K 1+1 k TM "ledereen moet meer op eigen kracht gaan doen Wegafsluiting n Geen lijst— verbinding SP en PvdA PVC laminaat vloeren gratis Gevelrenovatie fietsklaar.r^ HART VAN HOLLAND I ZUIIDPLAS 20 MAART 2013 Dorpsdagen gaan over veranderingen in de zorg www.enkast.nl 0180-634866 I I I Pijnacker van 10.00 tot 17.00 uur Zoetermeer van 11.00 tot 17.00 uur intratuin Man niet betrokken bij diefstal uit schuur T 010 - 4213548 Service Stomerij Renken wil haar klanten van de C100041 op de Siciliëboulevard bedanken voor de samenwerking van de afgelopen 3 jaar. I00 I Voeg- en Metselwerken Gevelrenovatie lie LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PEARL JOZEFZOON Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 12 april. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 17,50. Gratis koffie/thee en gratis full colour programmaboekje. Kaarten: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle of via www.lions.nl/zevenhuizen "ëïnnenkort hebhcn wc wee' voor elektrische fietsen! tiuoolcfiet!ffl,"<rtÜÏÏÏ— <-•' ii Zuid plas - "De veranderingen in de zorg gaan ons allemaal raken", stelt wethouder Jan Verbeek van Maatschappelijke Ontwikkeling. "Daarover is terecht veel ongerustheid. Maar je kunt er ook kansen in zien." Tijdens vijf dorpsdagen wil het college over een aantal veranderingen van gedachten wisselen met de inwoners van Zuidpias. Wat nu al duidelijk is: mensen zullen veel meer zelf moeten gaan doen. En betalen. Het Rijk en de provincie stoten taken op het gebied van jeugdzorg, de Al gemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) en Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) af. Wie zorg nodig heeft - en die binnen de eigen familie of omgeving niet kan krijgen - moet de komende jaren niet langer bij de landelijke overheid, maar bij de gemeente zijn. De gemeente levert alleen maar zorg als er verder geen andere mogelijkheden meer zijn. Ver beek: "Mensen moeten eerst kijken wat ze zelf kunnen en vervolgens hoe hun directe omgeving kan bijdragen. De gemeente biedt alleen maar een vangnet." Tijdens vijf dorpsdagen wil de ge meente erover in gesprek met de in woners van Zuidpias. De nadruk ligt op de veranderingen in de AWBZ en de WMO. Belangstellenden kunnen aanschuiven bij de ouderenadviseur, de mantelzorgondersteuner, verte genwoordigers van zorginstellingen en de gemeente, en tijdens een poli tiek café in discussie gaan met politici. De eerste dorpsdag is op donderdag 4 april in De Zespunt in Moordrecht. Onbetaalbaar De veranderingen in de zorg komen er niet voor niets, zegt Verbeek. "Van een aantal zorgzaken, bijvoorbeeld huishoudelijke hulp, wordt veel te veel gebruik gemaakt, waardoor die onbetaalbaar worden. Op die kosten wil het Rijk bezuinigen." De wethou der vindt dat dat moet kunnen. "Ik heb in mijn directe omgeving gezien hoe een echtgenoot jarenlang voor zijn zieke vrouw heeft gezorgd, zon der huishoudelijke hulp. Ik denk dat meer mensen dit zelf willen en kun nen doen en verwacht dan ook dat er in de toekomst meer mantelzorgers zullen komen. Op sommige gebieden zijn we echt doorgeschoten. Dat iedereen recht heeft op dezelfde voorzieningen en vergoedingen bijvoorbeeld. Op de nieuwjaarsreceptie van de oude renadviseurs sprak ik mensen die zei den hun scootmobiel, waar ze recht op hebben, eigenlijk best zelf te kun nen betalen. Aan de andere kant zijn er mensen die een scootmobiel niet zelf kunnen betalen, maar 'm ook niet kunnen missen. Die groep mag bij ons aankloppen." Kortingen Dat er minder geld van de landelijke overheid naar de gemeenten komt om de zorgtaken uit te voeren, is vol gens Verbeek logisch. "De gemeente staat dichter bij de mensen dan de landelijke overheid, dus het moet ook goedkoper kunnen. Ik heb wel moeite met de hoogte van de kortingen; we krijgen te maken met tientallen pro centen. De korting van 15 procent op de jeugdzorg gaat ons voor grote pro blemen stellen. En als we 25 procent minder krijgen voor de dagbesteding van autistische kinderen en demen ten, dan zullen de burgers dat gaan merken. We kunnen niet alles blijven doen. Net als dat de korting van 75 procent op huishoudelijke hulp niet Wethouder Jan Verbeek: "De gemeente kan niet alles blijven bekostigen; dat zullen de inwoners van Zuidpias gaan merken. (foto: Bart Jansen) zonder gevolgen kan blijven. Dat mensen meer op eigen kracht moeten gaan doen, vind ik een prima ontwik keling. Maar dat de bekostiging van de ene op de andere dag van honderd procent teruggaat naar 25, niet. Speciaal onderwijs Hoezeer hij het ook oneens is met de kortingen door het Rijk, Verbeek zal het ermee moeten doen. "En dan zie je dat de situatie ook nieuwe kan sen biedt, zeker als we kijken naar al onze sociale verantwoordelijkheden. Op het gebied van passend onderwijs bijvoorbeeld. Het moet ons toch luk ken om op een paar scholen in Zuid- plas voorzieningen voor het speciaal onderwijs te treffen. Als er daarmee minder kinderen naar Capelle of Gou da hoeven, dan scheelt dat enorm op de vervoerskosten, waarvoor een post van vijfenenhalve ton op onze begro ting staat." Moordrecht - In verband met borin gen wordt de toerit Moordrecht 18) van deA20 richting Gouda voor alle verkeer afgesloten van maandag 25 maart 22.00 uur tot dinsdag 26 maart 05.00 uur en van dinsdag 26 maart 22.00 uur tot woensdag 27 maart 05.00 uur De afrit Moordrecht (19) van de A20 richting Gouda wordt iedere avond afgesloten tussen 23.00 en 05.00 uur van maandag 25 tot en met vrijdag 29 maart. Het verkeer wordt ter plaatste omgeleid. Hulpdiensten kunnen met gepaste snelheid gebruik blij ven maken van de af- en toerit. Voor meer informatie: 010-2O8O5OO of verkeersloketzuidholland@rws.nl. stRVlCf 1 w ZONDAG OPEN Intratuin bemeste tuinaarde Inhoud 25 liter. Per zak 1." Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen altijd op zondag gesloten kleurt je leven Een ander voordeel van de decen tralisaties - zoals de overdracht van taken aan de gemeente heet - is vol gens de wethouder dat het er voor burgers makkelijker op wordt. Een voorbeeld: "Als we als gemeente goed samenwerken met het onder wijs, zorgaanbieders en cliëntenor ganisaties, kunnen we de zorg ef ficiënter organiseren. Dan hoef je als gezin met problemen niet langer bij vijf verschillende loketten aan te kloppen." De eerste dorpsdag is op donderdag 4 april in De Zespunt in Moordrecht. Daarna zijn Zevenhuizen (24 april), Nieuwerkerk (13 mei), Moerkapelle (30 mei) en Oud Verlaat (24 juni) aan de beurt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een man uit Capelle aan den IJssel die woensdag 13 maart rond 4.00 uur werd aangehouden op verdenking van diefstal uit een schuur aan de Vecht blijkt niet betrokken te zijn bij de diefstal. De politie had een melding gekre gen nadat de eigenaar een aantal goederen uit de schuur in de buurt zag staan. Op dat moment liep een man richting een fiets en ging er vandoor. Aan het stuur zaten in een big shopper nog meer goederen die uit de schuur afkomstig waren. De bewoner kon de tas niet meer wegpakken. De aangehouden man werd korte tijd later in de omgeving aangehouden. De goederen, koffers en drank, en de fiets werden ook in de buurt aangetroffen en meegeno men voor verder onderzoek. Zuidpias - De SP-leden hebben op de ledenvergadering afge lopen zaterdag besloten geen gezamenlijk programma of kies lijstverbinding met de PvdA aan te gaan. Andere vormen van sa menwerking met het linkse blok van PvdA en Groen Links noe men zij wel een mogelijkheid. Vorige week werd bekend dat Pvda en GroenLinks met een gezamenlijke lijst en verkie zingsprogramma meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen van 2014. De SP werd in eer ste instantie - volgens de PvdA vanwege een misverstand - niet gevraagd. De late uitnodiging om alsnog aan te sluiten, is de meeste leden in het verkeerde keelgat geschoten. "Volgens de leden heeft de SP bovendien ge noeg eigen kracht, kennis en ei gen kaders om vanuit te gaan", aldus een persbericht van de SP. Partijvoorzitter Chris Nebelstein van de PvdA stelt teleurgesteld te zijn. "We hadden graag een zo groot en sterk mogelijk links blok georganiseerd. De SP heeft zijn afzegging aan ons verder niet gemotiveerd. Ik zou het heel vervelend vinden als blijkt dat een misverstand ertoe ge leid heeft dat de SP nu niet wil meedoen." Nebelstein heeft zijn bedenkingen bij het Twitter- verkeer dat er over dit onder werp tussen diverse raadsleden is geweest. "Snerende tweets doen de zaken zeker geen goed." Hesseplaats 71 3069 EA Rotterdam Wij willen u meenemen naar onze warme Stomerij op de gezellige Hesseplaats 71 te Ommoord. Uw kleding e.d. wordt binnen 1 a 2 werkdagen vakkundig gereinigd. Tevens kunt u sparen voor een gratis reiniging van pantalon of rok. Tegen inlevering van deze bon: 25% KORTING in de winkel op de Hesseplaats 71. Profiteer NU van de 15% BTW verlaging Zandstralen Impregneren Hot water blaster Thor Helical scheurherstel Spouwmuurverankering Vraag vrijblijvend een offerte aan. Peter Merbis "Wethouder Keftlaan 17 2761 TZ Zevenhuizen T. 0180-633114 E.info@pmgevelrenovatie.nl Lwww.pmgevelrenovatie.nl Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten Dé mobiele fietsenmaker 06-30 72 72 12 lange Zijde Sa, 2761 AV Zevenhuizen (Cl000 plein) WWW.fietSklaar.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3