Burgemeester en wethouders spuiten en witten Vrijwilligers bouwen koeienstal voor zorgboerderij DOET HARTVAN HOLLAND ZUIDPIAS 20 MAART 2013 Oranje Fonds Moerkapelle - Van Luca uit groep 1 tot Mischa uit groep 8; alle leerlingen van de Moerka- pelse Keizerschool spanden zich vrijdag in om de omgeving van de school op te ruimen. Met .knijpers, vuilniszakken, sponzen, trekkers en bezems, raasde klein en groot rond de school. 'Zevenhuizen - Burgemeester en wethouders van Zuidpias staken vrijdagochtend de handen uit de mouwen bij dorpshuis Swanla in Ze venhuizen. In het kader van NL Doet werden kwast, verfroller en hoge drukspuit gehanteerd. Een bakstenen muurtje in de foyer kreeg een fris wit uiterlijk, en de buitengevel werd ontdaan van aan slag. Volgend jaar bestaat dorpshuis Swanla veertig jaar. Voor het jubi leum moet er nog wel méér gebeu ren, stelt bestuursvoorzitter Kees de Groot. Het aangetaste houtwerk van de buitengevel moet worden ver vangen en binnen staat een verbou wing op stapel om de juiste ruimte te scheppen voor de bibliotheek die 'hoogstwaarschijnlijk' in het dorps huis komt. Volgens wethouder Jan Verbeek is Swanla volgend jaar ook het decor voor de vrijwilligersavond. Bestuursleden Bram van Vliet en Kees de Groot van Swanla kijken toe, terwijl wethouder Verbeek de gevel reinigt- Door Lieuwe Jan Hettema hebben ze daar een dagtaak aan. Er werd dit jaar massaal gehoor ge geven aan de vrijwilligersactie van het Oranje Fonds: ruim 310.000 mensen gaven zich op voor 8300 klussen. Ook voor Hans Hoogeveen, locatiehoofd van 'In de Krom', was het geen probleem om vrijwilligers te vinden. "Er is goed op onze op roep gereageerd en al die mensen zijn ook écht gekomen. Daardoor kunnen we deze klus vandaag nog klaren." Volgens Hoogeveen is de vrijwil ligersactie een mooie gelegenheid om klussen op te pakken. Op de zorgboerderij is namelijk veel te doen, want er gebeurt meer dan alleen het begeleiden van cliënten. "Elke dag worden de dieren ver zorgd en alle vertrekken schoon gemaakt", vertelt begeleidster Jac queline Raaphorst. Met paarden, geiten, varkens, ezels, ganzen, kip pen, konijnen en straks ook koeien Geliefde plek Voor de cliënten met een verstande lijke handicap, van wie er acht in de boerderij wonen, is de boerderij een ideale plek om bij de samenleving te worden betrokken. "Sommigen zijn autistisch, anderen hebben leerpro blemen: iedereen heeft een andere achtergrond", licht Raaphorst toe. "Hier kunnen ze elke dag werken, krijgen ze begeleiding en werken ze samen met vrijwilligers." En dan zijn er nog de bezoekers: voor veel kinderen én hun ouders is dit een geliefde plek. Het belang van de zorgboerderij mag voor Raaphorst dan duidelijk geschetst worden; de toekomst is uiterst onzeker. De overheid ver schuift de verantwoordelijkheid voor de AWBZ, waaruit 'In de Krom' gedeeltelijk gefinancierd ^wordt, naar de gemeenten. Die moeten ook bezuinigen. De ChristenUnie/SGP- Moordrecht - Overal in het land vonden afgelopen weekend onder de noe mer NL Doet vrijwilligersacties plaats. Ook bij zorgboerderij 'In de Krom', waar een tiental vrijwilligers samen met cliënten een hek en stal voor twee Dexters bouwden. Deze kleine koeien arriveren over een paar weken op de boerderij en hebben nu alvast een mooie verblijfplaats gekregen. Aan het hek en stalletje voor de Dexter-koeien wordt de laatste hand gelegd. fractie grijpt de vrijwilligersactie daarom als verkapt werkbezoek aan. "Je moet als politiek weten waar je over praat", zegt raadslid en vrijwil liger Bert Doek. "Het is maar een kleine klus vandaag, maar wel een belangrijke. Op deze manier kun nen we iets voor de samenleving betekenen en tegelijkertijd zien hoe het er op een zorgboerderij aan toe gaat." De financiële toekomst mag dan nog in het ongewisse liggen, de natuur gaat onvermoeibaar door. Raaphorst: "Er worden straks weer lammetjes geboren. Een leuke ge beurtenis voor kinderen. Ze kunnen de lammetjes hier zes dagen per week bezoeken."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 12