IngezoMe zaterdag 23 maart 2013 0 T U V4irtk Jeugdbrandweer wint kringwedstrijd Paasrit Skymasters Gezocht: Gespreksleiders voor de Verhalengroep Dikke banden race voor kinderen Klikken mag *rr^OVERDEKT Winkelcentrum (jnAl lo WINKELEN PARKEREN X HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 20 MAART 2013 21 Als vervolg op het artikel 'Honden in het gemeente huis' in Hart van Holland van 13 maart, het volgende: www.hartvanholiand-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de Hoofdweg Zuid werden vrijdag 15 maart jeugdbrandweer wedstrijden gehouden. Het ging hierbij om een kringwedstrijd waaraan de korpsen Bodegraven, Oudewater, Gouda, Ze venhuizen en Nieuwerkerk meededen. De jeugdlieden kregen een melding dat er een rode gloed in een monu mentaal pand op de Hoofdweg Zuid in Nieuwerkerk was te zien. Drie toe komstige brandweerlieden gingen op verkenning en de andere drie zorgden voor water. Nadat het blussen moest worden op geruimd en kon de volgende ploeg aan de slag. Aan het einde van de avond bleek Nieuwerkerk de klus het beste te hebben geklaard, Zevenhui zen werd vijfde. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto- en Motorclub The Skymasters opent het nieuwe rittenseizoen op vrijdag 22 maart met de paasrit, die ver reden wordt in de omgeving van Nieuwerkerk. Het is de eerste in een reeks van acht ritten die verreden wordt in 2013. Na afloop van de rit is er het Rad van Avontuur met leuke prijzen en zijn er paaslekkerijen voor de deel nemers. De Paasrit is een oriëntatierit die wordt gereden op basis van een eenvoudig reglement. Ook niet-leden zijn welkom. De start is om 20.00 uur, inschrijven van 19.45 tot 20.15 uur in de kanti ne van het Sportcomplex Parkzoom aan de lersestraat 15. Voor meer informatie: www. skymasters.nl of 0182-374106. (foto: Michael de Man). Waddinxveen - Tijdens de wielerron de van Waddinxveen, op maandag 1 april, tweede paasdag, wordt traditie getrouw een dikke banden race voor kinderen georganiseerd. Er wordt gereden op gewone fietsen. De start is om 15.00 uur op bedrijvenpark Coenecoop. Er zijn zes categorieën: meisjes 7 en 8 jaar, jongens 7 en 8 jaar, meisjes 9 en 10 jaar, jongens 9 en 10 jaar, meisjes 11 en 12 jaar en jongens 11 en 12 jaar. Voor alle deel nemers ligt een prijs klaar. De orga nisatie zet een veilig parcours uit en alle deelnemertjes krijgen een helm in bruikleen. Deelname staat niet alleen open voor jeugd uit Waddinxveen, maar ook uit omliggende steden en dorpen. Inschrijven kan via dikkeban- denracewaddinxveen@gmail.com. Voor meer informatie: www.rondevanwaddinxveen.nl. Ons 'Groene Hart' in Nieuwerkerk aan den IJssel is een zwart hart ge worden. Al het groen is verdwenen, ook in het IJsselpark. Roodborstjes, pimpelmeesjes, koolmeesjes en het ijsvogeltje hebben we niet meer ge zien sinds de onderbeplanting ver dwenen is. Waar is de afdeling 'groen' of (zwart?)-voorziening mee bezig? Er is ons beloofd dat ieder week end in het IJsselpark de voetpaden weer begaanbaar gemaakt zouden worden. Dat kan, als je je bagger laarzen meeneemt. Ook rondom de plaat', een asfaltgedeelte waar kinderen konden spelen, is bagger gestort. Dit gedeelte ligt al lager en staat meestal al vol water als het flink geregend heeft. Gaan ze hier straks varkens neerzetten in plaats van kinderen laten spelen, in deze modderpoel? Op de site Bezwaar Hondenbelas- t,ng kun je bezwaar aantekenen te- 9en de hondenbelasting. Misschien verstandig om dat te doen als de Jemeente niet van plan is te luiste- ren naar de hondenbezitters. Inmiddels heeft een aantal honden- J ziiters, onder wie ikzelf, bezwaar aangetekend tegen de vlonderbrug --or het vernieuwde Van der Valk Hotel in het IJsselpark, omdat deze ekglad wordt bij regen of vorst, en n ''rug zonder leuningen niet vei lig is, zeker niet voor de dame met blindegeleide hond, die haar vier voeter in dit park altijd even loslaat. De vlonderbrug is ook niet handig voor mensen met kleine kinderen en oudere mensen met een rollator. Een ambtenaar van de gemeente heeft gezegd dat als wij onze be zwaren intrekken, hij zich sterk zal maken voor een hondenstrandje (terwijl hij dat eerder al beloofd heeft), verharde en waar nodig ver nieuwde voetpaden en een hek bij de uitgang van het park. Wij zijn van mening dat hij zich be ter éérst sterk kan maken voor bo vengenoemde punten. Als wij dat schriftelijk bevestigd hebben gekre gen, trekken wij onze bezwaren in. Voor hetbezwaar dat ik heb aange tekend word ik gehoord op - raad eens wat? - de eerste of laatste woensdagavond van de maand als het park al 'klaar' is. Lust je nog peultjes? E. op de Weegh van Veen Ingezonden brieven mogen maxi maal 350 woorden bevatten en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten. Zuidpias - Meldpunt Capelle/ Krim pen is op zoek naar een gespreks leider op vrijwillige basis voor een nieuw op te zetten Verhalengroep in Moordrecht of Zevenhuizen. In de Verhalengroep vertellen deelnemers elkaar aan de hand van verschil lende thema's hun persoonlijke er varingen en belevenissen. De groep komt eenmaal per twee weken bijeen. De organisatie zoekt naar iemand die het leuk vindt om sa men met een andere vrijwilliger de groepsbijeenkomsten te begeleiden. Voor meer informatie 0180-5553022, sbruggen@meldpunt-ck.nl of www.meldpunt-ck.nl. Reigerhof

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17