'Dry Needling': Met naalden de pijn de spierknopen te lijf! Effectief resultaat met J FH/Tirst 0) DRY NEEDLING J Bij Myofasciaal Pijn Syndroom PROBLEEM: OPLOSSING: WWW.fitfirst.nl I ZEVENHUIZEN [0180] 634465 HART VAN HOLLAND 27 FEBRUARI 2013 Pijnlijke en verharde spieren treft iedereen wel eens maar wat nu als de pijn langer blijft aanhouden en de klachten zich rondom een vastzittende spier of spierknoop uitbreiden. De spierknopen worden ook wel triggerpoints genoemd, dat is een lokale verkramping in het spierweefsel. Deze verharde plekken hebben vaak pijn, tinte lingen, gevoelloosheid en tenslotte bewegingsbeperkingen tot gevolg doordat de spier minder soepel is en minder krachtig kan bewegen. Vervelend genoeg, maar hoe ko men we hier nu vanaf? Dry Needling is een behandelme thode die toegepast kan worden door fysiotherapeuten die hierin gespecialiseerd zijn. Anders dan bij acupunctuur waar ook met naalden gewerkt wordt richt Dry Needling zich zuiver op de spier knoop met een 'droge' naald. Een droge naald wil zeggen zonder toevoeging van medicatie. De naaldjes die gebruikt worden zijn heel dun, meestal 0,3 mm daar door is het inbrengen van de naald geheel pijnvrij. Als de triggerpoint geraakt word dan kan er een diep, dof gevoel ontstaan en een on willekeurige samentrekking van spiervezels plaatsvinden waarna de spier ontspant en de stofwisseling in het gebied herstelt. Verbetering is merkbaar in de vorm van verminderde uitstralende pijn- klachten, toegenomen mobiliteit, verbeterde kracht en coördinatie. Daarna krijgt u vaak oefeningen en adviezen mee om de verbeterde si tuatie vast te kunnen houden. Deze methode is een onderdeel van een normale fysiotherapie behandeling. Indien u aanvullend verzekerd bent, vallen in principe ook de kosten voor dry needling hieronder. Hoe vaak er behandeling nodig is, is voor iedereen verschillend maar vijf is ongeveer het gemiddelde. Er kan aan Dry Needling gedacht worden bij rug- en schouderpijn, pijn bij de ellebogen en armen zoals bij een tennisarm, carpaal tunnel syndroom of RSI. Ook kunnen problemen in de knie, onderbeen en voeten voort komen uit triggerpoints, zoals bijvoorbeeld bij hielspoor. Maar natuurlijk moet eerst zorgvuldig worden onderzocht of de pijn voortkomt uit een triggerpoint en Dry Needling uitkomst kan bie den. Voor meer informatie over Dry Needling kunt u terecht bij Koen Windhorst, werkzaam voor FitFirst beweegcentrum, zie www. fitfirst.nl. 0180-634465 Plaatselijke kramp Niet goed te lokaliseren pijn Pijn, tintelingen of gevoelloosheid in uitstralingsgebieden Overgevoelige plek in strakke spierband •Verminderde kracht beweegt beweegcentrum FitFirst beweegcentrum Nijverheidscentrum 42 2761JP Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15