Speeltuin opqefrist met tien Aanlegsteiger voor waterseouts blikken verf Onder elke stoel een decoratie HART VAN HOLLAND ZUIDPLA5 20 MAART 2013 15 Vrijwilligersprijzen uitgereikt T. Een nieuwe veilige op- en afstapplaats in de maak bij waterscouting De IJssel. Moordrecht/Zuidpias - In het weekend van de grootste vrijwilligersactie van Nederland, NL Doet, maakte wethouder Jan Verbeek zaterdagavond bekend welke vrijwilligers uit Zuidpias een prijs ontvangen voor hun inspanningen op het vlak van sport, welzijn en cultuur. Door Kristien Zuidland Vrijwilligers komen zaterdagavond massaal af op het feestje dat de gemeente aanbiedt, zodat geen par keerplek meer te vinden is bij Sport centrum De Zuidpias. Wethouder Jan Verbeek gunt de vrijwilligers dit avondje uit van harte. "Deze avond is écht voor de vrijwilligers, ze kun nen achterover zitten, genieten en lachen. Anders dan voorgaande ja ren geen vrijwilligersmarkt, maar een schouderklopje in de vorm van een uitje." De sporthal is omgetoverd tot feest zaal, versierd met vlaggetjes. De aanwezigen zijn benieuwd. Sam is ongeduldig; het mag nu wel begin nen. Samen met vijf andere kinde ren vertegenwoordigt hij de kinder- gemeentraad. "Vrijwilligerswerk is helemaal niet saai, juist leuk! We bakken koekjes met oude mensen, spelen bingo en helpen met bloem schikken." Hij zoekt een plekje voor aan. Voor een 'leuk stukje cabaret' is Huib Tober van de Vrijwillige Weide vogelbescherming Moordrecht, wel te porren. Tober krijgt het druk als de weidevogels gaan nestelen. "We zetten de nesten af met stokken zo dat het gebroed beschermd wordt. De kievit, grutto en tureluur zijn daarmee echt geholpen." "Gezellig hoor, zo'n avond", geniet vrijwilliger Tineke Oudendorp, die in de biblio theek werkt. "Tuurlijk kan ik thuis gaan zitten, maar samen met col lega's aan het werk is veel leuker." Cement "Het zijn de kleine dingen die het 'm doen, die het 'm doen", zingt het publiek mee met Greet en Erik-Jan die het cabaretdeel verzorgen. Dan roept Verbeek de winnaars van de vrijwilligersprijs van elk dorp naar voren. Uit handen van kinderburge meester Björn de Ruiter ontvangen ze een beeldje. Vanuit Moerkapelle is Marcel Drost winnaar en volgens Verbeek 'kun je hem niet missen'. "Zonder René en Rita Bakker is de harmonievereniging 'Kunst na de Arbeid' niet hetzelfde", prijst de wethouder het winnende echtpaar uit Moordrecht. Marien Mulder uit Nieuwerkerk aan den IJssel, op de avond afwezig door ziekte, doet vol gens Verbeek 'de tijd vergeten' met De prijswinnaars uit alle dorpen. mooie uitzendingen voor omroep Zuidpias. Frank Mol is de winnaar in Zevenhuizen en staat voor 'cultuur en creativiteit'. De gehele kinderraad Zuidpias wordt ook tot winnaar uit geroepen. Wethouder Jan Verbeek noemt de vrijwilligers 'het cement van de sa menleving' en omdat 'vrijwilligers echt het verschil maken', is onder elke stoel een decoratie geplakt. Vanavond gaat niemand zonder on derscheiding naar huis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dankzij de medewerkers van de Rotterdamse Stichting Stimular kunnen de waterscouts van Wa terscouting De IJssel binnenkort weer gebruikmaken van een dege lijke en^eilige aanlegsteiger. Vorig jaar moest om veiligheidsredenen de verrotte steiger worden afge broken. De Stimular-medewerkers, die zonder winstoogmerk kennis ver spreiden over duurzaam onder nemen, zijn er de hele 'NL Doet- zaterdag' mee bezig geweest. Ze hebben zich door de kou niet la ten afschrikken. Binnenkort kan de steiger op zijn plaats worden gebracht en dienen als een veilige op- en afstapplaats. .Ku«nejr- r$rnm Nieuwerkerk aan den IJssel - De jongste was tien, de oudste dik zestig jaar oud. Onder de 23 vrijwilligers die zaterdag speeltuin De IJsselkids opfristen, waren onder anderen middelbare scholieren, leden van de Lions Nesselan den, vrijwilligers van de speeltuin zelf, raadsleden en leden van de nieuw op gerichte stichting Somali aidgroup. Om negen uur werd na een kopje koffie met zelfgebakken cake be gonnen met het verven van de hou ten delen van schommels, loopbrug, kabelbaan, kasteel, picknicktafels, huisjes, bankjes, het onderkomen voor de medewerkers en elk ander stukje hout in de speeltuin. Er gin gen meer dan tien grote blikken verf doorheen. Ook hebben een aantal vrijwilligers het zand vervangen van de zandbak. Daarvoor werden heel wat kruiwa gens gevuld en weer geleegd. Om een uur of drie zag de speeltuin er weer opgefrist uit, en kon iedereen met een tevreden gevoel terugkijken op een fantastische dag. Na een duik onder de stoelen ging geen enkele vrijwilliger met lege handen naar huis. Geen houten deeltje wordt overgeslagen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13