r Fietsen tegen kanker Wie sponsort team 133? Sporten voor Villa Joep U lan Minnigh Zuid-Hollands kampioen Wout Schouten in technische staf CKV Eerste Aart van Hovenloop Matthijs Hoek Jeugdkampioen Slalom L\ 30 HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 27 FEBRUARI 2013 Bent u, of kent u iemand die zich in welke tak van sport dan ook inzet voor de medemens? Uw tekst (maximaal 300 woorden) en foto zijn welkom op redactie@hart-van-holland.nl. Q U Zwemmen Korfbal Skiën Zevenhuizen - Alpe d'HuZes is een groot landelijk evenement om geld in te zamelen voor het KWF kan kerfonds. Twee dagen lang gaan mensen fietsen voor dit goede doel. Zo ook Dirk-Jan van den Berg en Chris van Mullem, die op donder dag 6 juni minimaal vier keer de Alpe d'Huez willen beklimmen en op die manier veel geld willen in zamelen voor het goede doel. "Met onze gezonde lichamen willen wij de strijd aangaan tegen de Alpe d'Huez. Hierin zal ons lichaam moeten lijden, maar dit is lang niet zo zwaar als de mensen die aan kanker lijden. Onze strijd duurt één dag, hun strijd soms levenslang", aldus de sportievelingen. Spinningmarathon Om geld in te zamelen wordt zon dag 10 maart van 11.00 tot 15.00 uur een spinningmarathon gehou den in sport- en gezondheidscen trum De Koornmolen aan de Twee- Chris van Mullem (links) en Dirk-Jan van den Berg trainen om minimaal vier keer, maar liever zes keer, de Alpe d'Huez te beklimmen. manspolder 6a. Inschrijven kan per uur. Voor consumpties wordt ge zorgd. Het ingezamelde geld wordt op 6 juni 'naar boven gefietst' onder het motto: Opgeven is géén optie! Aanmelden kan via: spinningkoornmolen@hotmail.nl. De verrichtingen van de mannen kunnen gevolgd worden via deel nemers.alpe-dhuzes.nl/acties/dirk- janberg/dirk-jan-van-den-berg/ en deelnemers.alpe-dhuzes.nl/ acties/chrisvanmullem/chris-van- mullem Nieuwerkerk aan den IJssel - Team 133, bestaande uit 27 medewerkers waarvan de meeste afkomstig zijn uit Nieuwerkerk, bereidt zich voorop de Roparun, de non-stop estafetteloop van Parijs naar Rotterdam in het Pink- sterweekeinde van 18 tot 20 mei. Het doel van de Roparun is het bijeen brengen van zoveel moge lijk sponsorgeld om het leven van mensen met kanker draaglijker te maken onder het motto: Trachten leven toe te voegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven. Team 133 wordt gevormd door me dewerkers van de Nieuwerkerkse tak van de Haarlemse Imbema Groep. Het team kan op weg gehol pen worden met onder meer eten, drinken, kleding, bedden, vervoer en fietsen. Steun via een geldbedrag is ook welkom. Donaties kunnen worden overgemaakt op rekening 6533281 ten name van Stichting Team 133 Nieuwerkerk aan den IJs sel. .Voor meer informatie: www.team133.nl en www.roparun.nl. Moordrecht - Zin van Bewegen organiseert voor zondag 24 maart Sport for Life 2013, een sportieve happening voor jong en oud waar van de opbrengst bestemd is voor Villa Joep, een organisatie die zich inzet voor onderzoek naar neuro- blastoom kanker bij kinderen. Tussen 14.00 en 15.00 uur kun nen volwassenen banen zwem men in zwembad de Zuidpias. Om 16.00 uur mogen kinderen die een zwemdiploma hebben baan tjes komen trekken. De kosten be dragen minimaal 10 euro per uur. Wie liever de wandelschoenen aan trekt kan een tocht van anderhalf uur maken. De kosten bedragen 10 euro. Tussen 14.00 en 16.00 uur kan er gespind worden en om 16.00 uur start de hardloopgroep, die onder leiding van coach Rob Baars een uur gaat hardlopen. Voorts kunnen belangstellenden om 14.00 uur meedoen aan een les van Club Yoga, om 15.00 uur van Club Dance en om 16.00 uur van Club Fiësta. Voor alle lessen geldt een bijdrage van minimaal 10 euro. Stamppot Party Na afloop van het sportieve gedeel te kan iedereen, ook niet-sportïe- velingen, vanaf 17.00 uur stamppot eten. De kosten bedragen 5 euro. Ook dit bedrag is voor Villa Joep. Om mee te doen aan alle activitei ten hoeft men geen lid te zijn van Zin van Bewegen. Aanmelden kan via raymonde@zinvanbewegen.nl. Sponsorformulieren zijn ook ver krijgbaar bij de receptie van Zin van Bewegen aan de Sportlaan 3a of bij zwembad de Zuidpias. <*- Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - Een door de voorjaarsvakantie uit gedunde ploeg van Van Vliet Barracuda zwom afgelopen weekend tijdens de Zuidhollandse kampioenschappen in het Hofbad in Den Haag het nodige eremetaal bij elkaar. lan Minnigh behaalde het Zuid Hollands Kampioenschap op het koningsnummer de 100 meter vrije slag in een nieuw persoonlijk record van 56.26, de vierde tijd in Neder land dit seizoen. Op de 200 meter wisselslag zwom Minningh naar een gedegen tweede plek. Jeroen Bechtold wist tot tweemaal toe het brons te pakken op de 100 meter rugslag en 200 meter wisselslag in respectievelijk 1.14.67 en 2.47.43. In beide gevallen een flinke ver betering van zijn beste score. Hij verdiende hiermee een startbewijs voor de Nationale Junioren Kampi oenschappen. Martijn Houweling veroverde op de 100 meter schoolslag de bron zen plak. Esther Versteeg viel net buiten de prijzen op de 100 me ter vlinderslag evenals Annelou de Jong en Niels Röder op de 100 me ter schoolslag jeugd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de komst van Wout Schouten is de technische staf voor het seizoen 2013/2014 compleet. De 35-jarige Schouten, vervanger voor Patrick Bezemer, is geen onbekende bin nen de korfbalvereniging. Drie sei zoenen geleden was hij, samen met Paul Hoogerwaard, gedurende een seizoen trainer/coach van Nieu werkerk A1 en behaalde toen een derde plaats in de Hoofdklasse voor A-junioren. Met deze stap naar het tweede team van CKV Nieuwerkerk maakt Schouten een welbewuste stap in zijn trainerscarrière. Nieuwerkerk 2 speelt in de zaal in de Reserve Hoofdklasse en ook op het veld speelt het tweede team op dit ni veau. Op het veld staat de ploeg bovenaan en lonkt promotie naar de Reserve Ereklasse. Schouten ziet het als een uitdaging om aan de slag te gaan met de jonge en talentvolle selectie van Nieuwerkerk. Bleiswijk/Regio - Atletiekverenig ing De Kieviten houdt zondag 3 maart de eerste van zes Aart van Hovenlopen De start is om 10.00 uur bij 't Zeeltje aan de Kooilaan. De senioren en de junioren van zestien jaar en ouder lopen vijf ki lometer; voor de jeugd tot en met vijftien jaar is er een loop over één kilometer. Nederlands slalom kampioen Matthijs Hoek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de Nederlandse kampioenschappen al pineskiën in het Oostenrijkse Altenmarkt-Zauchensee, op vrijdag 22 febru ari, werd Matthijs Hoek 15) op het onderdeel slalom Nederlands Jeugdkam pioen. Na een stabiele eerste run stond hij tweede op 0,2 seconden. Na een goede tweede run lukte het Matthijs om de achterstand weg te werken en veroverde hij de eerste plaats. Door deze winst kwalificeerde hij zich gelijk voor de internationale A-wedstrijd Pinocchio in het Itali aanse Abetone, waar de wereldtop bij de jeugd om de podiumplaatsen zal strijden. Twee dagen eerder werd Matthijs derde op de Reuzenslalom- In het eindklassement eindigde hij op de tweede plaats.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 30