Zuidpias Vrijwilligersavond 16 maart 2013: laatste dagen van aanmelden! Niet langer naar politie bij verlies of diefstal ID-bewijs Adviesraad Zuidpias zoekt enthousiaste leden Tijdelijke (nood)maatregeleri in Zuidpias Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Agenda vergadering kindergemeenteraad Zuidpias gemeente Gemeente neemt verklaring op VERLOREN OF GESTOLEN? HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 27 FEBRUARI 2013 ADVIESRAAD Op de gemeentepagina van week 6 nodigden wij eerder alle vrijwilligers van Zuidpias uit voor de jaarlijkse vrijwilligers avond. Graag maken we u erop attent dat de aanmeldingstermijn voor dit evenement op vrijdag 1 maart verstrijkt. Wilt u deze feestelijke avond niet missen? Stuur een e-mail naar vrijwilligersloket0zuidplas.nl, onder vermelding van 'Vrijwilligersavond' en het aantal personen waarmee uw orga nisatie naar de vrijwilligersavond komt. Nomineren voor Vrijwilligersprijs 2013 Vindt u dat een persoon of een organi satie vorig jaar een bijzondere prestatie heeft geleverd op het gebied van sport cultuur? Nomineer hem/haar of deze organisatie dan voor de Vrijwilligersprijs 2013! Stuur een e-mail naar vrijwilligersloket0zuid- plas.nl, onder vermelding van 'Nominatie Vrijwilligersprijs 2013' en de reden van uw nominatie. Inwoners van de gemeente Zuidpias kunnen voor een verloren of gestolen identiteitsbe wijs voortaan geen aangifte meer doen bij de politie. Vanaf maandag 4 maart kunnen Zuidplassenaren daarvoor bij de gemeente een verklaring van verlies of diefstal tekenen. Inwoners van Zuidpias kunnen dan ook in één moeite door een nieuw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart aanvragen. De gemeente neemt de melding en de aan vraag - zelfs als er sprake is van een misdrijf - direct in behandeling. Bij diefstal, zakken rollerij, overval en andere misdrijven is het verstandig aangifte van dit misdrijf te doen bij de politie. Valse meldingen worden streng aangepakt. Om misbruik te voorkomen, controleert de medewerker van de gemeente de melding van vermissing. Bij vermoeden van misbruik verwijst de gemeente de aanvrager door naar de politie voor nader onderzoek. PASPOORT, RIJBEWIJS OF IDENTITEITSKAART De Adviesraad Zuidpias geeft op beleids matig niveau gevraagd en ongevraagd advies aan het college van burge meester en wethouders over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) en de Wet Werk en Bijstand (WWB). Momenteel missen wij leden die deskundig zijn op het gebied van de prestatievelden 7,8 en 9 van de WMO* en/of deskundig zijn op het gebied van wonen, welzijn en zorg. Bent u een inwoner: Met een brede maatschappelijke oriëntatie? Die aantoonbare betrokkenheid bij, ken nis van en binding heeft met één of meer van de doelgroepen binnen de WMO en/ of WWB? Die over goede mondelinge en schrifte lijke vaardigheden beschikt? Die gewend is om in groepen (samen] te werken en daarin actief deel te nemen? Zo ja, stuur dan uw brief met motivatie en cv naar de secretaris van de Adviesraad, Jaap van Duinen: jaapvanduinen0hetnet.nl. De Adviesraad streeft naar een goede afspiegeling van de doelgroepen van het WMO-beleid. De Adviesraad bestaat nu uit 13 leden en vergadert elke eerste dinsdagavond van de maand. De leden van de Adviesraad ontvangen voor hun werk zaamheden een bescheiden vergoeding. Procedure Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met Walter Penninga (voorzitter) 0180- 631870, of Jaap van Duinen (secretaris] 0180-399272.Wij zien uw reactie graag uiterlijk 10 maart 2013 tegemoet. U hoort daarna zo spoedig mogelijk over het ver volg van de procedure. Prestatievelden 7,8 en 9 hebben betrekking op het regionale beleid van collectieve preventie geestelijke gezondheidszorg (GGZ), maatschap pelijke opvang, vrouwenopvang, verslavingsbe- leid en openbare geestelijke gezondheidszorg IOGGZ) Gemeente Zuidpias De hoge gebruiksdruk en matige kwaliteit van de ondergrond vormen de oorzaak van de slechte staat van (delen van] de Schielandse Hoge Zeedijk en de Zuidelijke Dwarsweg. Bij het huidige gebruik van deze wegen of weggedeelten, ontstaat een risico op schade. Tegen de achtergrond hiervan is besloten om de maximum snelheid van het verkeer tijdelijk te verlagen: Op de Schielandse Hoge Zeedijk op het gedeelte tussen de 's-Gravenweg in Nieuwerkerk aan den IJssel en het Westeinde in Moordrecht en op het gedeelte tussen de Dorpsstraat in Moordrecht en de gemeentegrens met Gouda te verlagen van 60 km/h naar 50 km/h. Op de Zuidelijke Dwarsweg op het gedeelte tussen de provinciale weg N219 met de Tweede Tochtweg/Bierhoogtweg en op het gedeelte tussen de provinciale weg N456/ Middelweg met de spoorlijn/Vijfde Tochtweg te Zevenhuizen te verlagen van 60 km/u naar 50 km/u. Op de Zuidelijke Dwarsweg op het gedeelte tussen de Tweede Tochtweg en de provinci ale weg N456/Middelweg te Zevenhuizen te verlagen van 60 km/u naar 30 km/u. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de vakgroep Verkeer van de gemeente Zuidpias, tel. (0180)639 972. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formu lieren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behande ling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Land voor Water 25 2-kamerseniorenwoning (begane grond] Beschikbaar per: 15 maart 2013 Bruto huur: 432,29 per maand Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Max. bruto verzameljaarinkomen €48.245,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Koningin Julianastraat 25 4-kameretagewoning (portiekflat zonder lift, 3e verdieping) Beschikbaar per: 6 maart 2013 Bruto huur: 420,14 per maand Voorwaarden: Minimaal 2 personen Max. bruto verzameljaarinkomen €34.229,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeente huis (per woning één formulier) telefoon nummer (0180) 330 300, of download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 4 maart 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaarop gaaf over 2011 (bij iedere inschrijving]. Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijf formulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. 6 maart 2013 om 14.00 uur in het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel 1. Opening en welkom Kinderburgemeester Björn de Ruiter opent de vergadering. 2. Verslag vergadering 21 november 2012 Voorstel Het verslag (eventueel met wijzigingen/aanvullingen) vaststellen. 3. Voorstel kindergemeenteraad 2012-2013 De kinderen hebben bedacht dat er een Paralympics georganiseerd zou kunnen worden, omdat zij iets wilden doen met sport en gehandicapten. We bespreken bij dit agendapunt wat we die middag gaan doen en wat er van de kinderen wordt verwacht. 4. Excursie Oen Haag Op woensdag 22 mei gaat de kindergemeenteraad de hele dag naar Den Haag voor een bezoek aan het Provinciehuis en de Tweede Kamer. Bij dit agendapunt bespreken we het programma van die dag. 5.Rondvraag en sluiting

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5