OOSTEROM ia/U. sporten sjoor wteer energie - Centrum Moerdregt trots op nieuwe uitstraling De IJssel verliest streekduel Bouw brede school Moordrecht Adelaarr Artison INSTALLATIETECHNIEK 13 JAAR ERVARING CV INSTALLATIE ONDERHOUD VERWARMING - SANITAIR - ELEKTRA HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 20 MAART 2013 37 Schaken Vraag vrijblijvend een offerte aan! M Geachte Ondernemers, Ons kantoor bestaat inmiddels 25 jaar. Voor ons mede een reden om in dit crisisjaar de ondernemers in het gebied op een passende wijze te benaderen. Accountants- Advifsburo Durft u het aan om minimaal 1/3 te besparen op de kosten van uw huidige accountant? Blijf geen dief van uw eigen portemonnee en neem geheel vrijblijvend per mail of telefoon contact op. Drs. A.C. van der Wilt Julianaweg 8 - 2761 BT Zevenhuizen - Tel/fax: 079 - 593 1499 mob. 06 - 2070 8421 - alex@adelaaraccountants.nl C Edward Vleeschdraager - edward@edorflne.nl Witmos 10 2914 XJ Nieuwerkerk a/d IJssel - www.edorfine.nl Moordrecht - De afgelopen maanden is er binnen de muren van Centrum Moerdregt veel gebeurd. Een intensieve verbouwing en opknapbeurt hebben geleid tot een prettiger woonomgeving voor bewoners en handiger werken voor het personeel. Vrijdag 15 maart werd de afronding van deze verbou wing bekend gemaakt met een gongslag door bewoner Verboom, oftewel 'de Moordrechtse bakker'. Uiteraard waren er (korte) speeches en voorde inwen dige mens allerlei lekkernijen ter verhoging van de feestvreugde. Het zitje in de hal. Door Marianne Fortuin Het resultaat van de opknapbeurt wordt al meteen zichtbaar in het zitje in de hal, waarvan de aanschaf moge lijk werd gemaakt door een bijdrage van het Rabobank Dividend Fonds. De kleurrijke, paars gestreepte zitmeu belen nodigen bewoners uit tot een gezellig gesprek. Mevrouw Stuurman; "Ik zit hier elke dag met twee andere dames te praten." Bewoner Flolleman merkt op dat hij overal erg tevreden over is: "Ik heb zelf in de bouw ge werkt en het is hier allemaal goed in elkaar gezet." De paarse kleur komt terug in de stoelen in de grote hal. Daar zit Adrie van der Heiden aan de koffie: "Het is prachtig geworden! Ik woon hier pas een jaar. Ik zag er erg tegenop maar het is me enorm meegevallen. Boven is het ook mooi geworden. Het perso neel is vriendelijk en behulpzaam; ik mag echt niet mopperen." Ook het personeel merkt de resulta ten van de verbouwing. Zo is de ruim te van de zusterpost verdubbeld en is de keuken grondig aangepakt. Elly Hoogeveen: "Er is een nieuwe vloer gelegd, waardoor je schoner kunt werken. Ook is het oude fornuis in het midden er niet meer; dat schept heel veel ruimte. Er is nieuwe apparatuur gekomen, zoals deze regenereerwa- gens voor de maaltijden. We zijn pas gestart met een kookgroep; de bewo ners hebben daar erg van genoten en daarom willen we zo'n kookgroep een keer per maand doen." Ingeborg Kwakernaak van de afde ling Huishouding is ook blij met de verbeteringen: "We hebben nu zwe vende toiletten, dat is veel makkelij ker schoonmaken." Belangstellenden waren zaterdag 16 maart welkom in Moerdregt om de verbeteringen met eigen ogen te aanschouwen. Moordrecht - De werkzaamheden voor het bouwrijp maken van de bouwlocatie van de brede school Moordrecht starten volgende week en zullen zo'n vier maanden in beslag nemen. De bouw kan vervolgens deze zomer beginnen. Moordrecht - Met nog twee wed strijden te spelen had De IJssel de plaats In de eerste klasse veilig kun nen stellen door van Waddinxveen te winnen. Het ging echter niet volgens plan voor de Moordrechtse schakers, ze verloren met 5-3. Justin Jacobse was op de speel avond verhinderd en speelde al eerder remise tegen Ronald Dannis. Ook remises voor Frank van de Pa- voordt, hij speelde tegen Hans van Woudenberg "eigenlijk maar een saaie partij" en Pim te Lintelo had zich tegen Wim Hennink na een weggegeven pion aardig terugge vochten. Mick van den Berg leek tegen Teun van der Linden een stuk te winnen, maar na aanvallende zetten van zijn tegenstander stortte de hele stelling in elkaar. Ad Multem had tegen Wim Mulder een pion voorsprong, maar kreeg daar wel een hele batterij stukken op zijn koningsstelling voor terug. In combinatie met een stevige tijdsdruk werd dit hem fataal. Frank Visser vond tegen Barthold Jansen geen winstplan en pakte remise. Bij Léon Jacobse waren na flink ruilen de meeste dreigingen afgezwakt, maar door met een ver doorgescho ven pionnetje een toren af te snijden kon hij tegenstander Eduard Philipse toch verschalken. Hans Lodeweges speelde tegen Peter de Louw lang met een pion minder, maar met een geïsoleerde trippelpion op het mid den van het bord, waren er aanvals- mogelijkheden genoeg. Toen hij de pion ging slaan, bleek het door een penning met de loper wel opeens een kwaliteit te kosten en konden de stukken snel in de doos. Er wordt een inrit gerealiseerd vanaf de Middelweg. De werk zaamheden bestaan uit het tijdelijk ophangen van de be staande persleiding, het ontgra ven van de grond tot de zand laag en het aanvoeren van circa 30.000 m3 zand. Tenslotte wordt de bouwstraat aangelegd. Het zand moet worden aangevoerd via de Schielands Hoge Zeedijk Oost, Oostpolderweg, Zuidpias- polderweg, Ambachtsweg, Wet houder Visweg en Middelweg. Het bouwverkeer volgt dezelfde route terug. Het centrum van Moordrecht wordt hiermee ont zien. Akkerwinde 45 2742 DT Waddinxveen Tel (06)48 47 01 19 info@oosterominstallatietechniek.nl Goud en Zilversmederij (sinds 1982) Bredeweg 136 2761 KB ZEVENHUIZEN tel: 0180-633272 fax: 0180-633843 www.artison.nl artison@planet.nl Wij geven een hoge prijs voor uw oude gouden sieraden, ook kunnen wij uw oude sieraden vermaken tot eigentijdse nieuwe sieraden

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 33