SHADOW ALLIANCE ROCKT HARD OP WATER EN APPELTJE Ken of ben jij een muzikant die in aanmerking komt voor Hart van Hollands Muzikale Canon? Meld je aan via: pepijn.hartvanhnlland@amail.cnm HART VAN HOLLAND I REG/O I 20 MAART 2013 Acda en De Munnik komen uit respectievelijk De Rijp en Dronten. De bekende dj en producer Junkie XL kwam in Lichtenvoorde ter wereld, volkszanger Wolter Kroes in Wormerveer. De punkband Heideroosjes is ontstaan in het Limburgse Horst Om in de canon van de Nederlandse muziek te komen, hoefje niet afkomstig te zijn uit de grote steden. Hart van Holland stelt haar eigen muzikale canon samen, met daarin plaats voor allerlei muzikanten uit het verspreidingsgebied. 9: Shadow Alliance Nesselande - Het idee dat metal- heads haar tot op de schouders moe ten hebben en onder de tatoeages moeten zitten vinden ze hopeloos achterhaald. Jeroen van Holst (24) en Chris Scheffers (37), respectieve lijk drummer en vocalist van Shadow Alliance, vertalen de ruigheid die bij heavy metal hoort in hun muziek. "Bij metalheads denkt men wellicht aan ruige gasten maar wij houden het vooral beschaafd. Door Pepijn de Groot De oldschool heavy metalband uit Rotterdam en omstreken heeft, naast Van Holst (woonachtig in Ze venkamp) en Scheffers (woonachtig in Nesselande), nog drie leden. Met bassist annex toetsenist Dave Rap- mund en gitaristen Kay van Holten en Lizanne Muller is de line-up van Shadow Alliance compleet. Schef fers is een stuk ouder dan de band vol twintigers. "Van dat leeftijdsver schil is weinig te merken. Gelukkig zie je het op de foto ook bijna niet, haha. De bandleden hebben dezelf de state of mind en zitten muzikaal op één lijn. Scheffers is dan wel de enige die de hoogtijdagen van in spirerende bands als Iron Maiden en Judas Priest meemaakte, hij leert van zijn bandleden regelmatig nieu we oude muziek kennen. Die jon gens stellen mij bands uit de jaren tachtig voor die ik nog niet kende. De bandleden wonen allemaal in 'egio Rijnmond. Toch is voor de totstandkoming van de huidige sa menstelling gebruik gemaakt van bet wereldwijde web. Van Holst: Samen met de vorige gitarist ben 'k begonnen met Shadow Alliance, 20 n vijf jaar terug. Door de ja- ten heen heeft zowel de bezetting a|s het repertoire vorm gekregen. Bandleden hebben we gezocht via internet. Ik denk dat we op alle on- i"e muzikantenbanken een profiel hebben." Via de muzikantenbank 'an de Rotterdamse muziekgroot- handel Feedback kwam Scheffers 'n 2009 de band op het spoor. Van bolst herinnert zich nog goed de Shadow Alliance met van links naar rechts gitarist Kay, bassist Dave, zanger Chris, gitarist Lizanne en drummer Jeroen. auditie van de zanger. "Verbaasd zat ik achter mijn drumstel. Ik was gewend aan de stem van de vorige zanger. Chris zingt tien keer zo hoog en dat was even wennen." Debuutalbum De gewenning trad snel in en het klikte tussen de bandleden. Het heeft zijn vruchten afgeworpen: in februari bracht de band zijn de buutalbum uit. "We hopen dat we met de cd meer optredens kunnen binnenhalen en meer mensen naar optredens trekken", aldus Van Holst. Voor de winst hebben de bandleden het niet gedaan. "Het kost meer dan het opbrengt", constateert Schef fers. Naar aanleiding van de cd ko men nu ook de eerste positieve reac ties. "Pas traden we op en er kwam een man naar ons toe. 'Ik wil die cd maar alleen als alle bandleden 'm signeren.' Dat deden we en zijn ogen gingen fonkelen. Dat maakt de in vestering de moeite waard." Het opnameproces heeft Van Holst als leuk ervaren. "Maar je maakt muziek in bandvorm om op te tre den." Scheffers knikt instemmend. "Bij ons vorige optreden was er een meisje dat nummers van ons had gedownload. Een daarvan zong ze mee. Dat je muziek wordt meege zonden tijdens je optreden, of dat er iemand "YES!" door de zaal roept als je 'een lekkere cover inzet; ook dat maakt de investering waard." Imago is betrekkelijk De bandleden laten geen middel onbeproefd om toeschouwers op hun hand te krijgen. Scheffers: "De Nederlandse muziekliefhebber is verwend. Het aanbod is groot, op het podium moet je het verschil maken. In metal is interactie tus sen band en publiek belangrijk. Je podium presence moet goed zijn. Ik zie te vaak bands op het podium staan alsof ze net uit de supermarkt komen." Scheffers draagt op het po dium donkere shirts van metalbands op een leren broek. "Op mijn werk - ik ben docent - trek ik dat niet aan. Op het podium wel, dat is goed voor de show. Bovendien is het minder warm dan een driedelig pak." Imago kan op het podium het ver schil maken, het is ook betrekkelijk. De verhalen van bezopen rockster ren staan ver bij Shadow Alliance vandaan. "Soms zie ik bandjes," zegt Van Holst, "met een whiskyfles op het podium staan. Daar zal wel ice tea in zitten. Een goed optreden geven vereist concentratie en dan kan je niet bezopen zijn." Voor het optreden wordt niet gedronken. Scheffers: "Mijn stem moet goed klinken. Voor een optreden drink ik water en eet ik een appeltje. Na het optreden misschien een biertje, of twee. Meestal niet meer want we moeten allemaal nog rijden na de show." Van Culinesse tot Graspop Optredens scoren wordt steeds las tiger. We treden graag op in Little Cave in Zevenkamp. Dat sluit vol gend jaar. Spelen in de Rotterdamse Baroeg was ook een grote eer voor ons. Optreden in Nesselande hebben we nog nooit gedaan. Misschien op CuliNESSE? Daar speelt Candy DuI- fer dus dan zullen ze ons niet boe ken. Maar als Candy dit leest en ons als voorprogramma wil: we doen het graag vertelt Scheffers glim lachend. Hoger op het verlanglijst je staat het festival Graspop, een driedaags metalfestival in België. Scheffers: Ahoy lijkt me het mooist. Daar heb ik Iron Maiden voor het eerst gezien. Als we daar een keer mogen staan Dan is het compleet. De cd is te bestellen via: shadowa II ia ncemetal@ hotmail, com- Voor meer informatie: facebook.com/shadowalliancemetal

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 43