4 jk A '538 voor War Child' doet Gouda aan Zorgvilla in voormalig gemeentehuis: wonen met 24 uur zorg en service ■porten als medicijn: runningtherapie en sportrusten Vrije uitloopkip legt gouden eieren HART VAN HOLLAND I BEDRIJVIGHEID I 20 MAART 2013 45 - fj Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Gouda - Op maandag 25 maart zendt radio 538 vanaf de Markt in Gouda 24 uur lang live muziek uit voor War Child. De landelijke weektour begint donderdagavond21 maartin Groningen meteen muzikale aftrap. De mobiele studio met de bekende dj's van Radio 538, zoals Ruud de Wild en Edwin Evers, staat van zon dagnacht 24 maart 00.00 uur tot zes uur maandag 25 maart in het ID College in Gouda. Van 06.00 tot 23.00 uur komt de uitzending van uit de mobiele studio op de Markt. De eerste artiesten die hun me dewerking hebben toegezegd zijn Alain Clark Et Cor Bakker en Sharon Doorson. Alain Clark, bekende pop- en soulvertolker van Neder landse bodem, verzorgt een optre den op het podium op de markt om 16.15 uur. Om 18.15 uur volgt een combi-optreden van Alain Clark met pianist Cor Bakker, 's Avonds vanaf 21.15 uur is het podium voor Sharon Doorson, oftwel Miss Cher ry. Zij is de halve finaliste van The Voice 2011. Plaatselijke horeca doet ook mee Albert Hessels, eigenaar van eet- en feestcafé Tof en Pianobar Swing, beiden aan de Markt, is een van de ondernemers op de Markt die inhaakt op de actie. Hessels ver telt: "Maandag 25 maart zame len we twintig uur lang geld voor War Child in. Van 06.00 tot 02.00 uur hebben we diverse dj's en live muziek. De fooien van de klanten gaan naar War Child. Als eigenaar verdubbel ik deze pot. Van zes uur 's ochtends tot tien uur 's ochtends organiseren we een gratis ontbijt. De klant bepaalt hoeveel hij hier voor betaalt. Ook dit bedrag wordt aan War Child gedoneerd." De gemeente Gouda organiseert op 22 maart een fotokunstveiling, waarvan de opbrengst geheel naar 538 voor War Child gaat. honderd duizenden kinderen raken door oor log hun ouders kwijt. Het zijn verla ten oorlogskinderen die er helemaal alleen voor staan. Velen van hen belanden in de prostitutie of wor den uitgebuit als kindsoldaat. War Child komt op voor deze verlaten kinderen, en zorgt ervoor dat ze op een veilige plek weer gewoon kind kunnen zijn. Moordrecht - Thuiszorgorganisatie Sanare ZorgEtWelzijn uit Nieuwer- kerk aan den IJssel, geleid door di recteur Wendy Hopmans, opent in de zomer van 2013 de deuren van Vivere Verzorgd Wonen in het voor malig raadhuis aan het Westeinde in Moordrecht. Hier wordt een zo genoemde kleinschalige woonvorm gerealiseerd. Hopmans vertelt: "Er komen twaalf zorgappartementen en drie logeer kamers. Die eerste zijn voor perma nente bewoning bedoeld, terwijl de logeerkamers tijdelijk onderdak bieden aan mensen die even niet voor zichzelf kunnen zorgen en bijvoorbeeld geen mantelzorg heb ben." De kleinschalige woonvorm is be doeld voor mensen met een licha melijke beperking. "Zeker mensen die op jonge leeftijd een chronische ziekte krijgen, wil len liever niet in een verpleeghuis wonen. vertelt Hopmans. Net als bij Sanare ZorgEtWelzijn, dat vijf tien jaar geleden door Hopmans is opgericht, gaat het bij Vivere om persoonlijke zorg. "De cliënten van Sanare hebben vaak gedu rende langere tijd thuiszorg nodig. MP—w mg---1 v ■Hi B ||V RealiSvWe I j ilWm 15 zorgappartementen door Sanare u - -* r J vïfc" stichting van DrosHJsenman tfoordrech' jgj. RIKLAMI Oltt MZA9C 1 Zij worden begeleid door kleine zorgteams, die op afgesproken tij den zorg verlenen. Dat wordt altijd door vertrouwde gezichten gedaan." Bij Vivere worden maandelijks woonservicekosten in rekening ge bracht. "Dit is een vast bedrag per maand en is opgebouwd uit drie delen: huur, zorg en servicekosten. Onder die laatste post vallen o.a. eten, drinken, de was en activitei ten." In Vivere zijn nog zorgappar tementen beschikbaar, die door de bewoner naar eigen smaak inge richt kunnen worden. Toen de gemeente Moordrecht het pand in 1979 kocht, was het eigendom van de Stichting Van Drost-IJserman. In beheer van deze stichting heeft het jarenlang dienst gedaan als wees- en be jaardenhuis. Toen bekend werd dat het voormalige raadhuis verkocht zou worden, hebben Hopmans en de Stichting Van Drost-IJserman de handen ineen geslagen om het pand te bemachtigen. De trouwlo catie blijft voor de inwoners van Zuidpias behouden en ook de His torische Vereniging Moordrecht krijgt in het pand een onderko^- men. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voormalig wijkagent Edward Vleeschdraager (40) is nu twee jaar bezig met zijn bedrijf Edor- fine. Dit richt zich vooral op hardloopbegeleiding, maar ook op 'sportrusten': een combinatie van duursport en ademhalings oefeningen. Vanuit zijn praktijkruimte aan net Schildmos vertelt hij: "Na dertien jaar politiewerk werd het gewoon tijd voor een nieuwe uitdaging. Ik kwam terecht in de dak- en thuislozenopvang, waar ik als begeleider aan de slag ging. Daar merkte ik dat achter de schuldenproblema tiek vaak diepgewortelde pro blemen schuil gingen: langdu rige problemen met betrekking tot verslaving of problemen van sociaal-psychische aard, met ge zondheidsklachten. Veelal waren cliënten hierin ook passief, moe gestreden. Meestal zagen ze de mogelijkheden naar herstel niet meer. Toen had ik het idee om met een aantal van hen te gaan hardlopen." Vleeschdraager ging zich ver diepen in het fenomeen run ningtherapie. Via KiwiNL raakte hij betrokken bij sportrusten. Hij vertelt: "De naam zegt het al: rust is ook heel belangrijk. We stellen een schema op van hon derd dagen, met dagelijks een ademhalingsoefening en drie maal per week duursport. Hier bij gaat het niet om de prestatie maar om wat het brengt. Slim mer sporten en dieper ontspan nen voor meer energie en een blijmoediger brein." Meer informatie over Edorfine is te vinden op www.edorfine.nl. Dat idee werd uitgevoerd én en thousiast ontvangen. Hij vertelt: "Sport wordt meestal gezien als hobby. Maar beweging kan ook een belangrijk medicijn zijn. Vaak wordt er behandeld terwijl de eerste stap 1 met de minste bijwerkingen - wel wordt gead viseerd, maar niet echt wordt uitgevoerd. Ik vind dat een ge mis, juist omdat bewegen kan helpen naar duurzaam herstel." Moerkapelle - Of het nu aan het voer ligt of de extra leefruimte voor de kippen, wordt nog nader onderzocht. Maar gebleken is, dat vrije uitloopkippen onder de juiste leefomstandigheden niet alleen een prettiger leven leiden, maar ook mooie gouden eieren kunnen leggen. Supermarktketen PLUS, die als enige supermarkt uitsluitend vrije uitloop- en biologische ei eren verkoopt, is hier natuurlijk erg blij mee. De retailer heeft dan ook besloten de consument mee te laten profiteren van deze gou den vondst. In samenspraak met de eierleverancier is in een groot aantal doosjes eieren zo'n gouden ei gestopt. De doosjes staan de week voorafgaand aan Pasen in het schap. De eerlijke vinders van deze eie ren worden beloond met een jaar lang gratis vrije uitloopeieren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 41