ft ft RAADSINFORMATIE VERVOLG BEKENDMAKINGEN N HART VAN HOLLAND 6 -.Eh r€Nihum 20 MAART 2013 Straatnaam vastgesteld Verkeersbesluiten Verkeersbesluiten Agenda Welstands commissie ter inzage Bekendmaking Algemene voorwaarden verkoop gronden Welstandsnota Zuidpias vastgesteld Wijziging gemeenschappelijke regeling Hitlandbos Zienswijzeln! Tijdens de periode van ter inzage legging kunnen zienswijzen worden ingebracht. Deze zienswijzeln! dienen bij voorkeur schrif telijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijzeln) tegen de ontwerpbeschikking kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wethouders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijzeln! dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak te worden gemaakt. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden inge diend als ook een zienswijze is ingebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met mw. C.M. Priem, afdeling Ver gunningverlening en Handhaving, tel. (01801 330 488. Burgemeester en wethouders hebben op 12 maart 2013, op advies van de commis sie naamgeving, de straatnaam Koning Willem-Atexandertaan toegekend aan de nieuwe hoofdroute door de toekomstige wijk Zevenhuizen-Zuid. Het eerste deel van deze laan is reeds gerea liseerd en vorig jaar tijdens de Boomfeestdag voorzien van laanbeplanting, Dit eerste deel van deze hoofdroute sluit ter hoogte van de volkstui nen aan op de parallelweg van de Zuidplasweg te Zevenhuizen. De aanstaande kroning van de nieuwe koning, Koning Willem-Alexander, op 30 april 2013, is aanleiding om een straat te vernoemen naar de nieuwe koning. Indien u bezwaren heeft tegen het tegen dit bejluit wordt u in de gelegenheid gesteld gedu rende 6 weken na deze publicatie bezwaar aan te tekenen bij het college van burgemeester en wethouders. Voor inlichtingen over het bezwaar kan contact worden opgenomen met Dhr. E. Kooistra, afd. VROM, (0180) 639 973. Burgemeester en wethouders hebben besloten tot: Intrekking verkeersbesluit: in verband met verhuizing de gereserveerde gehandicap tenparkeerplaats nabij de Kratonlaan 108 te Zevenhuizen met het kenteken 59-RX-KL op te heffen. Aanwijzing verkeersbesluit: aanwijzing van een gehandicaptenparkeerplaats op het Begoniaptein 2 te Zevenhuizen, ten behoeve van mevrouw De Graaf-Filleces, Begoniaplein 2 te Zevenhuizen. De parkeerplaatsen worden voorzien van bebording E06 van bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990. Daaronder komt een bord waarop het kenteken van de auto van de houder van de gehandicaptenparkeerplaats is vermeld. Op de betreffende parkeerplaats wordt een wit diagonaal kruis aangebracht. Dit besluit is genomen op grond van artikel 15 van de Wegenverkeerswet 1994 en artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer. Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht is het voor belanghebbenden (dit zijn degenen die direct in hun belang zijn getroffen), mogelijk tegen een van de genomen verkeersbesluiten dit bezwaar in te dienen. Bezwaarschriften moeten schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders en wel binnen 6 weken nadat het besluit aan de aanvrager bekend is gemaakt. Voor de uiterste termijn van indiening van het bezwaarschrift kunt u contact opnemen met Ruud Landa van de afdeling Verkeer, tel. [01801 639972. In het bezwaarschrift moet worden aangegeven op welke wijze men meent in zijn belang te zijn getroffen. Tevens kunnen de degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend bij burgemeester en wethouders om een verzoek tot voorlopige voorziening aanvragen bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank, Postbus 20302, 2500 EH s-GRAVENHAGE. ZUIDPLAS De zitting van de afgevaardigden van de Welstandscommissie vindt plaats op dinsdag 26 maart 2013 van 10.00 tot 14.00 uur. Deze afgevaardigden behandelen de bouwaanvragen van de gemeente Zuidpias op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 25 maart februari 2012 10.00 uur voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. Wilt u de zitting bijwonen? Meldt u zich dan vóór 9.45 uur aan bij de receptie. Om de zitting niet te verstoren, worden na 10.00 uur géén belangstellenden meer toegelaten. Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 2 van de Wegenverkeerswet 1994 besloten: Verkeersbesluit 09-2013: Voorrangsituatie wijzigen op de kruising Van Oudheusdenweg - Zuideinde te Zevenhuizen, zodat bestuur ders komend vanaf de Van Oudheusdenweg zowel aan fietsers als ook aan de andere bestuurders voorrang verlenen. In ver band met uniformiteit wordt de kruising Middelweg - Zuideinde te Zevenhuizen op dezelfde manier gewijzigd. Verkeersbesluit 10-2013: Tijdelijke aan wijzing en het inrichten van in totaal drie algemene gehandicaptenparkeerplaatsen ten tijde van verkiezingen ten behoeve van stembureaus op de 1e parkeerplaats op het parkeerterrein aan de Dorpsstraat 156 te Zevenhuizen bij het Hervormd Centrum. Gedurende de termijn waarbinnen tegen deze besluiten bezwaarschriften kunnen worden ingediend, zullen deze ter inzage worden gelegd in het raadhuis vanaf 20 maart 2013. Lees voor de mogelijkheid om een bezwaar schrift in te dienen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, tel. (0180) 330 300 Burgemeester en wethouders hebben op 26 februari 2013 besloten in te stemmen met de standaard koopovereenkomst voor bouwgrond en de Algemene Voorwaarden gemeente Zuidpias, voor de verkoop van gronden en opstallen 2013 (AV2013). U kunt koopovereenkomst (bouwgrond) en de Algemene Voorwaarden voor de verkoop van gronden en opstallen 2013 (AV2013) inzien via de website van de gemeente Zuidpias. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de afd. VROM - Grondbedrijf: M. van der Hoeff: rn.vanderhoeffiazuidplas.nl, C. van Rooij: c.vanrooijOzuidplas.nl Op 5 maart 2013 heeft de raad de Welstandsnota Zuidpias vastgesteld. Door het welstandsbeleid van de drie voor malige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle te harmoniseren is er eenduidig beleid ontstaan. De regelgeving is vereenvou digd door het aantal regels te beperken. De Welstandsnota Zuidpias bevat nog maar drie welstandsniveaus. De Welstandsnota Zuidpias treedt 1 dag na publicatie, 20 maart 2013, in werking. De Welstandsnota Zuidpias is op www.zuid- plas.<nl te vinden. Via deze webpagina kunt u het plan ook downloaden als pdf-bestand. De Gemeenschappelijk Regeling Recreatieschap Hitlandbos,waaraan de gemeente Zuidpias deelneemt, is gewij zigd. De wijziging heeft betrekking op de naam (wordt "Hitland"), doel, aanpassing bestuursstructuur en kostenverdeling. Belangstellenden kunnen het besluit inzien tijdens kantooruren in het gemeentehuis. Persagenda raad 26 maart 2013 VERGADERPUNTEN Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreekstuk op de agenda staan. De vergadering begint om 20.00 uur Opiniërend deel van de raadsvergadering Ibespreekstukken) 1. Rv Evaluatie Subsidiebeleid Bij de vaststelling van het subsidiebeleid en de subsidieverordening in 2011 heeft de gemeenteraad besloten om de werking ervan te evalueren. Op basis van een onderzoek naar de effecten vqn het beleid is de Notitie Evaluatie Subsidiebeleid Gemeente Zuidpias opgesteld. In het voorstel zijn aanbevelingen opgenomen om het beleid te verbeteren. 2. Rv Conceptprogramma RDOG HM Het standpunt van de gemeenteraad wordt gevraagd ten aanzien van het conceptprogramma RDOG HM 2014. Dit conceptprogramma is de eerste mogelijkheid om de zienswijze te geven op de contouren van de begroting 2014. Het programma zal door het algemeen bestuur van het RDOG worden vastgesteld. 3. Rv Investerings- en voorbereidingskrediet brede school Moerkapelle In juni en oktober 2012 stemde de gemeenteraad in met de bouw van een brede school in Moerkapelle. Om deze nieuwbouw te kunnen realiseren is een investeringskrediet nodig. Daaruit kan een deel beschikbaar gesteld worden aan de bouwheer, zodat deze de voorbereiding ter hand kan nemen. 4.Rv Vaststelling bestemmingsplan Middelweg 12 te Moordrecht Het ontwerpbestemmingsplan "Middelweg 12 te Moordecht heeft vanaf 13 december 2012 tot en met 23 januari 2013 ter inzage gelegen. Gedurende deze periode is een ieder de gelegenheid geboden om mondeling danwel schriftelijk zienswijzen in te dienen. Het plan is in genoemde termijn zowel digitaal als in papieren versie te raadplegen geweest. In de periode van terinzagelegging zijn geen zienswijzen ingediend. Wel zullen er ambtshalve wijzigingen in het plan worden aangebracht. Het bestemmingsplan wordt met in achtneming van de ambtshalve wijzigingen aan de gemeenteraad ter gewijzigde vaststelling aangeboden, waarbij het niet nodig is een exploitatieplan vast te stellen. 5. Recreatiewoningen Naar aanleiding van de beantwoording van de schriftelijke vraag van de SP inzake de beleidsnota niet-recreatief gebruik van recreatieverblijven (C 167) heeft de fractie van de SP aanvullende vragen gesteld. Op verzoek van de SP (5 maart) is dit onderwerp geagendeerd. 6. B 313 - Discussienota Alcoholmatiging en de nieuwe Drank- en Horecawet Op 1 januari 2013 is de nieuwe Drank- en Horecawet in werking getreden. Deze wet heeft als doel alcoholmatiging en is er op gericht om alcoholmatiging met name onder jongeren te bewerkstelligen. Door de wijziging komen er ook meer taken en verantwoordelijkheden naar de gemeente op dit gebied. Dit is onder andere aanleiding geweest om te kijken naar de alcoholproblematiek onder jongeren in de gemeente Zuidpias, en om te bekijken hoe deze problematiek integraal kan worden aangepakt. Alcoholproblematiek onder volwassen is ook zeker aanwezig. De maatregelen uit de drank- en horecawet zijn gericht op jongeren, maar bereiken ook de brede doelgroep van jongeren en ouderen. 7. Rv Meerjarenperspectief Grondexploitaties 2013 Bijgaand treft u aan het Meerjarenperspectief Grondexploitaties 2013 (MPG 2013). Het MPG vormt het overzicht van alle door de gemeenteraad vastgestelde grondexploitaties per 1 januari 2013. Besluitvormend deel van de raadsvergadering thamerstukken) In dit deel van de raadsvergadering kan de raad over gaan tot besluitvorming met betrekking tot de raadsvoorstellen die iri een opiniërend deel van de raadsvergadering aan de orde zijn geweest. 8. Rv Pilot welstandsvrij bouwen De Pilot welstandsvrij bouwen is inhoudelijk behandeld in de commissie ruimte van 4 december 2012 en heeft vervolgens vanaf 12 december 2012 gedurende 6 weken ter inzage gelegen. Gedurende deze termijn zijn er geen zienswijzen ingediend. Inhoudelijke behandeling heeft 5 maart plaatsgevonden. De pilot kan ter vaststelling aan de raad worden aangeboden. 9. Rv Zienswijzenprocedure OSK/USK 2013/2014 De gemeenteraad is in de gelegenheid gesteld een zienswijze in te dienen tegen het ontwerp OSK/USK 2013/2014 van respectievelijk ROZ en Grondbank RZG Zuidpias. Voorgesteld wordt om een zienswijze in te dienen conform het bij het raadsvoorstel gevoegd concept. 10. Rv Eerste wijziging Regeling programmacommissies van de gemeente Zuidpias Op 27 november 2012 heeft de gemeenteraad in het kader van het nieuwe vergaderstelsel de Regeling programmacommissies van de gemeente Zuidpias

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 6