpias verschillen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 FEBRUARI 2013 3 Parelend zweet/Klinkende munt Politie zoekt inzittenden gestolen auto 'Mam A20-problematiek bereikt Den Haag Provincie: snelle maatregelen A20 bespreekbaar lie LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PEARL JOZEFZOON Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 12 april. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen T 010 - 4213548 "l I Service Stomerij Renken wil haar klanten van de C1000i I op de Siciliëboulevard bedanken voor de samenwerking van de afgelopen 3 jaar. I00 I Sporten is goed voor lichaam en geest. We werken ons dan ook graag in het zweet voor een gezond en strak lijf en een 'leeg hoofd'. Het is inmiddels een vertrouwd beeld: hardlopers van alle leeftijden en van elk niveau 'berennen'de buitenwegen van de dorpskernen. Na de aanrijding sloeg de Opel meerdere malen over de kop. (foto: Michael de Man) Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie zoekt de inzittenden van een don kere BMW, die zaterdag 16 februari bij een aanrijding op de Europa laan betrokken waren. Een 33-jarige man uit Nieuwerkerk raakte hierbij ern stig gewond. De aanrijding vond plaats rond 16.00 uur. De BMW reed over de Europalaan, in de richting van de Schielandweg. Een Opel Corsa sloeg vanaf de Goudmos rechtsaf de Eu ropalaan op. De auto's botsten op elkaar en de Opel sloeg meerdere malen over de kop. Omstanders verleenden hulp aan de inzittenden, onder wie een 33-jarige man die ernstig gewond raakte. De inzitten den van de BMW, een man en een vrouw, renden na het ongeval weg. De politie stelde direct een onder zoek naar hen in; hierbij werd onder meer Burgernet ingezet. Zowel de auto als de kentekenplaten bleken gestolen te zijn. Signalementen De inzittenden van de BMW waren een man en een vrouw. De vrouw was ongeveer 22 jaar oud, met een mager postuur en blond haar tot op de schouders. Ze droeg een zwart, glimmend jack, een bruin-beige rok en een donkere panty. De man is blank en ongeveer 24 jaar. Hij is lang (ongeveer 1.90 m) en heeft kort zwart haar. Hij droeg een grijs shirt met lange mouw, een spijk- broek (met gebleekte wassing) een een heuptasje, mogelijk van het merk Gucci. De Verkeersongevallendienst on derzoekt de toedracht van de aan rijding, de politie van Zuidpias is op zoek naar de inzittenden van de BMW. Heeft u informatie, neemt u dan contact op via 0900-8844. Een groot aantal sporters wil zich niet beperken tot persoonlijk ge win en zet zich graag in voor de medemens. Kennen we niet alle maal de estafetteloop van Parijs naar Rotterdam - de Roparun - waarbij sporters door middel van hun prestatie geld ophalen voor kankerpatiënten? Ook fietsers zoeken sportief hun grenzen op bij het fietsspektakel Alpe D'HuZes. Echte bikkels beklimmen op één dag zesmaal de legendarische Alpe d'Huez en zamelen daarmee geld in voor de strijd tegen kanker. In Waddinxveen wordt op 9 maart voor de achtste keer de sport Et Regio - Write Now! biedt jongeren de kans een grote stap te maken naar een carrière als schrijver. Ook dit jaar worden weer voorrondes ge houden in Nederland, Vlaanderen en Suriname. Al jaren blijkt Write Now! een kweekvijver van talent te zijn. Jongeren uit Zuid-Holland tussen de 15 en 24 jaar met een passie voor schrijven kunnen deelnemen aan de voorronde met finale in juni in Rot- spinmarathon gehouden voor Villa Joep. Sportschool Den Edel roept op de website op 'in groten getale mee te doen om zoveel mogelijk geld op te kunnen halen voor kin deren met neuroblastoom kanker'. In de nieuwe rubriek 'Parelend zweet/Klinkende munt' wil Hart van Holland sporters, actief voor het goede doel, een podium bie den voor hun activiteiten en pres taties. Bent u, of kent u iemand die zich in welke tak van sport dan ook inzet voor de medemens? Uw tekst (maximaal 300 woorden) en foto zijn welkom op redactie@ hart-van-holland.nl. terdam. Tijdens deze finale beslist een vakjury welke jonge schrijver de hoofdprijs wint. Diegene wint onder meer een MacBook ter waarde van 1.500 euro en een coaching traject door een literair agentschap. Verhalen, gedichten, rapteksten en dergelijke kunnen tot en met maan dag 1 april worden aangeleverd via www.writenow.nu of Facebook.com/ schrijfwedstrijdWriteNow. Zuidpias - Ook in de landelijke politiek wordt nagedacht over de oplossing voor de A20-problematiek. Dat blijkt uit een brief die minister Schultz van Infrastructuur en Milieu onlangs naar de voorzitter van de Tweede Kamer stuurde. De fractie van D66 Zuidpias stelde hier schriftelijke vragen over. In de raadsvergadering van dinsdag 12 februari lichtte wethouder Hazelebach het antwoord van het college kort toe. Door Pepijn de Groot Een reeks ongevallen ter hoogte van aansluiting Nieuwerkerk doet de vraag rijzen; wat moet er onderno men worden om de ongelukkenreeks te stoppen? De minister laat in de brief aan de Kamervoorzitter weten dat op middellange en lange termijn wordt gewerkt aan maatregelen voor betere verkeersafwikkeling op de N219. Volgens Schultz zit daar de crux. "Als gevolg van de groei van het verkeer kan een aantal kruispunten in de N219 het ver keer niet goed meer afwikkelen. Er ontstaan files op de N219, die kun nen terugslaan op de A20 en Al 2", schrijft zij in de brief van 24 januari jongstleden. In de schriftelijke beantwoording laat het college weten zich niet te herkennen in de gemaakte analy se. Niet alleen over de N219 maar ook op het gebied van aantallen ongelukken. Schultz raadpleegde politiecijfers van 2010 en 2011 en komt tot 73 ongevallen ter hoogte van de aansluiting Nieuwerkerk, in beide richtingen. "Volgens onze ei gen waarneming hebben er meer ongevallen plaatsgevonden en zijn die niet alleen toe te rekenen aan de Zuidpias - De Statenfractie van de PvdA stelde in januari schriftelijke vragen aan Gedeputeerde Staten over de ongevallenreeks op de A20 ter hoogte van Nieuwerkerk. Een oplossing voor het probleem wordt per 2014 verwacht. Te laat, volgens PvdA-Statenlid Martin Loose. De kiem van het probleem zit bij de rotonde ter hoogte van Nesse- lande, stelt Gedeputeerde Staten in de beantwoording van de vragen. Dat blijkt uit onderzoek dat is ver richt door Rijkswaterstaat (RWS) en gemeente Zuidpias, onder regie van de provincie. "De wachtrij die voor deze rotonde opbouwt, slaat terug tot op de zuidelijke rotonde, waardoor vervolgens terugslag op de A20 ontstaat. Provincie, RWS en gemeente Zuidpias zijn het erover eens dat het ombouwen van de noordelijke enkelstrooksrotonde tot een turborotonde de beste op lossing is." Die eventuele oplossing wordt mo menteel uitgewerkt tot ontwerp en getoetst op haalbaarheid. Eerdere realisatie van de turborotonde ziet Gedeputeerde Staten als onmoge lijk. "Er zijn ons inziens op de N219 geen kortere-termijnmaatregelen mogelijk om de doorstroming op de betreffende rotondes te verbete ren, zonder dat dit ten koste gaat van de verkeersveiligheid en/of doorstroming op andere locaties." Gedeputeerde Staten geeft aan be reid te zijn om met Rijkswaterstaat te overleggen over korte-termijn- maatregelen op de A20. beperkte doorstroming op de N219", valt te lezen in de beantwoording van het college. Deze discrepantie in analyse heeft geleid tot vragen over maatregelen op korte termijn. Het college verwacht daar binnen kort afspraken over te maken. "Na de laatste ongelukken is er spoed overleg geweest met Rijkswater staat over maatregelen op korte ter mijn", zei Hazelebach tegen de raad. "Denk daarbij aan het verlengen van de uitvoegstrook en het aanbrengen van doorgetrokken strepen om het wisselen van rijbaan te voorkomen." Vanuit Zuidpias is er al een brief gestuurd naar de minister en haar antwoord is aangekondigd voor deze week. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten Hesseplaats 71 3069 EA Rotterdam Wi Wij willen u meenemen naar onze warme Stomerij op de gezellige Hesseplaats 71 te Ommoord. Uw kleding e.d. wordt binnen 1 a 2 werkdagen vakkundig gereinigd. Tevens kunt u sparen voor een gratis reiniging van pantalon of rok. Tegen inlevering van deze bon: 25% KORTING in de winkel op de Hesseplaats 71.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3