Lentekriebels I Themabijeenkomst senioren Boodschappenpakketten voor voedselbank Genieten en lachen op vrijwi I ligersavond Verdachten tanken zonder betalen aangehouden Cultuurborrel Boekenmarkt in Reigerhof HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 FEBRUARI 2013 7 Collecte Jantje Beton Beeldende kunst ejïïa Cultureel erfqoed Theater Muziek www.scnz.nl - info@scnz.nl Een lammetje in de wei, chocolade paaseitjes, sneeuwklokjes die opduiken, vlinders die klapwiekend om een bloeiende struik dartelen: het donzige lentegevoel kan door alles aangewak kerd worden. Nu de vrieskou is verbannen naar de achterkant van de jaarkalender rukken de lentekriebels op. Met het voorjaar in het verschiet be gint het ook bij mij te jeuken. Gelukkig bied ik er al enkele jaren weerstand aan. Ik hoef maar even met mijn ar men te zwiepen en ik heb mezelf alweer on der controle, no big deal. Schijn bedriegt. Voor mijn eigen welzijn moet ik weer beginnen. Ja, ik moet weer gaan tennissen. De leden van de plaatselijke tennisclub zie ik, bij wijze van spreken, al wit wegtrekken. Als dit bewaarheid wordt, is het gedaan met de rust op het sport park. De donderdraak annex polderploert gaat zijn spervuur van scheldwoorden weer over het rustieke gravel spuwen. Sluit uw deuren en ra men! Hou in ieder geval uw handen voor uw oren. Een kleine tennishooligan was ik. Onschuldig begon ik op mijn achtste met lessen en raakte betoverd door het spel. Zodra ik uit school kwam pakte ik mijn tennisspullen, beukte bal len tegen de oefenmuur tot 'ie kraakte en borg mijn racket pas op als het eelt op mijn vingers en handpalm rood opgloeide. Dat was buiten de baan. Op de tennisbaan schold ik vooral. Niet omdat ik niet kon winnen - een win naarsmentaliteit heb ik nooit gehad. Ik schold omdat het niet ging zoals ik wilde. Stel je voor dat ik dat consistent had doorgevoerd in mijn leven, ook naast de tennisbaan... De Nootdorp- se vloekbeesten Tiny en Lau waren er vromen bij geweest. Wees gerust: het temperament is beteugeld, het fanatisme is over datum. Ik moet nu uitkij ken dat ik niet doordraai omdat ik juist nooit meer op de tennisbaan sta. In een krant hoef ik maar een passage over tennis te lezen of een onzichtbare arm werpt van onder mijn leesvoer vandaan een tennisbal op. In een moment van verstandsverbijstering rol ik de krant op en als zijnde het een racket smash ik die denkbeel dige bal weg. Dat is toch de waanzin nabij? Nu ik het er zo over heb beginnen die lente kriebels nog heftiger te jeuken. Er zit niks an ders op dan weer gaan spelen. Waar het jeukt, moet je krabben. Gelukkig gaat dat makkelijk met een tennisracket. Moerkapelle/Nieuwerkerk aan den IJssel - In de winkels van Plus kon den de klanten van november tot januari sparen voor een gratis bood- schappenpakket. Zo ook in de vesti ging Moerkapelle. Op initiatief van Gerrie Huurman kwamen collectebussen bij de kassa's van de supermarkt te staan waar klanten hun zegels in konden deponeren. Ook de kerken in Moer kapelle en Zevenhuizen werden door haar benaderd voor hulp bij de spaaractie. Uiteindelijk bleken genoeg zegels bij elkaar gespaard voor 105 pakketten. Eigenaar Dick Pak van Plus Moerkapelle deed er nog 25 pakketten bij en zodoende konden 130 boodschappenpakket ten vervoerd worden naar de Voed selbank in Nieuwerkerk. Daar werd de gift uit Moerkapelle met open armen ontvangen. Er was een aanhangwagen nodig om de 130 boodschappenpakketten naar Nieuwerkerk te brengen. Moordrecht/Zuidpias - Zuidpias schotelt de vrijwilligers van de ge meen tijdens NL Doet een gezellige avond met theater en cabaret voor. Een avond waarbij genieten en lachen de ingrediënten zijn. Op het programma staat ook de uitreiking van de Vrijwilligersprijs, die dit jaar in het teken staat van sport, welzijn en cultuur. De vrijwilligersavond vindt plaats op zaterdag 16 maart in sportcen trum De Zuidpias aan de Sportlaan in Moordrecht. Aanmelden voor de avond en het nomineren van personen of organi saties op het gebied van sport, wel zijn en cultuur kan nog tot 1 maart. Aanmelden via vrijwilligersloket@ zuidplas.nl onder vermelding van Vrijwilligersavond en het aantal personen. Wie een persoon of orga nisatie wil aandragen voor de vrij- willigersprijs kan daarvoor terecht bij: vrijwilligersloket@zuidplas.nl onder vermelding van Nominatie Vrijwi11igersprijs 2013 met opgave van reden. Zuidpias - De jaarlijkse Jantje Be ton Collecte, een collecte voor en door het jeugdwerk bij u in de buurt wordt gehouden van maandag 4 tot en met zaterdag 9 maart. In de gemeente Zuidpias lopen stichting Vedj, Rolling 90, Waterscouting De IJssel, Stichting Welzijn Buiten landers en Van Vliet Barracuda de collecte. De helft van de opbrengst is bestemd voor deze collecterende jeugdorganisaties. De andere helft gebruikt Jantje Beton voor projec ten die ervoor zorgen dat alle kinde ren in Nederland vrij en avontuurlijk buiten kunnen spelen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Po litie Hollands-Midden, de Oude renadviseur van Zuidpias en Ves- tia verzorgen op dinsdag 5 maart van 10.00 tot 12.15 uur een the mabijeenkomst over veiligheid. Wanneer men de berichten in de media volgt kan men al snel de in druk krijgen dat het erg onveilig is in Nederland. Cijfers laten zien dat het de laatste jaren echter steeds veili ger is geworden op straat. Ook voor senioren. Toch willen bovenstaande instanties de ouderen op een aantal dingen attent maken om de veilig heid te vergroten en bijvoorbeeld de kans op een inbraak te verkleinen. Belangstellenden zijn welkom in De Batavier aan de Batavierlaan. Voor meer informatie: 0180-310050. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft vrijdag 22 februari om 22.00 uur een 23-jarige Rotterdammer en een 29-jarige man uitZevenhuizen aangehou den na het tanken zonder te betalen. Nadat er voor ongeveer 60 euro was ge tankt bij het tankstation aan de Europalaan, reden de twee inzittenden weg. Een getuige van het voorval is de personen op enige afstand gevolgd en heeft de politie gebeld. Hierdoor konden de verdachten op de A20 worden aangehouden. De kente kenplaat die op de achterzijde van Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Cultureel Netwerk Zuidpias (SCNZ) organiseert voor zaterdag 23 maart van 16.30 tot 18.30 uur haar jaarlijkse Cultuurborrel. Belangstellenden zijn welkom in muziekschool MOZ-Art aan de Schubertstraat 50 waar men on der het genot van een hapje en een drankje kan netwerken met andere culturele aanbieders uit gemeente de auto zat, bleek niet op die auto thuis te horen. Onder de auto werd de twee kentekenplaten aange troffen. Deze bleken van diefstal afkomstig. De politie doet verder onderzoek. Zuidpias. Voorts wordt men deze middag geïnformeerd over de 'Kuns troute langs de Rotte' van komende zomer en over de Z-Uitmarkt die aan het einde van de zomer in Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen plaatsvindt. Nieuwe initiatieven kunnen vooraf aangemeld worden, zodat hier tijd voor ingeruimd kan worden. De toe gang is vrij. Vooraf aanmelden is ge wenst. Voor meer informatie: www.scnz.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In win kelcentrum Reigerhof vindt op zater dag 2 maart van 9.30 tot 16.30 uur voor de twaalfde keer een boeken markt plaats. In de diverse kramen kan het publiek snuffelen tussen een groot aanbod aan allerlei genres en ook verzamelaars van nostalgische boeken van bijvoorbeeld Annie M.G. Schmidt, Simon Carmiggelt, Bomans of Rie Cramer vinden misschien de nog ontbrekende titel. Dinsdag 5 maart 14.00-16.00 uur Workshop Chinees schilderen Bibliotheek Moordrecht Entree: 3,50 voor leden; 5 euro voor niet leden Info en aanmelden: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Zaterdag 2 maart 14.00-17.00 uur Open middag Oudheidkamer 's-Gravenweg 6a Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 2 maart - 20.15 uur Marjolijn van Kooten Theater Swanla Zevenhuizen Entree 15 euro Kaarten aan de bar van Swanla of via www.dorpshuis.nl Vrijdag 1 maart - 20.00 uur Start repetities 'Joodse zang' door mannenkoor Kerkgebouw De Bron, Ringvaartlaan 16, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree: kennismaken gratis; zes repetities 25 euro Info: 0180-314419.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 7