Informatieavond over Reiki Meditatieve Lenteworkshop Kroegavond Adonai in open deur dienst Recordopbrengst voor Hersenstichting Voorlichting bij onbedoelde zwangerschap Een andere look met styliste Armanda Hesta Weerbaarheidstraining voor basisschoolkinderen Koffie-uurtje met Ouderenadviseur HART VAN HOLLAND I ZUiDPLA5\ 27 FEBRUARI 2013 23 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj, Voor en door Jongeren, organiseert een aantal bijeenkom sten waar men kennis kan maken met de behandelmethode Reiki. Belangstellenden zijn op vrijdag 22 maart, 5 april of 3 mei om 20.00 uur Nieuwerkerk aan den IJssel - De onlangs gehouden collecte voor de Hersenstichting heeft het recordbe drag van 5910,15 euro opgebracht, niet in de laatste plaats dankzij de onvermoeibare inzet van coördina tor Lieke Groeneveld. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Tien jaar geleden begon Groeneveld met vier collectanten, dit jaar gin gen er meer dan vijftig collectanten langs de deuren. Na tien jaar geeft ze het stokje over aan Karin Goud. Lieke Groeneveld (links) draagt het coördinatorschap over aan Karin Goud. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hal verwege de week een avondje naar deTaverna kroeg van 't Blok. Even bijkletsen met een drankje en naar welkom in Con Musica, tweede ge bouw op de velden van w Nieuwer kerk. De kosten bedragen 7,50 euro per avond. Aanmelden kan via 06- 14606126 of info.vedj@gmail.com. Voor meer informatie: www.vedj.info. goede muziek luisteren. De kroeg is vandaag, woensdag 27 februari en 6 maart geopend vanaf 20.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Chris telijk regiokoor Adonai verzorgt onder leiding van Peter Burger op zondag 10 maart een optreden tij dens de Open Deur Dienst in het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. Voor ganger is Klaas de Boer uit Urk en André de Jager bespeelt het orgel. Nieuwerkerk aan den IJssel - De lente is in aantocht; een mooi mo ment om nieuwe plannen te maken voor de rest van het jaar. Tijdens de Lenteworkshop, op woensdag 20 Nieuwerkerk aan den IJssel - Siriz is een professionele organisatie die hulp en voorlichting biedt bij on bedoelde zwangerschap. Per jaar worden 20.000 scholieren bereikt met voorlichting en worden 2.000 hulpvragen begeleid. Siriz biedt op vang en begeleid wonen aan jonge moeders en hun baby. Er zijn dertien maart van 20.00 tot 22.00 uur, kun nen belangstellenden in de Open bare Bibliotheek aan het Raadhuis plein door middel van meditatie en creatieve werkvormen een nieuwe lokale hulpposten. Voor vrijdag 22 maart om 19.30 uur organiseert Siriz in kerkgebouw De Lichtkring aan De Dreef 1 een work shop met als thema 'Jij bent harte lijk getalenteerd'. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: www.siriz.nl. begin maken. Deur open vanaf 19.30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: info@helderenintens.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou derenadviseur Mattanja van Ou denaarden is woensdag 6 maart van 10.00 tot 11.00 uur aanwezig in de 'huiskamer' de Meidoorn 1a. Ouderen kunnen elkaar hier ont moeten en voor informatie kun nen ze terecht bij de ouderenad viseur. Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Moordrecht-Zeven dames en een heer hebben op Valentijnsdag bij Optiek Kijk op Ogen een compleet stijladvies van styliste en visa giste rmanda Hesta cadeau gekregen. De optiek had de winnaars geselecteerd op motivatie. De meeste deelnemers wilden kijken of zij wel de goede kleuren droegen, en waren toe aan een nieuwe uitdaging. Hesta maakte van de kandidaten seerde de wensen van de kandidaat een kleur- en stijlanalyse, en gaf ze tips voor het perfecte montuur. Ook gaf ze adviezen voor make-up en te dragen kleuren. Zij inventari- en bepaalde het stijltype. Daarna maakte zij een analyse van de ge zichtsvorm. Toen keek ze hoe een nieuwe bril de vorm van het gezicht kon corrigeren. Tot slot maakte ze het advies persoonlijk met kleuren analyse-doeken. Belangrijk daarbij is de intensiteit van de huidtint, en hoe koel of warm deze is. De huid- tint is ondermeer van belang voor het bepalen van de keuze van kleur en type glas in de bril. Zeven kan didaten waren zo enthousiast over het advies, dat ze een nieuwe bril aanschaften. De kandidaten werden ook nog eens in de watten gelegd met een Valentijnspakket, een bloemetje en een gezichtsbehandeling. Volgens eigenaar Edwin Raghunath van Kijk op Ogen was de dag zo'n succes, dat hij zeker voor herhaling vatbaar is. Hij vertelt: "We hebben er zelf ook veel aan gehad. De manier waarop Hesta met kleuren omgaat, is voor ons een goed leermoment geweest. Het is leuk om op een andere ma nier tegen kleuren aan te kijken." Zevenhuizen - 'Laat je zien, laat je horen!' is een sociale vaardigheids cursus voor basisschoolkinderen van groep 4 tot en met groep 8 van Goanna educatieve dienstverle ning. Jetty Smit en Annemieke Everaart van Goanna geven de kinderen op een speelse manier handreikingen om beter met zichzelf en anderen om te kunnen gaan. Iedere week wordt er een ander thema uitge werkt, zoals boos zijn, pesten, bang zijn en zelfvertrouwen. De kinderen leren door middel van oefeningen en opdrachten zich vei lig en sterk te voelen, om grenzen aan te geven, maar ook om zich open te stellen voor vriendschap pen. Rots Een belangrijke basis voor de cur sus vormen oefeningen uit de suc cesvolle weerbaarheidstraining: Rots en Water. Everaart licht toe: "Lichaamshouding is belangrijk voor de weerbaarheid. Wij leren de kinderen als een rots te staan. Als je bent als water, neem je energie van anderen op en sta je open voor anderen. Wij gebruiken in dit kader ook wel eens de vergelijking van de stier en de torreador. Een stier heeft veel energie, veel kracht, maar de torreador neemt, als water, die kracht op en is de baas." De cursus start maandag 4 maart om 16.00 uur 2013 op Christelijke Basisschool De Eendragt in Zeven huizen. De cursus bestaat uit zes lessen van anderhalf uur en kost 135 euro. Hierin is ook een ouder avond inbegrepen en indien ge wenst contact met de leerkracht. In Bleiswijk start de cursus op 20 maart. Voor meer informatie kijk op de website: www.goanna.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23