A Po ZONDAG OPEN! i "Ombouw Scheve Overweg is grote misser" E ïA #5? service UW DROOMHUIS! CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Store RIOOL VERSTOPT? Gewoon even bellen!!! v<$ TJA LET OP: Borrel na raad verleden tijd? Kadiks Installatiebedrijf B.V. houdt uw bedrijf 24 uur per dag draaiend KADIKS BV www.kadiksbv.nl cv-ketel vervangen? www.budgetketel.nl reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen 1 1 Het woningaanbod van Vestia Zuidpias vindt u voortaan in deze krant. Drempel Zuidplasweg aangelegd "Het is een godswonder dat hij nog leeft" Lisa Hoitink wint voorleeswedstrijd Eerste boek voor Kimberley Poelman Matthijs Hoek slalomkampioen Seine 31 te Nieuwerkerk aan den IJssel Perfect gesitueerd 3-kamer appartement met een subliem uitzicht en eigen parkeerplaats! 0180-332222 www.vdpanne.nl woninq-Sbednifimokelaordii Roelof Oldenburger: "Niets doen is misschien wel het allerbeste idee." (foto: Leendert van der Waal) Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf volgende week rijden de vrachtwagens met zand af en aande turborotonde op de Scheve Overweg komt er. Maar voor voorzitter Roelof Oldenburger van Veilig Verkeer Nederland (WN) is de kous niet af. "Het besluit van het college verbaast me en ik baal ervan. Enkele weken geleden nog zijn we om advies gevraagd en hebben we de ombouw van de rotonde sterk afgeraden. "WN Zuidpias heeft grote moeite met het ombouwen van de rotonde tot een halfslachtige turboroton de", stelt Oldenburger. 'Halfslaeh- tig', omdat de gekozen variant, waarin tegemoet is gekomen aan bezwaren uit de omgeving, vol gens WN schijnveiligheid biedt. Dat er in de richting Nieuwerkerk aan den IJssel-Capelle aan den IJs sel maar één rechtdoorstrook komt in plaats van twee, lijkt veilig voor overstekende fietsers en voetgan gers. Maar omdat er naast die ene strook een extra linksafstrook naar de 's Gravenweg wordt aangelegd, verwacht WN dat automobilisten onverwacht zullen gaan wisselen van rijstrook, waarvan langzaam verkeer alsnog de dupe kan wor den. levens moet het langzaam verkeer nog steeds twee stroken oversteken als het om verkeer komende uit Ca- pelle gaat. Bovendien denkt Olden burger dat de 'turbo-light variant' op termijn als het drukker wordt, toch omgebouwd zal worden tot een echte turborotonde. Daardoor ontstaan dezelfde problemen met fietsverkeer waar bewoners nu te gen geprotesteerd hebben. "Ik ben ervan overtuigd dat als deze ombouw doorgaat, dit een grote misser zal blijken te zijn", stelt de WN-voorzitter, afdeling Zuidpias. "Samen met de aanpassing van het kruispunt Kerklaan kost dit de ge meente 650.000 euro. Tenminste als men nu meedoet met de provincie. Over een paar jaar krijgt de gemeen te hier geen subsidie meer voor en bedragen de kosten 1,2 miljoen. Vandaar dat Zuidpias druk voelt om nu toe te happen. Het lijkt wel uit verkoop." a la Carte Openhaard Strandweg 1 (aan Zevenhuizer plas) 2761 DM Zevenhuizen Tel: 010-421 20 25 Maandag en dinsdag gesloten www.strandgaper.nl Pas enkele weken geleden zegt de WN-voorzitter om advies te zijn gevraagd over de aanleg van deze variant turborotonde op de plek van de Scheve Overweg. Rijkelijk laat, vindt hij. Vorige week dinsdag nam het college een besluit over het de finitieve ontwerp voor de rotonde. Dit besluit werd gisteren, dinsdag 26 februari, vastgesteld. Op 26 maart discussieert de ge meenteraad naar alle waarschijnlijk heid nog eens over de extra afspra ken tussen gemeente en provincie over de veiligheidsmaatregelen op de rotonde. De fractie van D66 laat de informatienota, met daarin het negatieve advies van WN, voor die datum op de raadsagenda zetten. Claudia Wolff: "Die nota baart mij Geheel vernieuwde webshop! Tel. 079-5932524 zorgen, en ik wil graag van de wet houder horen waarom hij wél denkt dat de nieuwe rotonde veilig is." Met Vaiiiant 365 hotelovernachtingen voor 2 personen in een 3- of 4-sterren hotel in binnen- of buitenland met de Vaillant Holidaydeals van Budgetketel! Zeven Lylantse baan 7 - Capelle ad IJssel f? iootservlce F? VAN ADRICMEM MOORDRECHT 0182 3 75823 06-533 73931 www.rioolservice-pvanadrichem. HOLLAND Pagina 21 Pagina 30 Zuidplat Zuidpias - Fractievoorzitter Mo- gens Domela Niewenhuis van PvdA Zuid plas roept, in navolging op het besluit van het college in Hilversum om een maand lang geen alcohol te drinken, het col lege maar ook de gemeenteraad van Zuidpias op hetzelfde te doen. Volgens de fractievoorzitter is het belangrijk om een voorbeeldsig naal af te geven naar de jeugd. Domela Nieuwenhuis wil zelfs nog verder gaan en het gehele gemeentehuis alcoholvrij maken. "Dan geef je pas echt een signaal af!", zegt hij in een persbericht. De achterliggende reden is vol gens de PvdA'er dat jongeren, ook in de gemeente Zuidpias, gewe zen moet worden op de gevaren van alcoholgebruik. "Het drinken van alcohol is voor de ontwik keling van de hersenen, zeker bij jongeren, zeer schadelijk. Jammer genoeg is het gebruik van alcohol een maatschap pelijk geaccepteerd gegeven en de gemeente heeft daarin een voorbeeldfunctie. Niet alleen het college maar wat mij betreft ook de gemeenteraad. Ik roep hierbij dan ook op om het voorbeeld uit Hilversum over te nemen. Na tuurlijk weet ik dat het effect op het alcoholgebruik van jongeren minimaal zal zijn, maar elke ver andering is ooit 'klein' begonnen. Ik hoop dat ook binnen het col lege de discussie gevoerd gaat worden in hoeverre het mogelijk moet zijn om na raadsvergade ringen alcohol te kunnen nutti gen. Wat mij betreft is dat dus niet nodig."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 1