sük Moerdregt Kimberley Poelman publiceert eerste boek Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Rien Duine verrast in clubcompetitie Vernieuwd Moerdregt stelt deuren open HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT 27 FEBRUARI 2013 Praisedienst Wereldgebedsdag Moordrecht - Het Beraad van Kerken Moordrecht houdt vrijdag 1 maart om 19.30 uur een sa menkomst in de R.K. parochiekerk aan het Oosteinde. De jaarlijkse viering van de Wereldgebeds dag is voorbereid door vrou wen uit Frankrijk. Het thema is 'Hoezo, een vreemdeling?' Expositie handwer ken in bibliotheek Schaken Workshop Chinees schilderen 21 Moordrecht - Honderdduizenden Nederlanders werken aan een boek of dro men ervan. Kimberley Poelman(25] droomt sinds haar twaalfde van het schrijverschap. Met de publicatie van haar boek Victim Zero, dat onlangs uitkwam, heeft de 25-jarige Moordrechtse een mijlpaal bereikt. "Dat mijn verhaal uitgebracht wordt als boek voelt als een overwinning. Gemengde gevoelens bij Poelman, zo net voor publicatie. "Ik zit tussen onzeker en trots." Door Pepijn de Groot Letterlijk een overwinning, in feite. Poelman won de schrijfwedstrijd van uitgeverij PAMAC. Het uitgege ven boek is de trofee. Ten tijde van het gesprek heeft de Moordrechtse auteur net de eerste exempla ren ontvangen. "Het moment dat ik het pakket opende was te gek. Dit is geen verhaal op mijn laptop meer maar mijn eigen boek. Ik heb een dansje in de kamer gemaakt." Kort voor de uiteindelijke publi catie kampt de Moordrechtse met gemengde gevoelens. "Ik zit tussen onzeker en trots." Als kind begon Poelman met schrij ven. "Verhalen interesseerden mij altijd al, of het nu films of boeken waren. Het voordeel van boeken schrijven is dat je het in je eentje kunt doen. Mijn schrijfsels heb ik dan ook voor mezelf gehouden. Het is toch iets persoonlijks, iets van je zelf. Dat openbaar maken heb ik al tijd moeilijk gevonden." Victim Zero Moordrecht - In het harmo niegebouw aan de Sportlaan wordt zondag 3 maart een praisedienst gehouden. Daniel Hooft spreekt over het thema 'Christen (en) nu'. Fred Bla ken Ft band verleent muzikale medewerking. Aanvang 19.00 uur, zaal open 18.30 uur. Moordrecht - De handwerken van de 85-jarige mevrouw Van der Kreke-de Baan zijn in de maanden februari en maart te bewonderen in de bibliotheek. Naast kunstig borduur- en breiwerk, zijn er talloze fraaie kantkloswerkjes tentoonge steld. De aanleiding tot het kantklossen was een speciaal daartoe gemaakt kussen dat Van der Kreke dertig jaar ge leden cadeau kreeg. Daarna is zij lessen gaan volgen in het kantklossen in Gouda. Het werk is te zien tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. is de vuurdoop en vandaar de on zekerheid: hoe gaat men reageren? "Van familie en vrienden zal ik vast positieve reacties krijgen, al hoop ik dat ze kritisch zijn. Als er verder een onbekende is die mijn boek positief beoordeelt, ben ik blij. Al is het er maar één." Zo'n driejaar geleden ontstond het idee voor Victim Zero. Het schrijf proces was geen geëffend pad. "Wat ik ook schrijf, er komt altijd een in-de-prullenbak-moment. Daarom maak ik verhalen nooit af. Dat heb ik bij dit boek ook gehad. Ik heb door gezet en toen het afgerond was, heb ik er lang niet naar gekeken. Na een paar weken ging ik lezen en het gaf me een goed gevoel. Het leest pret tig, het verhaal is rond. Ik heb on danks inzakmomenten iets gemaakt waar ik achter sta. Dat voelt als een overwinning." Extreem hoofdpersoon Poelmans boek speelt zich af op het moment dat de Mexicaanse griep Moordrecht - Rien Duine kreeg in ronder 17 van de clubcompetitie voor het eerst titelkandidaat Frank Visser als tegenstander. Duine bood goed partij, wist een pionnetje te veroveren en later zelfs een stuk. In de slotminuten ging het mis. Hij ver speelde zijn pionnen en het eindigde met koning plus loper tegen koning, remise dus. Ranglijstaanvoerder Léon Jacobse strafte een openingsmisser van Ge rard van der Wouden af en had de punten snel binnen. Aad van der Meer deelde de punten met Sjaak in 't Veld. Stefan Lipschart won van Arie Macdaniël sr, Leen Boon stra van Aad van de Berg, Lotte van der Wouden van Arie Macdaniël jr., Harm Hoogeveen van Bastiaan Riet veld en Casper de Pijper van Peter Koolmees. Ton van Smirren speelde remise tegen Jan Vink. Dat resultaat Moordrecht - Zorgcentrum Moer- dregt neemt zaterdag 16 maart deel aan de landelijke open dag van de zorg en opent die dag haar deuren tussen 10.00 en 14.00 uur voor be langstellenden die een kijken willen nemen in het opgeknapte centrum. Een aantal ruimtes in het pand is on der handen genomen, er is geschil derd, er zijn nieuwe vloeren gelegd en er is nieuw meubilair geplaatst. Tijdens de open dag kan men zich laten informeren over verzorging oprukt. De hoofdpersoon, ClA-agen- te Joanna Miller, krijgt de opdracht om uit te zoeken wie achter het griepvirus zit. Daar komt spanning en geweld bij kijken. 'Spionage/ac tiethriller' staat dan ook op de kaft. "Corruptie, spionage: de schaduw zijde van het leven spreekt me aan", aldus Poelman. De hoofdpersoon staat ver van haar schepper af. "Ze is extremer. Ik sta bekend als rus tig terwijl Miller altijd zoekt naar een adrenalineshot. Daarom ben ik werd ook genoteerd Bij Frank Pen- ders tegen Jan van den Dorpel. Stand aan kop: 1. Léon Jacobse, 2. Frank Visser, 3. Pim te Lintelo. Van de vier duels in de kwartfinale voor de k.o. beker gingen er twee door. De partij van Pim te Lintelo tegen Aad van den Berg werd uit gesteld. Teus Boere gaf zijn partij tegen Léon Jacobse zonder te spe len op. Mick van den Berg had het' zwaar te verduren tegen Wim Mul der. Hij kwam een pion achter, maar bleef overeind. Het kostte hem wel veel extra bedenktijd en dat deed hem in de slotminuten de das om. Titelverdediger Hans Lodeweges en Ad Multem deden niet voor elkaar onder. Een behoedzaam gespeelde partij die uitmondde in een gelijk staand eindspel met remise als eind resultaat. Twee snelschaakpartijtjes werden door Lodeweges verloren. en thuiszorg, over het opleidings aanbod en over de personeels- en vrijwilligerswerving. Het winkeltje en de wellnessruimte zijn geopend, men kan proeven van de tafeltje- dek-je maaltijden en bezoekers kunnen deelnemen aan workshops bloemschikken en schilderen. Voor belangstellenden uit Moor drecht met een mobiliteitsprobleem kandezedagvervoerwordengeregeld. Voor meer informatie: 0182-373844 of moerdregt@zorgpartners.nl. benieuwd naar de reactie van mijn ouders, die geneigd zijn het be schrevene als autobiografisch te in terpreteren. Er staan gewelddadige en pikante passages in dus ik krijg er ongetwijfeld opmerkingen over", zegt Poelman glimlachend. Hart volgen Over haar verwachtingen zegt Poel man weinig, over haar dromen des te meer. "Fulltime schrijven lijkt me heerlijk. Hoe onzeker het bestaan Moordrecht - Hans Meijer verzorgt dinsdag 5 maart van 14.00 tot 16.00 uur een workshop Chinees schilderen in de bibliotheek. Meijer zet in een korte inleiding uiteen wat de verschillen zijn tussen Chinese en westerse schilderkunst en geeft uit leg over het gebruik van de voor het in de cultuursector ook is, ik baal dat ik mijn hart niet heb gevolgd toen ik jonger was. Voor een zeker bestaan ging ik toegepaste psycho logie studeren. Dat is leuk en voor het schrijven zeker bruikbaar maar ik had liever iets creatiefs gedaan. Een papiertje staat niet meer voor zekerheid. Had ik maar mijn hart gevolgd, denk ik soms. Ik hoop ge woon te kunnen leven van en met verhalen. Het liefst als schrijfster maar desnoods achter de balie van een uitgeverij. Als ik maar kan wer ken in de creatieve sector." Victim Zero is uitgegeven door het Groningse PAMAC. Het boek is ver schenen op 20 februari en binnen kort, op donderdag 14 maart, vindt de boekpresentatie plaats in de Moordrechtse bibliotheek om 19.00 uur. Victim Zero lezen? Uitgeverij PAMAC stelt drie exem plaren van het schrijversdebuut van Kimberley Poelman beschikbaar. Om kans te maken op een gratis exem plaar van Victim Zero kunt u een mailtje sturen naar: redactie@hart- van-holland.nl, onder vermelding van: 'gratis Victim Zero'. Onder de inzenders worden drie boeken ver loot. Chinees schilderen benodigde ge reedschappen. Vervolgens gaat men zelf aan de slag. De kosten bedragen 3,50 euro voor leden; niet-leden be talen 5 euro. Meer informatie en aanmelden aan de balie van de bieb of via www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - In de week van 4 tot en met 10 maart vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 4 maart, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.00 uur sjoelen. Entree 1,25 euro. Dinsdag 5 maart, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Entree 1,25 euro. Woensdag 6 maart, 10.30 uur Creaochtend, u maakt iets leuks en het werkstukje mag mee naar huis. Entree 3 euro Donderdag 7 maart, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: on der andere rummikub, scrabble en sjoelen. Entree 1,25 euro. Vrijdag 8 maart, 14.30 uur mu zikale middag, een gezellige mid dag met Rudolf Goedhart. Entree 4 euro. - Zondag 10 maart 14.30 uur Filmmiddag met de film Planet Earth deel 1. Entree 3 euro. ledereen is welkom. Informatie over deelname en tarieven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844. Zorgpartners Midden-Holland

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21