OPEN DAG medewerk(st)er voor de zaterdag "Ondernemers kunnen het paradijs op aarde realiseren" Spring een gat in deluciit! W01U) JIJ BINNENKOK! VIER JAAR? HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 20 MAART 2013 11 Cultureel erfgoed :H Muziek Theater WWW. 3ER&TOV&. NL. Hen BERG Kwaliteit voor een scherpe prijs! Verweij Caravans en wil je cjit bericht graag kunnen lezen? Als je bij ons op de Elimschool komt kijken, kun je zien hoe je dat (en nog heel veel andere dingen) gaat leren! Vrijdag 22 maart Elimtour van 09.00 - 10.00 uur en van 10.00 -11.00 uur adres voor al uw visspecic Visspeciaalzaak R. L. de Graaf zoekt voor haar winkel in de Reigerhof in Nieuwerkerk a/d IJssel een: werktijden in overleg Lijkt het jou leuk om ons team op zaterdag te komen versterken, bel ons dan of kom even langs in de winkel. Winkelcentrum Reigerhof Milieubarometer Ondernemersavond over maatschappelijk verantwoord ondernemen www.scnz.nl - info@scnz.nl voor voor Pakketprijzen: 0 270 van ,558/ voor 499,- 0 330 van €.643/ voor 579,- Voor meer informatie gaat u naar uw BERG-Dealer Rottekade 9 Zevenhuizen 0180-633115 www.verweijcaravans.nl i i Reigerhof 136a - 2914 KE Nieuwerkerk a/d IJssel - Tel. (0180) 311055 Elimschool Van Beethovenlaan 31 Postbus 171 2910 AD Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: 0180-312706 www.elimschool.net sprek met de zaal die weinig vragen heeft. Waarom er geen geld beschik baar is om moeilijk plaatsbare jon geren een opleiding te laten volgen, vraagt iemand zich af, 'het bedrag is gelijk aan één maand uitkering'. Er wordt gepleit voor minder en door zichtiger wet- en regelgeving. Een ander vraagt waarom de gemeente niet meer stimulerende maatregelen neemt zoals het plaatsen van oplaad- palen voor elektrische auto's. Kats reageert geërgerd: "De overheid moet het eerst doen; daar ben ik niet van." Gewoon beginnen "Belangrijk om nieuwe mensen te ontmoeten, ook ondernemers. Je hoopt toch op nieuwe leads", reageert Jasper van Delden op de avond. Hij is actief in de bouwsector en merkt dat de huidige klantenkring krap is geworden. "Gewoon beginnen", zegt Hans de Groot, "de mogelijkheden pakken. Ik ben geïnspireerd door Koornstra." Rob Stolk vat de avond samen: "Ruud was ok. Het Taante- gedoe te infantiel." Zuidpias - Bedrijven die duur zaam aan de slag willen, kunnen met de Milieubarometer hun mi lieucijfers doorgronden, vergelij ken en aan maatregelen werken. De gemeente biedt ondernemers een gratis startabonnement aan. Meer informatie: www.milieubarometer.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Ruim honderd ondernemers kwamen dinsdag 12 maart naar de jaarlijkse ondernemersavond van de gemeente Zuidpias, met als thema 'Maatschappelijk verantwoord ondernemen'. Gastspreker Ruud Koornstra deelde op bevlogen wijze zijn ervaringen als duurzaam on dernemer. Door Kristien Zuidland Na de aftrap, waarin burgemeester Gert-Jan Kats het belang van maat schappelijk verantwoord ondernemen benadrukte, kreeg Ruud Koornstra het woord. Koornstra, voormalig pro ducent van tv-programma's als Lingo en Goedele, timmert aan de weg als 'groene revolutionair'. Gedreven en geestig vertelt hij over zijn passie voor duurzaamheid en zijn manier van ondernemen: kansen zien, kansen pakken. Must "Maatschappelijk verantwoord on dernemen is allang geen keuze meer maar een must: we racen op een be tonnen muur af en niemand die iets zegt. Wij, ondernemers, kunnen en moeten het tij keren, wij kunnen het paradijs op aarde realiseren. Het be gint bij ons, niet in Den Haag." Koorn stra noemt concrete voorbeelden: een groot deel van de oorlogen gaat om olie, Nederland staat in de top 5 van landen met de meest vieze lucht, één uurtje zonlicht bevat meer energie dan een mens op een dag verbruikt, een ledlamp is negentig maal zuiniger dan een gloeilamp. Aansluitend introduceert Kats het forum dat bestaat uit lokale onder nemers die allemaal 'iets' hebben met maatschappelijk verantwoord ondernemen: de een heeft een werk plaats voor duurzaam ondernemen, een ander focust op gezondheid op de werkvloer en een derde richt zich op zonnepanelen. Samen met Kats gaat 'Taante', een Surinaamse dame, in ge- Ruimte voor geestigheid was er ook op de goedbezochte thema-avond. Zaterdag 23 en woensdag 27 maart Molenwinkel open Kortenoord 3, Nieuwerkerk aan den IJssel Theater Swanla, Zevenhuizen Reserveren: 0180-631751 of: www.musicalturf.nl Zaterdag 23 maart Shantykoor Het Kraaiennest uit Zevenhuizen Verkorte versie musical Nova Zembla op Korenfestival in Hoek van Holland. Vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 maart Familievoorstelling 'Minoes' door Stichting Turf

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9