X Willem Bezemer leidt tweede Drempel Zuidplasweg aangelegd VEDJ-excursie naar Normandië ?rogFrog in 't Blok Schrijversavond Robert Vu ijsje met HART VAN HOLLAND ZUIDPiAS 27 FEBRUARI 2013 3 Holistisch Therapeut st»y/r> T 010-4213548 J 1 Service Stomerij Renken wil haar klanten van de C1000JI op de Siciliëboulevard bedanken voor de samenwerking van de afgelopen 3 jaar. ►00 I lie LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PEARL JOZEFZOON Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 12 april. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen Nieuwerkerk aan den IJssel - Om zoveel mogelijk jongeren te tonen hoe kost baar vrijheid is, organiseert de Stichting VEDJ (Voor En Door Jongeren) een excursie naar Normandië. Het is de tweede excursie naar het gebied dat op D-Day(6juni 1944) geschiedenis schreef door de landing van de geallieerde troepen in het kader van operatie Overlord. Een niersteen belemmerde Wil lem Bezemer (58) de eerste excursie mee te maken, hoewel hij deze geheel had voorbereid. Ditmaal is hij erbij en zal, met zijn grote kennis van de Twee de Wereldoorlog, zijn reisgenoten voorzien van boeiende achtergrondinfor matie. Willem Bezemer wijst de reisbestemming van de VEDJ-excursie aan. Door Cees Visser 'Puur idealisme' deed Jaqueline en Ed van Gelderen in 2004 besluiten de Stichting VEDJ in het leven te roepen. Sindsdien zijn tal van eve nementen voor de jeugd georgani seerd. Het echtpaar is van mening dat de jeugd recht heeft op een to taalpakket aan begeleiding, zowel mentaal als fysiek. Zij constateer den dat de jeugd vaak weinig kennis heeft van de Tweede Wereldoorlog en besloten reizen naar concen tratiekampen en de Normandische invasiestranden te organiseren. Willem Bezemer, die zijn uitgebreid kennis combineert met aanstekelijk enthousiasme, is de man bij uitstek om deze reizen te begeleiden. Ruim vóór de geplande Normandië- reis spreken we met Bezemer over zijn motivatie. "Ik werk bij het Mi nisterie van Defensie al zeventien jaar met jongeren van zestien tot achttien jaar en organiseer wer vingsacties voor de opleiding Vei- Nu de drempel er ligt, wachten de indieners van de petitie op een beslissing over de aanleg van zebrapaden. ligheid en Vakmanschap. Daarnaast heb ik als hobby onder andere de Tweede Wereldoorlog. Beide aspec ten sluiten naadloos aan bij de door VEDJ georganiseerde excursies." Inmiddels heeft Bezemer ervaring opgedaan met begeleiding van de excursies naar de concentratie kampen Bergen Belsen en Dachau en geconstateerd dat jongeren én ouderen enorm onder de indruk waren. Een oudere man die zijn va der in de oorlog verloor, vond diens naam in Bergen Belsen terug. "Het is belangrijk dat de jeugd beseft dat vrijheid niet vanzelfsprekend is en zich verdiept in de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Scholen moeten er aandacht aan besteden en ouderen die de oorlog hebben meegemaakt zouden hun ervarin gen met jongeren- moeten delen." Frederick Fritz Niland De deelnemers zullen in de sporen treden van de Amerikaanse ser geant Frederick Fritz Niland die tijdens D-Day te ver landinwaarts Zevenhuizen - Vorige week donderdag is op de Zuidplasweg de langver wachte drempel aangelegd ter hoogte van de begraafplaats. Door leverings problemen en vorst gebeurde dat drie maanden later dan aangekondigd. Mogelijk worden nabij de 'kruising' met de Burgemeester Klinkhamerweg en Noordelijke Dwarsweg in de toekomst ook voetgangersoversteekplaatsen aangelegd. In een met 150 handtekeningen ondertekende petitie vroegen omwonenden van de Burgemees ter Klinkhamerweg in augustus vorig jaar om de aanleg van ze brapaden bij de kruising. Na de herinrichting van de zogenoemde BK-weg, rijden veel automobilis ten volgens de indieners van de petitie met een te hoge snelheid vanaf de Zuidplasweg Zevenhui zen binnen. In oktober werd besloten om op de plek van de bestaande wegver smalling eerst een drempel aan te leggen, en pas daarna te bekijken of voetgangersoversteekplaatsen de veiligheid van overstekers echt bevorderen. De aanrijdsnelheid van het verkeer naar een over steekplaats mag niet te hoog zijn en er moeten voldoende mensen gebruik van maken. Deze zaken worden in het voorjaar onder zocht. werd gedropt. Naast Bezemer be geleiden de in Normandië wonende Rob en Fiet Stolk het gezelschap. De reis begint op vrijdag 24 mei om 23.00 uur en duurt tot zon dagavond 26 mei. De deelnemers maken een wandeling over de in vasiestranden, bezoeken de Ame- rikaanse-en Duitse begraafplaats, Pointe du Hoe, Arromanches en La Coupole. Overnacht wordt in een hotel in Bayeux. De kosten voor deelname aan de excursie bedragen 175 euro. Voor meer informatie: 06-14606126 of: info.vedj@gmail.com. T Zitje niet lekker in je vel, heb je spanning een burn-out, angst of stress en je wilt er van af? - Voetreftexologie - Holistische massagetherapie - Magnetiseren -en/of Innerlijk Kindtherapie helpt je hiermee. Onder alternatieve geneeswijze wordt het gelijk vergoed. Het proberen zeker waard! Zie www.jehara.nl - 06 40 70 72 71 Hesseplaats 71 3069 EA Rotterdam Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Progfrog, de zondagmid dag met progressieve rock in t Blok, is het op 10 maart de beurt aan de band Squonk, een Genesis-tributeband. Een optreden van Squonk is een tijdreis door de Genesis- klassiekers', aldus de organi satie. De deur gaat om 14.00 uur open, de toegang in de voorverkoop via progfrog telfort.nl <mailto:progfrog@ telfort.nl> bedraagt 8 euro en aan de deur 10 euro. 't Blok is te vinden aan het IJserman- pad 1. Moerkapelle - Auteur Robert Vuijs- je geeft woensdag 20 maart een le zing in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat. Voor zijn debuutroman 'Alleen maar nette mensen' ontving Vuijs- je in 2009 de Gouden Uil. Het werd een bestseller en is verfilmd. In 2012 verscheen zijn tweede roman 'Beste vriend'. Na de lezing kunnen vragen ge steld worden en signeert de schrij ver zijn boeken. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang bedraagt 8,50 euro in de voorverkoop, op de avond zelf 10 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek, bij boekhandel van Delft of via de website van de bibliotheek www. Wij willen u meenemen naar onze warme Stomerij op de gezellige Hesseplaats 71 j te Ommoord. Uw kleding e.d. wordt binnen 1 a 2 werkdagen vakkundig gereinigd. Tevens kunt u sparen voor een gratis reiniging van pantalon of rok. Tegen inlevering van deze bon: 25% KORTING in de winkel op de Hesseplaats 71. Robert Vuijsje. bibliotheekdegroenevenen.nl De organisatie is in handen van de bibliotheek, Vrouwen van Nu, Zeven Muzen en boekhandel van Delft. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3