Gedecoreerdenbijeenkomst op zaterdag 16 maart Vrijwilligers- vacaturebank RAADSINFORMATIE VERVOLG BEKENDMAKINGEN 6 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPIAS Tl FEBRUARI 2013 Verkeersbesluit Garage aanbouwen? Vraag uw vergunning aan op Omgevingsloket online Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 2 van de Wegenverkeerswet 1994 besloten: Verkeersbesluit 3-2013: Intrekking besluit tot regeling van de voorrang op de Hotel Vosbrug ter hoogte van de Noordelijke Dwarsweg met de Wethouder Kreftlaan te Zevenhuizen. Verkeersbesluit 4-2013: Aanwijzing en het inrichten van in totaal vijf algemene gehandicaptenparkeerplaatsen op: - de 1e parkeerplaats op het parkeerterrein van het IJslandmos te Nieuwerkerk aan den IJssel bij de Hervormde Kerk De Bron; - de 1e parkeerplaats op het parkeerterrein aan de J.A. Beijerinkstraat te Nieuwerkerk aan den IJssel bij de woon zorgcentrum de Meander, tegenover het Hervormd Kerkelijk Centrum; - de 1e parkeerplaats op het parkeerterrein aan de Wilde Veenen te Moerkapelle bij het zorgcentrum Beth-San; - naast de laatste parkeerplaats op het parkeerterrein aan de Vlietkade te Oud Verlaat bij het wijkgebouw De Vierkap; - de 1e parkeerplaats op het parkeerterrein aan het Land voor Water te Moordrecht bij het zorgcentrum Moerdregt. Verkeersbesluit 5-2013: tijdelijk de maximumsnelheid van het verkeer op de Schielandse Hoge Zeedijk op het gedeelte tussen de 's-Gravenweg in Nieuwerkerk aan den IJssel en het Westeinde in Moordrecht en op het gedeelte tussen de Dorpsstraat in Moordrecht en de gemeentegrens met Gouda te verlagen van 60 km/h naar 50 km/h. Verkeersbesluit 6-2013: tijdelijk de maximumsnelheid van het verkeer op de Zuidelijke Dwarsweg op het gedeelte tussen de provinciale weg N219 met de Tweede Tochtweg/Bierhoogtweg en op het gedeelte tussen de provinciale weg N456/Middelweg met de spoorlijn/Vijfde Tochtweg te Zevenhuizen te verlagen van 60 km/u naar 50 km/u. Verkeersbesluit 7-2013: tijdelijk de maximumsnelheid van het verkeer op de Zuidelijke Dwarsweg op het gedeelte tussen de Tweede Tochtweg en de provinciale weg N456/Middelweg te Zevenhuizen te verlagen van 60 km/u naar 30 km/u. Verkeersbesluit 8-2013: Afsluiten van het Raadhuisplein voor parkerend verkeer op 14 september 2013 van 08.00 uur tot 10.30 uur i.v.m. de start van de sponsorfietstocht ten bate van de Stichting Zuidpias Helpt. Gedurende de termijn waarbinnen tegen deze besluiten bezwaarschriften kunnen worden ingediend, zullen deze ter inzage worden gelegd in het gemeentehuis vanaf 27 februari 2013. Lees voor de mogelijkheid om een bezwaarschrift in te dienen de tekst over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, tel. [0180) 330 300. Volgens goed gebruik vindt ook in 2013 de jaarlijkse bijeenkomst voor gedecoreerden plaats. Bij dit samenzijn zijn alle inwoners van Zuidpias met een Koninklijke onder scheiding welkom. De feestelijke bijeen komst begint om 17.45 uur en vindt plaats in Sportcentrum De Zuidpias te Moordrecht. In een persoonlijk schrijven heeft burgemeester Gert-Jan Kats vorige week alle bij ons bekende gedecoreerden uitgenodigd om te komen toosten op Hare Majesteit de Koningin en ons toekomstige koningsechtpaar. Wanneer u als gedecoreerde onlangs in Zuidpias bent komen wonen, heeft u mogelijk geen uitnodiging ontvangen. In dat geval kunt u contact opnemen met Coby de Weerd van het bestuurssecretariaat, via het telefoonnummer [0180) 330 322 of het e-mailadres 'gedecoreerden2O130zuidplas.nl'. Bent u op zoek naar vrijwilligerswerk? Kijkt u dan eens op de website van het vrijwilligersloket: www.zuidplas.nl/vrijwilligersloket. In onze vacaturebank zijn weer nieuwe vacatures geplaatst! Raadsvergadering Datum: dinsdag 5 maart 2013 Aanvang: 20.00 uur VERGADERPUNTEN Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreekstuk op de agenda staan. Opiniërend deel van de raadsvergadering Ibespreekstukken) 1. Rv Welstandsnota Zuidpias De ontwerp-welstandsnota 'Welstandsnota Zuidpias' is inhoudelijk besproken in de commissie Ruimte van 4 december 2012 en heeft vervolgens vanaf 22 december 2012 gedurende 6 weken ter inzage gelegen. Gedurende deze termijn zijn er geen zienswijzen ingediend. Wel zijn er enkele ambthalve wijzigingen doorgevoerd. De 'Welstandsnota Zuidpias' kan ter gewijzigde vaststelling aan de raad worden aangeboden. [R13.000010) Portefeuillehouder: M. Bosman 2. Rv Pilot welstandsvrij bouwen De Pilot welstandsvrij bouwen is inhoudelijk behandeld in de commissie Ruimte van 4 december 2012 en heeft vervolgens vanaf 12 december 2012 gedurende 6 weken ter inzage gelegen. Gedurende deze termijn zijn er geen zienswijzen ingediend. De pilot kan ter vaststelling aan de raad worden aangeboden. [R13.000011) Portefeuillehouder: M. Bosman 3. Rv Vaststellen bestemmingsplan '"s-Gravenweg 121-123" Vooruitlopend op de integrale herziening van het bestemmingsplan 's-Gravenweg wil initiatiefnemer een postzegelplan in procedure brengen voor de bouw van een grote woning, op de percelen 's-Gravenweg 121 en 123 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Conform raadsbesluit van 18 december 2012 komen zgn. postzegelplannen rechtstreeks in de raad. (R13.000012) Portefeuillehouder: M. Bosman 4. Rv Zienswijzenprocedure OSK/USK 2013/2014 De gemeenteraad is in de gelegenheid gesteld een zienswijze in te dienen tegen het ontwerp OSK/USK 2013/2014 van respectievelijk ROZ en Grondbank RZG Zuidpias. Voorgesteld wordt om een zienswijze in te dienen conform het bij het raadsvoorstel gevoegd concept. [R13.000016) Portefeuillehouder: M. Bosman 5. B 307 I Discussienota Doorontwikkeling kadernota Integrale Veiligheid De veranderingen in de maatschappij vragen een doorontwikkeling van de kadernota Integrale veiligheid. Deze doorontwikkeling heeft vooral betrekking op het gerichter en efficiënter inzetten van maatregelen en de wijze waarop er toezicht wordt gehouden binnen het publiek domein. Deze maatregelen zijn gericht op het domein van sociale veiligheid. Ook de rol van de burgers bij het aanpakken van veiligheid- en leefbaarheidvraagstukken op buurtniveau vraagt om een doorontwikkeling. De discussienota is bedoeld de discussie te voeren te voeren over de probleemstelling en de criteria kaders voor de oplossingsrichting. [Z13.000392) Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 6. Rv Bedrijfsfitness voor bestuurders Bedrijfsfitness voor wethouders en raadsleden is mogelijk als dit wordt opgenomen in de Verordening rechtspositie wethouders, raads- en commissieleden. Om de verordening up-to-date te houden is meteen de mogelijkheid voor spaarloon en levensloop verwijderd omdat dit inmiddels [landelijk) is vervallen. [R12.000135) Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 7. B 306 I Discussienota gemeentelijk gezondheidsbeleid De gemeenteraad moet een nota gemeentelijk gezondheidsbeleid vaststellen. In deze discussienota wordt binnen de wettelijke kaders aangegeven waar de gemeente Zuidpias op grond van de landelijke en lokale problematiek op in kan zetten om de publieke gezondheid te bevorderen. Indien u de criteria kaders onderschrijft dan zal de nota gemeentelijk gezondheidsbeleid verder vorm worden gegeven en aan u worden voorgelegd ter besluitvorming. [Z13.000240) Portefeuillehouder: J.A. Verbeek Besluitvormend deel van de raadsvergadering (hamerstukken) In dit deel van de raadsvergadering kan de raad over gaan tot besluitvorming met betrekking tot de raadsvoorstellen die in een opiniërend deel van de raadsvergadering aan de orde zijn geweest. 8. Rv Controle protocol 2012-2014 en geactualiseerd normenkader 2012 Het controleprotocol regelt zaken op basis waarvan de accountantscontrole zal plaatsvinden. Het normenkader maakt onderdeel uit van dit controleprotocol en geeft een opsomming van de voor de jaarrekeningcontrole relevante wet- en regelgeving. Jaarlijks wordt het controleprotocol en normenkader op actualiteit beoordeeld en opnieuw door de raad vastgesteld. (R13.000002) Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 9. Sluiting Na het openbare deel vindt er nog een vergadering in beslotenheid plaats. Inspreken tijdens de gemeenteraad Na de opening van de gemeenteraadsvergadering komt het spreekrecht aan de orde. ledereen, dus ook u als inwoner of ondernemer, mag gebruik maken van het spreekrecht. U kunt dan uw visie aan de raad geven over onderwerpen die op de agenda van die vergadering staan. De maximale spreektijd is vijf minuten. NB. Niet kan worden ingesproken bij: Agendapunt 1 Rv Welstandsnota Zuidpias Agendapunt 2 Rv Pilot welstandsvrij bouwen De reden hiervoor is dat er in beide gevallen een zienswijzenprocedure van toepassing is. (Artikel 19 lid 4 van het RvO). Agendapunt 3 Rv Vaststellen bestemmingsplan '"s-Gravenweg 121-123" De reden hiervoor is dat er tegen dit besluit beroep open staat bij de rechter. [Artikel 19 lid 4 van het RvO). Aanmelden Aanmelden voor het spreekrecht kan uiterlijk tot 12.00 uur op de vergaderdag bij de griffie, bij mevrouw J. van Houwelingen [0180) 330 313. Geef bij uw aanmelding het onderwerp en uw naam op. De agenda en de daarbij behorende stukken vindt u in het raadsinformatiesysteem van de gemeentelijke website.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 6